۶ راه برای آنکه در جهانی پر از انرژی منفی، مثبت گرا باقی بمانیم

همه مدام می گویند که مهم است از طرز تفکری مثبت برخوردار باشیم و با انگیزه بمانیم، اما چالش برانگیزترین سؤال این است که ما چطور باید در یک دنیای منفی مثبت باقی بمانیم؟

 

۶ راه برای آنکه در جهانی پر از انرژی منفی، مثبت گرا باقی بمانیم

چطور با وجود چنین وقایع وحشتناکی که شاهد آن در خبرها هستیم باید از پس این کار بربیاییم؟ خبر خوش این است که این کار امکان پذیر است – این کار شدنی است! در این جا ۶ نکته برای این کار ذکر شده است:

 

 

مدام نگویید که این دنیا پر از احساسات منفی است

می دانم که خبر عصرگاهی پر است از تروریسم، جنگ، قتل و کشتار، و اگر ما جهان بینی خود را فقط بر آن استوار سازیم مسلماً جهان را منفی خواهیم دید. اما اگر شما تصمیم بگیرید که فکر کنید این جهان شگفت انگیز است و دیدگاه تان را تغییر دهید متوجه وجود بسیاری از چیزهای خوب در جهان خواهید شد.

شما هر روز در فضای مجازی شاهد داستانی مثبت از کمک کسی به دیگری بدون هیچ علتی خاص هستید. هزاران نمونه از این داستان ها وجود دارد اما آن ها نادیده گرفته می شوند و داستان های منفی آن ها را می پوشانند. به هر حال ذهن شما چیزی را باور می کند که شما به آن بگویید.

“چهره خود را به سوی آفتاب نگاه دارید و دیگر قادر به دیدن سایه نخواهید بود.” – هلن کلر

 

 

منابع انرژی مثبت را پیدا کنید

هزاران فیلم و کتاب در این رابطه وجود دارد. هر روز خودتان در معرض محتوای مثبت قرار دهید. برنامه ها و فیلم هایی را دنبال کنید که به شما انگیزه می دهد و روحیه شما را بالا می برد نه برنامه هایی که شما را افسرده و غمگین می کند.

 

 

فهرست خوبی تهیه کنید

یک فهرست خوب چیست؟ برخی افراد آن را فهرست قدردانی می نامند، اما ایده اصلی این است که به یادداشت کردن نکاتی از زندگی تان بپردازید که خوب هستند. مثلاً من ممکن است فهرستی تهیه کنم و بگویم که برای خانه ای که دارم، برای سلامتی ام، همسر فوق العاده ام، و خانواده ام و حمایت آن ها سپاس گذارم.

وقتی چنین فهرستی از خوبی های زندگی تان تهیه کنید، متوجه خواهید شد که چیزهای شگفت انگیز بسیاری در زندگی تان و همچنین در جهان وجود دارد. زندگی خوب است!

 

 

مثبت گرا باشید

اگر دیگران بگویند که جهان منفی است یکی از راه های مقابله این است که شخصاً دست به کار شوید و درک آن ها را از جهان تغییر دهید زیرا شما نیز در همین جهان زندگی می کنید. مثلاً همسر من دوست دارد از دیگران تعریف و تمجید کند.

تأثیر کار او در واکنش دیگران کاملاً مشهود است و متوجه می شوید که آن ها احساس خوبی در رابطه با خودشان پیدا می کنند. پس اگر با دیگران به مهربانی و به شکلی مثبت برخورد کنید، سبب درخشش آن ها خواهید شد. شما می توانید نقش عامل تغییر را بازی کنید.

 

از منفی گرایی اجتناب کنید

نمی گویم سرتان را مثل کبک زیر برف کنید. من واقع گرا هستم. با این حال، فکر می کنم اگر از برنامه های پر از احساسات منفی، افراد منفی باف، و شایعات منفی گرایانه اجتناب کنید، زندگی شادتری را سپری خواهید کرد. شما نباید به سربازی برای منفی گرایی تبدیل شوید.

 

به جستجوی شادی بپردازید

چند لحظه وقت بگذارید و چیزهایی را از زندگی یادداشت کنید که برای شما شادی آفرین هستند. سپس هدف تان باید این باشد که این موارد را از این فهرست به برنامه خود منتقل کنید. من خیلی اوقات می بینم که دلیل اینکه افراد انگیزه خود را از دست می دهند این است که آن ها آنقدر گرفتارند  که فراموش می کنند به جستجوی شادی بپردازند.

آن ها فعالیت های شادی بخش را از زندگی شان حذف می کنند و سپس به انسانی بی انگیزه تبدیل می شوند. قلب و روح آن ها می گوید “چرا باید اینقدر سخت کار کنم وقتی هیچ شادی واقعی در زندگی ام وجود ندارد؟”

“انتخاب مثبت گرا بودن و برخورداری از طرز تفکر سپاس گذارانه تعیین می کند که شما چگونه زندگی تان را سپری کنید” – جوئل براون

پس زمانی که صبح بیدار می شوید و برای شروع روز آماده می شوید، دلم می خواهد با خودتان فکر کنید – با چه جهان شگفت انگیزی رو به رو هستید. شما در جهانی زندگی می کنید که مملو از زندگی، عشق، پیروزی، موفقیت، خنده و شادی است. زیبایی اطراف شما را فراگرفته است. بر آن تمرکز کنید. زیرا نگرش شما نسبت به جهان واقعیت شما را می سازد.

دیدگاه‌ها 2

    ali.z

    واقعا ازتون تشکر میکنم بابت مطالب زیبا و مفیدتون در طول روز
    لطفا اگر امکانش هست در روز تعداد مقالات بیشتری بذارید

سبد خرید