۴ دلیل برای آنکه به مرگ اجازه دهید بزرگترین عامل انگیزه تان باشد

من بقیه را نمی دانم، اما اخیراً افراد زیادی در اطراف من فوت کرده اند. به همین دلیل مرگ اخیراً تبدیل به یکی از بزرگترین عوامل انگیزه در من شده است و برای شما نیز می تواند همین طور باشد. مرگ زمانی اتفاق می افتد که شما کمترین احتمال را می دهید. او در لمس زندگی ما شیوه ای کاملاً بی رحمانه دارد.

اخیراً یکی از همکاران من با مادرش نشسته و مشغول صرف ناهار بوده است. درست وسط ناهار در حالی که مادرش در حال صحبت بوده متوجه می شود که دیگر نمی تواند حرف بزند. در عرض چند دقیقه آمبولانس از راه رسید، و در عرض چند ساعت هم او فوت کرد. آن زن در سلامتی کامل به سر می برد و هیچ علامتی که هشداری بر این اتفاق باشد در خود نداشت. یک حمله قلبی علت پایان زندگی او به عنوان یک مادر و مادر بزرگ بود.

۴ دلیل برای آنکه به مرگ اجازه دهید بزرگترین عامل انگیزه تان باشد

یک سال پیش از آن، همین اتفاق برای عمه من افتاد. او مثل هر روز در سلامتی کامل مشغول کارهایش بود که در کمتر از بیست و چهار ساعت سکته جان او را گرفت. هیچ منطقی در پشت رفتارهای تصادفی مرگ وجود ندارد به جز یک حقیقت گریزناپذیر؛ ما همه باید این واقعیت را عمیقاٌ بپذیریم که زندگی و مرگ دست در دست هم دارند.

زمانی که مرگ رخ می دهد نباید غافلگیر شویم بلکه باید انتظارش را داشته باشیم. باید به مرگ به جای یک تراژدی به چشم جشن و بزرگداشت نگاه کنیم. شاید همین لحظه با خودتان فکر کنید چه چیز مرگ الهام بخش است.

نکته الهام بخش این است که شما می توانید اجازه دهید مرگ بزرگترین عامل انگیزه در شما باشد. در اینجا چهار دلیل برای آن وجود دارد.

 

مرگ باید به شما یادآوری کند که شجاعانه و در لحظه حال زندگی کنید

قسمت عمده ای از زندگی ما با رنج از ترس می گذرد. در زندگی ، من از چیزهای مختلف بسیاری ترسیده ام و همیشه در انتها ترس تبدیل به پیروزی شده است. به همین خاطر است که زمانی که به مرگ نگاه می کنیم لازم است جسورانه زندگی کنیم. مرگ گریزناپذیر است و برای همه اتفاق می افتد.

مرگ ما را به یاد مهم ترین قانون مراقبه یا تمرکز می اندازد: زندگی در لحظه حال. ما کنترلی بر آنچه در گذشته اتفاق افتاده است نداریم و تا حدی نسبت به آینده نیز بی اختیاریم (اگرچه حالا می توانیم بذرهایی را بکاریم که در آینده به بار بنشینند).

زندگی در زمان حال و سپاس گذاری به خاطر آنچه در اختیار داریم به ما فرصت می دهد بدون ترس زندگی را سپری کنیم. تظاهر به اینکه مرگ وجود ندارد یا اینکه ما باید به نحوی از آن هراس داشته باشیم هرگز اجازه موفقیت به ما نخواهد داد. اجازه ندهید مفهوم مرگ شما را به کار بگیرد بلکه از آن به عنوان عامل انگیزه خودتان در همین لحظه و همین جا استفاده کنید.

 

 

مرگ باید احساس فوریت ایجاد کند

انگیزه ای که ما همه نیاز داریم این است که از فوریت بیشتری نسبت به زندگی هایمان برخوردار باشیم. بیشتر ما طوری زندگی می کنیم انگار که زمان بی اهمیت  است و ما همه هرگز نخواهیم مرد. بدتر از آن اینکه ما طوری زندگی می کنیم که انگار قرار است شخصی در آینده دور درمان تمام بیماری ها را پیدا کرده و فرصت زندگی ابدی به ما بدهد.

مسلماٌ علم پزشکی در آینده متحول خواهد شد اما این به هیچ وجه مرگ را متوقف نخواهد کرد. در عوض، از مرگ به عنوان انگیزه ای استفاده کنید که سبب می شود نهایت بهره را از یک روز ببرید. اجازه دهید مرگ سبب شود به این فکر کنید که چرا سطح انرژی شما بسیار پر اهمیت است.

“سطح انرژی شما زمان را چند برابر می کند” – تیم دنینگ

هر چه انرژی بیشتری داشته باشید، نیاز کمتری به خواب دارید و بنابراین زمان بیداری بیشتری برای کار کردن روی رویایتان و رسیدن به هدف تان دارید (چه انگیزه بزرگی).

اگر به تغییر شغل و تبدیل شدن به یک کارآفرین فکر کرده اید چرا صبر کنید؟با توجه به دو داستانی که در رابطه با سکته گفتم، چه چیز باعث میشود که فکر کنید ما نسبت به آن ایمن هستیم. به هر حال، سبک زندگی غربی سبب شده است که ما همه زمان کمتری بر روی این سیاره در اختیار داشته باشیم.

از مرگ به عنوان محرک خود برای عمل کردن و ابزاری استفاده کنید که اجازه می دهد دیگران را هر چه سریع تر تحت تأثیر قرار داده و الهام ببخشید. بر روی  مرگ به شیوه ای منفی تمرکز نکنید اما به آن اجازه دهید که به شما قدرت بیشتری دهد تا فراتر از آنچه هستید باشید و به کسی تبدیل شوید که همیشه می خواسته اید.

دست از انتظار برای فرا رسیدن بهترین لحظه عمرتان بردارید زیرا ممکن است آنقدر در زندگی تان زمان نداشته باشید که آنچه را می خواهید به دست آورید. برای جوان تر ها بهتر است که از نوجوانی و جوانی خود لذت برده و تا می توانند زمان صرف شناخت و اکتشاف بکنند.

تا می توانید سفر کنید و ببینید که زیبایی واقعی در جهان بیرون چیست. با افراد جدید از فرهنگ ها دیگر ملاقات کنید و ببینید چطور فقیرترین بخش های جهان امرار معاش می کنند. فوریت بیشتری در آنچه انجام می دهید داشته باشید و فراموش نکنید که باید در لحظه زندگی کنید.

 

 

مرگ باید به یادتان آورد که همه را دوست داشته باشید و به آن ها به این خاطر که اینجا هستند عشق بورزید

ما اغلب فراموش می کنیم که اطرافیانمان را دوست داشته باشیم و سخت مشغول قضاوت دیگران هستیم. بگذارید  همین حالا مرگ محرک شما برای برقراری ارتباط با افراد بیشتر و دوست داشتن آن ها برای آنچه هستند شود. اجازه دهید مرگ باعث شود تفاوت هایی را که میان فرهنگ های مختلف هست فراموش کرده و فقط به خاطر داشته باشیم که همه را به شکل مساوی دوست بداریم.

نباید کسانی را که حالا دوست دارید نادیده بگیرید. در هر مرحله ای، همچون دو مورد سکته که ذکر کردم، مرگ ممکن است آن ها از ما بگیرد و ما حتی فرصت نکنیم با آن ها خداحافظی کنیم. اجازه ندهید این مسئله شما را غمگین کند اما تلاش کنید این محرک شما برای دوست داشتن بیشتر آن ها و صرف زمان بیشتر با آن ها به شیوه ای پرمعنا باشد.

 

مرگ باید شما را به یاد هدفتان بیاندازد

در تمام تشییع جنازه هایی که اخیراً حضور داشته ام توجه کرده ام که شخصی که فوت کرده است چگونه به یاد آورده می شود. این مراسم ها به من یادآوری می کند که باید تلاش کنم یکی از افرادی نباشم که پس از دفن چند ساعتی از آن ها صحبت می شود و سپس خیلی زود توسط بسیاری از حضار به فراموشی سپرده می شوند.

در عوض، من از تشییع جنازه و شخصی که فوت شده برای یادآوری هدفم و بازیابی انگیزه ام کمک می گیرم. در جهان امروز با تمرکز حواس کوتاه مدتمان خیلی ساده حواسمان پرت می شود. مرگ می تواند به شما کمک کند بر هدف خود مجدداً متمرکز شوید و به یاد آورید چرا کاری را انجام می دهید.

مرگ به شما کمک می کند که به این فکر کنید که می خواهید زمانی که از این جهان می روید چه تأثیری بر دیگران داشته باشید و دیگران در رابطه با شما چه بگویند. در چنان روزهای غم انگیزی پول و نبود آن فراموش می شود و کسی حرفی از آن نمی زند.

دیدگاه‌ها 8

  kargah

  نکته شماره یک آخر سطر دوم اشتباه تایپی رخ داده نوشته "مگر گریز ناپذیر است " باید نوشته میشد "مرگ گریز ناپذیر است"

   مدیر

   درود
   ممنون از شما ،تصحیح شد

  marez

  اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد آیا باز هم کارهایی را که امروز می خواهم انجام بدهم، انجام می‌دهم یا نه؟ استیو جابز

سبد خرید