۹ روش برای انگیزه دادن به خودتان زمانی که زندگی بر سرتان خراب می شود

همهء ما لحظاتی را تجربه می کنیم که زندگی مان را زیر و رو کرده و ما را وادار می کنند از خودمان در  رابطه با هستی مان سؤال کنیم. شرایطی که خارج از کنترل ما بوده، ما را مقهور خود ساخته و سبب می شود در رابطه با آینده احساس ناامیدی کنیم.

برای من این تجربه شامل طلاق، از دست دادن یک خانه، و رها کردن شغلی بود که سخت برای بدست آوردنش کار کرده بودم. برای شما ممکن است این لحظات مربوط به جدایی، از دست دادن یا اتفاق دردناک دیگری در زندگی باشد.شما هرگز احتمال وقوع شان را نمی دادید و حالا آن ها زندگی تان را نابود کرده اند و شما اصلاً نمی توانید حدس بزنید چه اتفاق دیگری ممکن است بیفتد.

 

9 روش برای انگیزه دادن به خودتان زمانی که زندگی بر سرتان خراب می شود

 

در این جا ۹ نکته برای شما یادآوری می شود تا زمانی که زندگی با شما ناسازگار می شود به شما کمک کند:

۱. از این بدتر نخواهد شد

اگر همه چیز دارد از هم می پاشد و شما احساس می کنید در حال تجربهء عمیق ترین غم زندگی تان هستید، بدانید که دیگر شرایط از این بدتر نخواهد شد. شما احتمالاً در بدترین شرایط ممکن هستید؛ بالاتر از سیاهی رنگی نیست. و زمانی که شما در تاریک ترین نقطهء زندگی هستید، تنها جای ممکن برای رفتن به سوی روشنایی است. در بدترین نقطه از زندگی نفسی راحت بکشید؛ از این جا به بعد زندگی بهتر خواهد شد.

“بزرگ ترین افتخار ما این نیست که هرگز فرو نیفتیم، بلکه در این است که هر بار از نو بایستیم.” –کنفسیوس

۲. این تجربه را قبلاً نیز داشته اید

شاید نه تا این حد دردناک یا ویرانگر، اما شما قبلاً هم این تجربه را در زندگی داشته اید. زمانی که زندگی پایش را بر گلویتان گذاشته بود و شما تصور می کردید دیگر آینده ای وجود نداشته باشد، باز هم برخاستید و موفق شدید. شما تجربه، ابزار و انعطاف لازم را دارید تا زندگی را دوباره از نو بسازید.

۳. این جا درسی به شما آموخته می شود

همین که شما خود به سختی به جلو می رانید، درس، بینش یا رشدی در انتظار شماست. وظیفهء شما یافتن معنا و هدف برای این درد است. شاید شما داستانی برای گفتن داشته باشید. شاید این اتفاق در زندگی شما پیامی به شما بدهد که با دیگران به اشتراک بگذارید. این اتفاق معلم شما، آزمون و نمرهء شماست. به جای اینکه بپرسید “چرا این اتفاق باید برای من بیفتد؟” بپرسید “این اتفاق چه درسی به من می آموزد؟” در این درسی که زندگی به شما می آموزد بهترین نمره را کسب کنید.

۴٫همه چیز موقتی است

بله، همه چیز. همهء شرایط، همهء درد ها و سختی ها موقتی هستند. همه چیز به زندگی تان وارد می شود و همه چیز خارج می شود. چالش هایی که امروز با آن روبه رو هستید نهایتاً محو خواهند شد. درد کم خواهد شد و اشک ها خشک می شوند. تنها کار این است که هر روز استقامت کنید تا به روزی بهتر برسید.

۵. موفقیت پس از شکست می آید

خبر خوش این است که شکست زمین کشت موفقیت است. تنها پس از اینکه بفهمید چه چیز نتیجه نمی دهد درمی یابید چه چیز نتیجه می دهد. پس از شکست در شغلی، رابطه ای یا هدفی از زندگی است که تجربه و دانش لازم را کسب می کنید که دفعه بعدی کار را بهتر انجام دهید. هر چه در زندگی بیشتر و زودتر شکست بخورید، در کلنجار رفتن با سختی ها و کسب موفقیت در زندگی باتجربه تر می شوید.

۶٫فردا شرایط بهتر خواهد بود

مهم نیست امروز چقدر اوضاع بد است، فردا خورشید دوباره طلوع خواهد کرد. شما می توانید به شرایط جدید، چشم انداز جدید و یک روز جدید خوش آمد بگویید. هر روز می تواند نوید ها و امید جدید به ارمغان بیاورد، پس صبر داشته باشید. هر روز کاری را که برای موفقیت در آن روز لازم است انجام دهید و بدانید که روزهای روشن تر در افق دیده خواهند شد

۷٫این اتفاق در واقع زنگ بیدار باش شماست

شما ممکن است در گذشته از ایجاد تغییرات یا خطر کردن هراس داشتید. این شرایط می توانند زنگ بیدار باش ناخواسته اما ضروری باشد که شما در زندگی لازم داشتید. شما لازم است چه چیزی بدانید؟ چه تغییراتی باید ایجاد شود؟ چه رشد و پیشرفتی در انتظار شماست؟ شما چه چیز را در زندگی نادیده می گرفتید یا نمی پذیرفتید؟ حالا که این واضح تر شده و شما آگاه تر شده اید چه تغییراتی به وجود خواهید آورد؟

“گاهی یک زنگ بیدار باش لازم است، مگر نه، تا چشمان ما را نسبت به این واقعیت باز کند که ما به جای آنکه واقعاً زندگی مان را زندگی کنیم مدام در حال عجله و شتاب هستیم؛ این یعنی ما در حال زندگی شتاب زده هستیم نه یک زندگی خوب. و من فکر می کنم، برای بیشتر افراد، این زنگ بیدار باش شکل یک بیماری را پیدا می کند.” – کارل هونور

۸٫این دکمهء راه اندازی مجدد شماست

آیا هیچ وقت شده بود بخواهید دوباره از نو شروع کنید اما ندانید چگونه؟ شاید در رابطه ای بی ثمر قرار داشتید یا شغلی داشتید که از آن متنفر بودید. شما همیشه در فکر این بودید که چطور از آن خلاص شوید ولی در واقع گزینه ای نداشتید. حالا که زندگی به جای شما تصمیم گرفته ، وظیفهء شما این است که تغییرات را با آغوش باز پذیرفته و برای شروع مجدد برنامه ریزی کنید. بهترین نقطه برای شروع دوباره و شکل دهی یک برنامه جدید برای زندگی زمانی است که زندگی شما از هم پاشیده. این فرصتی است برای شما که با یک لوح سفید زندگی را مجدداً شروع کنید.

۹٫پرتو امید در تاریکی دیده می شود

در موقعیت های منفی و شرایط  تیرهء زندگی، پرتویی از امید در دوردست دیده می شود. به جای نگران شدن و ترس، بر چیزی تمرکز کنید که امروز می توانید برای آن قدردان باشید. امروز قدردان چه چیز می توانید باشید؟ این موقعیت چه جنبهء مثبتی دارد؟ چطور این می تواند به نفع شما تمام شود؟

One thought on “۹ روش برای انگیزه دادن به خودتان زمانی که زندگی بر سرتان خراب می شود

دیدگاهتان را بنویسید