کتاب صوتی زندگینامه کنت کول | موسس برند کنت کول پروداکشن

در این مقاله از فروشگاه کتاب صوتی رادیو مثبت، مرجع دانلود کتاب های صوتی موفقیت و روانشناسی ، به بیوگرافی و ادوار مختلف زندگی پر فراز و نشیب خالق برند استثنایی کنت کول پروداکشن ، خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی کنت کول:

کنت کول در اواخر دهه ۱۹۵۰ در نیویورک در یک خانواده متوسط به دنیا آمد. پدرش چارلی کول تولیدکننده نوعی کفش زنانه بود که با توجه به تغییراتی که در مدل‌های کفش به وجود می‌آورد، هربار از استقبال بسیار خوبی بهره‌مند می‌شد. این امر سبب شده بود که همیشه اعضای خانواده در کنار هم پیرامون مدل‌های جدید و نحوه طراحی کفش با یکدیگر به گفت‌وگو بپردازند و به این ترتیب جو خاصی در خانه پدید آمده بود؛

اما علیرغم تمامی این صحبت‌ها، کنت علاقه‌ای به طراحی از خود نشان نمی‌داد و ترجیح می‌داد که جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه شود. از همین‌رو تصمیم خود را مطرح کرد و قرار شد از سال جدید او به دانشگاه برود و در رشته حقوق مشغول به تحصیل شود.

پدر نیز با این تصمیم او موافقت کرد و قرار بر این شد تا در فصل تابستان پیش از شروع کلاس‌ها کنت در مغازه پدر مشغول به کار شود تا بتواند مخارج اولیه تحصیل خود را پرداخت نماید.

علاقه، موتور محرکه ی کنت:

با شروع کار نزد پدر، کنت دریافت که چندان هم نسبت به این شغل بی‌علاقه نیست و اندکی بعد چنان دلبستگی به آن پیدا کرد که یکباره تصمیم خود را مبنی بر ادامه تحصیل فراموش نمود.

در پایان تابستان او تصمیم گرفت که در نیویورک نزد خانواده‌اش بماند و در همین حرفه مشغول به کار شود.درسال ۱۹۸۲ زمانی که تمام فوت‌وفن لازم در این حرفه را آموخت، تصمیم گرفت که برای خودبه طور مستقل کار کند و از این رو شرکتی تحت عنوان کنت کول بنا کرد تا در زمینه طراحی کفش و مدهای جدید آن به کار بپردازد.

در ابتدای امر اروپا و بازارهای کفش آن را نشانه گرفت، اما از آنجا که هیچ‌کس با نام او آشنایی نداشت، کار با سرعت بسیار اندکی جلومی‌رفت تا این‌که در اولین نمایشگاهش در هتل هیلتون منهتن توانست با درخشش فوق‌العاده‌اش سری در میان سرها درآورد.
روند کار این‌گونه بودکه جهت اجاره هریک از غرفه‌ها در این نمایشگاه می‌بایست پول کلانی هزینه می‌شد و ازآنجا که کنت چنین توانایی را در خود نمی‌دید تصمیم گرفت کاری متفاوت از دیگران انجام دهد.

کتاب صوتی موسس برند کنت کول پروداکشن:

او با زیرکی هرچه تمام‌تر نام شرکتش را به «Production Kenneth Cole» تغییر داد و اینگونه ادعا کرد که یک کمپانی تولیدفیلم دارد و قصد دارد فیلمی بسازد تحت عنوان «تولد یک شرکت تولیدی کفش» و آن را درنمایشگاه به نمایش درآورد.

مسئولین نمایشگاه به راحتی با طرح او موافقت کردند و کنت توانست در طی مدت دو روز و نیم با نمایش فیلم در هتل هیلتون، چهار هزار کفش خود رابه فروش برساند و اینگونه بود که تجارت او آغاز شد.

در سال ۱۹۸۵ با استفاده از این ترفند،‌ با یک تیر دو نشانه زد. در این سال او به تبلیغات جهت لزوم آگاهی مردم از بیماری ایدز پرداخت و یک فیلم تبلیغاتی جهت هشدار در مورد این معضل ساخت.

مسیر موفقت کنت کول:

اگرچه افراد حاضر در این فیلم همه با پای برهنه حرکت می‌کردند و هیچ‌ یک کفشی برپا نداشت،اما بسیار موفقیت‌آمیز بود چرا که هم خود را در جرگه مبارزان ایدز معرفی کرده بود وهم نام و مارک خود را بیش از پیش مشهور ساخته بود.

حال او دیگر علاوه بر یک تولیدکننده و طراح، به نام یک انسان بشردوست نیز شناخته شده بود. در موارد متعدد و در مناسبت‌های گوناگون مقداری از سود فروش خود را به موسسات گوناگون که به معضلات اجتماعی می‌پرداختند،می‌بخشید و آن‌ها را در این راه یاری می‌نمود.

ورود به عرصه سیاست کنت کول:

در سال ۱۹۸۶، کنت با ماری کمو دختر فرماندار سابق نیویورک ازدواج کرد و از این طریق وارد عرصه سیاست شد. پیشرفت او در این عرصه نیز همچون تجارت با زیرکی همراه بود و توانست به سرعت با خانواده کلینتون و کندی رابطه دوستانه نزدیکی برقرار کند؛ تا جایی که بیل کلینتون او را یکی از هم‌بازی‌های گلف خود می‌داند و روزهای تعطیلش را با او می‌گذراند.

در سال ۱۹۸۸ کنت دامنه فعالیت‌تجاری خود را گسترش داد و وارد بازار عینک‌های آفتابی شد. در سال ۱۹۹۴ نیز با ورودکامل او به عرصه پوشاک مردانه و زنانه و طراحی انواع لباس‌های مختلف چنان شهرتی ازآن خود کرد که بعدها هیچ‌کس از ورود مارک، کنت کول به بازار کیف و ساعت متعجب نشد.

درحال حاضر با داشتن بیش از ۸۰ شعبه و ۴۵۰۰ مغازه که اجناس او را به فروش می‌رسانند،کنت کول امپراطور قلمرویی است که تنها در سال ۲۰۰۴ درآمدی معادل ۵۱۵ میلیون دلار داشته است.

در پایان این مقاله یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم : کتاب صوتی کسب اولین یک میلیون دلار که نویسنده ی بزرگ آن یعنی برایان تریسی، تضمین ۱۰۰ درصدِ موفقیت شما در صورت اجرای این آموزش را داده است!

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید