۷ چیزی که امروزه باید برای رسیدن به رویاهایتان نادیده بگیرید

دنبال کردن رویاها، به هیچ وجه کار راحتی نیست! باید به ندای قلبتان گوش کنید و از طرف دیگر به حرف های دیگران بی‌اعتنا باشید.

قطعا در مسیر تحقق رویاهایتان، افراد زیادی سد راهتان خواهند شد. اما رویا، خودش شما را به سمت خود می کشاند.

اگر آرزویی وجود دارد، قطعا راهی هم برای رسیدن به آن هست.

۷ چیزی که امروزه باید برای رسیدن به رویاهایتان نادیده بگیرید

اگر واقعا مشتاق رسیدن به رویاهایتان هستید، باید این ۷ مورد را نادیده بگیرید.

۱-چه قدر دشوار به نظر می‌رسد

همانطور که گفتم دنبال کردن رویاها، کار ساده‌ای نیست. اگر اینطور بود، همه به رویاهایشان می رسیدند. اگر می‌خواهید رویاهایتان محقق شوند، باید کار کنید وگاهی لازم است برخی از جنبه‌های زندگی‌تان را قربانی کنید. لازم است خیال‌باف باشید و برای رسیدن به خیالاتتان، سخت تلاش کنید.

بی‌تردید مسیری که در پیش روی شماست، پر از موانع و چالش‌های ریز و درشت است. موانعی مثل: زمان، پول و …

کار درست، این است که به جای گلاویز شدن با مشکلات، درصدد یافتن راه حل باشید و با استفاده از قدرت ابتکارتان، برای مسائلی که غیرقابل حل به نظر می‌رسند، راه حل مناسبی بیابید.

هرچه بیشتر به آرزوهایتان فکر کنید، راه حل‌های خلاقانه‌تر و بهتری به ذهنتان خواهد رسید.

 

۲-همکارانتان چه می‌گویند

اگر به همسالان، همکاران و دوستان مدرسه‌تان توجه کنید، خواهید دید که همه‌ی آن ها توسط جامعه و خانواده‌هایشان، برای پیمودن یک مسیر مشخص پرورش یافته اند. پس آن‌ها هم شما را تشویق می‌کنند که در همان مسیر قدم بردارید. به شما اصرار می‌کنند که راهی که باید انتخاب کنید، چیزی غیر از این نیست: ازدواج کردن، خریدن خانه، بچه دار شدن،………..

فریب نخورید. هیچ کس نمی تواند شما را مجبور کند که یک مسیر معین را دنبال کنید.

به احساستان اعتماد کنید و مسیر خودتان را در پیش بگیرید.

۳-ترس‌هایتان چه می‌گویند

چیزهایی وجود دارند که شما را می ترسانند و بزرگترینشان زمانی به سراغتان می‌آید که به دنبال رویاهایتان بروید. اگر چنین ترسی ندارید، احتمالا اهدافتان را دنبال نمی‌کنید. رویاهایتان، شما را با القای حس ترس و شک و تردید و عدم اطمینان به چالش می‌کشند. رویاهایتان شما را به چالش وامیدارند تا از منطقه‌ی امنتان خارج شوید؛ کارهایی انجام دهید که قبلا انجام نمی‌دادید و به عنوان یک شخص، رشد یابید.
ترس، یک راهنما و یک منبع الهام‌بخش است که می تواند در حرکت به سمت رویاهایتان به شما کمک کند. پس از ترس‌هایت سپاس‌گذار باش!

۴-بزرگان چه می‌گویند

این حرف را می‌توانید از هرکسی که بیشتر از شما زندگی کرده بشنوید: از پدربزرگ و مادربزرگ و پدر و مادر و حتی مربیان باتجربه‌تان.
همه توصیه می‌کنند: عملی باش و خیال‌بافی را کنار بگذار. توضیحات آن‌ها می‌تواند شما را از دنبال کردن اهدافتان دلسرد کند. آن‌ها موانع و چالش‌ها را مطرح می‌کنند تا (مثلا) به شما کمک کنند. واقعیت اما این است که آن‌ها در حال کمک به شما نیستند.
آن‌ها نمی‌خواهند شما به دنبال رویاهایتان بروید و موفق شوید، زیرا اگر موفق شوید، راهی که آن‌ها برای زندگی‌شان انتخاب کرده اند، زیر سوال می‌رود.

فراموش کن دیگران چه می‌گویند، فقط به این توجه کن که رویاهایت در گوشت چه چیزی زمزمه می‌کنند.

۵-دیگران چه کاری انجام می‌دهند

در اطراف شما، افراد زیادی به این شکل زندگی می‌کنند. آن‌ها در مدارس مشابه، شغل مشابه و محله‌ی زندگی مشابه هستند و کارهای مشابهی با زندگی‌شان انجام می‌دهند. به اطرافتان نگاهی بیندازید و خودتان را با دیگران مقایسه کنید. شما باید یاد بگیرید که از آنچه دیگران انجام می دهند چشم پوشی و زندگی خودتان را بکنید. ممکن است به نظر برسد که آن‌ها تجربه‌ی زیادی دارند و می‌دانند چه می‌کنند. شاید، اما برای مسیر خودشان و نه مسیر شما. در مسیری که برای خودتان انتخاب کرده اید، بدون توجه به دیگران، ثابت قدم بمانید.

 

۶-ممکن است شکست بخورید

من به شما نمی‌گویم که از شکست چشم پوشی کنید و این حقیقت را که ممکن است شکست بخورید، فراموش کنید. بلکه از شما می‌خواهم از آن نترسید. به شکستتان توجه کنید، آنچه برای شما دارد را درک و هر چیزی که کار نمی‌کند را رها کنید. کلید موفقیت در زندگی، یافتن آن چیزهایی‌ست که کار نمی کنند. بنابراین شما می‌توانید آنچه انجام می دهید را کشف کنید. به شکست توجه کنید، اما اجازه ندهید در راه و روش شما ورود کند. اجازه ندهید که شکست، متوقفتان کند. کاری کنید که شکست، گام های بعدی شما را تقویت نماید.

شکست، کلید موفقیت است. هر اشتباه، چیزی به ما می‌آموزد. (موری اوشیبا)

۷-یک زندگی راحت، چه شکلی است

این مورد مهم ترین قاتل رویاست چرا که بسیار فریب دهنده است. اگر در نهایت به یک مدرک دانشگاهی، کار خوب و زندگی راحت دست پیدا کنید، هیچ انگیزه‌ای برای دنبال کردن رویاها، برایتان باقی نمی‌ماند. وقتی همه‌ی این‌ها را دارید، حتی اگر هنوز هم اشتیاق و رویاهایی داشته باشید، احساس خواهید کرد که آن‌ها ارزش دنبال کردن را ندارند. برای اینکه در مسیر درستی برای دستیابی به رویاهایتان باشید، باید فداکاری را به جای راحتی، عمل را به جای استراحت و پشتکار را به جای زود تسلیم شدن انتخاب کنید. زندگی راحت را رها کنید تا بتوانید خواسته‌های قلبی‌تان را در یک زندگی خوب، عملی و پرمعنا، دنبال کنید.

دیدگاه‌ها 8

    علی گلستان

    همه ی هفت مورد رو که خوندم خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم چون دقیقا خودم به نتایج رسیده بودم و نتیجه تک تک این هفت مورد رو میدونم چیه.واقعا عالی بود.خسته نباشید

سبد خرید