فقط ۶ گام ساده تا رسیدن به خواسته‌ها

اکثر مردم دنیا به خوبی می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند ولی نمی‌دانند چگونه باید به آن دست پیدا کنند. آیا شما هم به دنبال چیزی هستید ولی نمی‌دانید باید چه کار انجام دهید؟ به مطالعه‌ی این مطلب ادامه دهید. ما قصد داریم ۶ راهکار موثر برای دستیابی به خواسته‌ها را به شما معرفی کنیم. با اجرای این نکات، به راحتی می‌توانید چیزهایی را که دنبالش بودید، به دست آورید.

۱) تصمیم بگیرید چیزی که می‌خواهید را به دست بیاورید، حتی اگر راهش را نمی‌دانید.

از جملاتی مثل “اگر این اتفاق بیفتد خیلی خوب می‌شود”

“حالا ببینیم چه پیش می‌آید”

“اگر … بشود، شاید کارم درست شود” و ..‌.

به هیچ وجه استفاده نکنید. ممکن است شما هدفی داشته باشید ولی ندانید چگونه به آن دست یابید. با این موضوع راحت باشید و خود را سرزنش نکنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است: خواسته و هدفتان را در ذهن پررنگ کنید، حتی اگر راه دستیابی به آن را نمی‌دانید.

برای روشن‌تر شدن این راهکار، چند مثال ساده می‌زنیم:

  • من می‌خواهم تا قبل از تولد ۴۰ سالگی، به استقلال کامل مالی برسم.
  • من می‌خواهم برای تعطیلات ماه آینده در جزیره‌ای آرام استراحت کنم.
  • من به دنبال یک شریک مالی و حرفه‌ای برای جلو بردن پروژه‌ی کاری‌ام هستم.

به این مثال‌ها توجه کنید؛ جملاتی که خواندید بسیار قاطع و محکم هستند. شما هم برای شروع همین کار را انجام دهید.

۲) درباره‌ی نتیجه‌ی کار با خودتان صادق و شفاف باشید.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، فکر کردن درباره‌ی جزئیات و نتیجه‌ی کار است‌. همیشه به این فکر کنید چه چیزی را می‌خواهید نه اینکه چه چیزی را نمی‌خواهید. خود را در شرایطی تصور کنید که به خواسته‌ی خود رسیده‌اید. اما یک سوال مهم، چگونه باید این کار را انجام دهید؟ جواب کوتاه است: از کارهای کوچک شروع کنید.

به این مثال توجه کنید:

فرض کنید به رستوران رفته‌اید و سالاد سفارش می‌دهید. شما دقیقا می‌دانید که محتویات سالاد چیست، از چه پنیری در آن استفاده شده و با چه سُسی سرو می‌شود.

علاوه بر این، وقتی سالاد سفارش می‌دهید، انتظار ندارید برای شما ساندویچ مرغ بیاورند! در تصمیمات بزرگ‌تر، مثل استقلال مالی، ساختن زندگی شاد و سالم، پیدا کردن شریک کاری و … اوضاع به همین ترتیب است. شما باید خواسته‌تان را به صورت شفاف در ذهن‌تان تجسم کنید و بدانید که دقیقا چه می‌خواهید.

۳) از روند کار جدا شوید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای دستیابی به خواسته‌هایتان، چون راه و روش رسیدن به آن را نمی‌دانستید، رهایش کردید. آیا می‌دانید چه زمانی از روش‌های رسیدن به خواسته‌هایتان آگاه می‌شوید؟

درست زمانی که خواسته‌تان را دقیق و شفاف در ذهن داشته باشید. دوباره مثال سالاد را می‌زنیم. وقتی شما سالاد سفارش می‌دهید، فرق چندانی ندارد که شکل و تزیین آن چگونه باشد. هر رستوران با سلیقه‌ی خودش سالاد را سرو می‌کند، مهم محتویات و نتیجه‌ی کار است که همیشه و همه جا یکسان است.

۴) انتظار داشته باشید که خواسته‌تان به حقیقت بپیوندد.

همیشه باید به این موضوع فکر کنید که به خواسته‌تان دست می‌یابید، اما نباید به احتمالات بی‌توجه بود.

ممکن است خواسته‌تان در زمانی که می‌خواهید برآورده نشود، حتی در بدبینانه ترین حالت ممکن است هیچ وقت به خواسته‌تان نرسید و در نتیجه‌ی این اتفاق بدبین، مضطرب، ناامید و ناراحت شوید. اما اگر به این موضوع باور داشته باشید که هر اتفاقی دلیل خاص خودش را دارید، راحت‌تر با موضوع کنار می‌آیید. یکبار دیگر به مثال کاهو برگردیم!

دوباره فرض کنید سالاد سفارش دادید، ولی بعد از چند دقیقه به شما می‌گویند که سالاد نداریم! اصرار نکنید؛ شاید کاهوها مسموم بودند و شما با خوردن آن‌ها مسموم می‌شدید.

۵) وقتی اوضاع مطابق میل‌تان پیش نمی‌رود، پذیرای احتمالات باشید.

مسیر رسیدن به خواسته‌ها، ممکن است از راه‌هایی که قبلا فکرش را هم نمی‌کردید، نمایان شود. بیش از حد به تجربیات گذشته خود فکر نکنید و شرایط حال را با گذشته مقایسه نکنید.

امکان دارد راهی که به نظر شما مانع و بازدارنده است، مسیر دستیابی به موفقیت و آرزویتان باشد. برای آخرین بار به مثال سالاد برگردیم! کاهوی مسموم را به یاد دارید؟ فرض کنید شما در راه یک جلسه‌ی مهم کاری بودید، خوردن این کاهو باعث می‌شد که عملکرد ضعیفی داشته باشید و فرصت ارتقای شغلی را از دست بدهید. پس باید یکبار دیگر هم تاکید کنیم:

خواسته، هدف، آرزو و … را به صورت شفاف در ذهن داشته باشید. مسیر دستیابی به آن، به مرور پیدا می‌شود. می‌توان گفت خواسته‌ی شفاف، بیش از حد فکر نکردن به مسیر و در نظر داشتن احتمالات، زنجیره‌ای مهم برای دستیابی به اهداف و آرزوها است.

۶) سپاسگزاری کردن را تمرین کنید.

برای تمام اتفاقات زندگیتان شکرگزار باشید. آیا شما به چالش‌هایی که در مسیرتان قرار دارد، به عنوان فرصتی برای پیشرفت نگاه می‌کنید یا به عنوان مانعی که باید از سر را برداشته شود؟

وقتی تمرین می‌کنیم که برای تمام اتفاقات حتی مانع‌های زندگی شکرگزار باشیم، سرعت پیشرفتمان افزایش پیدا می‌کند و زودتر می‌توانیم به خواسته‌هایمان برسیم.

به دست آوردن آنچه دنبالش هستید، همیشه آسان نیست. چالش‌ها رخ می‌دهند، اطرافیان با دیدگاه‌ها، احساسات و نظرات منفی شما را دلسرد می‌کنند. اما در پایان، همه چیز به انتخاب خودتان برمی گردد، این شما هستید که انتخاب می‌کنید به آنچه می‌خواهید برسید.

به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید و به روند کار اعتماد کنید. موفقیت شما در رسیدن به خواسته‌هایتان تضمین شده است.

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید