چگونه پشتکار بیشتری داشته باشید؟

هر کسی در زندگی دچار مشکلات بزرگ و کوچک است. مشکلات بزرگ‌تر ممکن است بیشتر ما را تحت تاثیر قرار بدهند و مشکلات کوچک‌تر اثر کمتری روی طرز فکر و احساسات ما می‌گذارند. این مشکلات افراد را وادار می‌کنند که در مسیرشان بازنگری کنند و روش‌های جدیدی برای رسیدن به اهداف‌شان پیدا کنند. یادگیری نحوه برخورد و غلبه بر موانع یک ویژگی حیاتی برای کارآفرینان است. بنابراین، صاحبان موفق کسب و کارها در هنگام مواجهه با چالش‌های پیش‌بینی‌ نشده و شرایط از چه راهکارهایی استفاده می‌کنند؟ آن‌ها چطور با پشتکار به مسیرشان ادامه می‌دهند و از مشکلات و شکست‌ها نمی‌ترسند؟ ما در این مقاله قصد داریم ترفندهایی کاربردی و مفیدی را ارائه کنیم که به شما کمک می‌کنند چگونه پشتکار بیشتری داشته باشید. 

۱. چگونه پشتکار بیشتری داشته باشید؟ از شکست خوردن نترسید. 

پشتکار از شکست خوردن و از جا بلند شدن به وجود می‌آید. بدون شکست، نمی‌توانید فرد انعطاف پذیری باشید. بنابراین شما باید نگاه‌تان به شکست را تغییر دهید و به جای اینکه پس از هر بار شکست خوردن عقب نشینی کنید، آن را به عنوان تجربه‌ای ارزشمند ببینید.

شاید به نظرتان خیلی کلیشه‌ای باشد، ولی شکست‌ها می‌توانند آن‌قدر به ما درس‌های جدید بدهند که نگرش‌مان نسبت به مسائل مختلف تغییر کند. بنابراین پیامدهای شگفت‌انگیز آن را دست‌ کم نگیرید.  

۲. هر روز ۱% از دیروزتان بهتر باشید. 

داشتن ذهنیت برنده و آماده‌ی رشد راهی عالی برای افزایش پشتکار و انگیزه است. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که این نوع ذهنیت هم مثل تمام مهارت‌ها هستند و برای اینکه بتوانید آن‌ها را به دست بیاورید، باید تلاش، تمرین و پشتکار داشته باشید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها این است که سعی کنید هر روز فقط 1٪ از خود دیروزتان باشید. این ترفند یکی از مطمئن‌ترین راهکارهایی است که می‌توانید برای رشد و پیشرفت شخصی از آن استفاده کنید.  

۳. شروع به ریسک کردن کنید. 

با شروع ریسک کردن، احتمال رویارویی با موقعیت‌های دشوار چندین برابر بیشتر می‌شود. هر چه بیشتر در شرایط سخت و چالش برانگیز قرار بگیرید، توانایی سازگاری‌تان هم افزایش پیدا می‌کند. اگر سازگاری با شرایط را یاد بگیرید و درک کنید که چه مراحلی برای حرکت شرکت در مسیر درست لازم است، می‌توانید به عنوان یک رهبر کاربلد و حرفه‌ای رشد کنید. 

۴. مقاومت خودتان را بالا ببرید. 

وقتی افراد درک بهتر و کامل‌تری از مقاومت داشته باشند، بهتر می‌توانند استقامت کنند. در بسیاری از مواقع کسب و کارهای بزرگی به سمت دره‌ی سقوط می‌روند، چرا که مدیران آن با مقاومت کردن آشنا نبودند و در اولین چالش‌ها از ادامه‌ی مسیر انصراف دادند و شانه خالی کردند. اگر به دنبال این هستید که با پشتکار بیشتری داشته باشید، بهتر است در اولین قدم مقاومت کردن را یاد بگیرید. 

۵. به طور منظم ورزش کنید. 

ورزش کردن نه تنها روی سلامت جسمی شما تاثیر می‌گذارد، بلکه باعث می‌شود ذهن‌تان هم ورزیده‌تر شود و انعطاف بیشتری داشته باشد. البته نکته‌ی مهمی که باید به آن دقت کنید این است که استمرار در ورزش کردن خیلی مهم است، یعنی روزی نیم ساعت پیاده روی نیمه سنگین از هفته‌ی دو بار تمرین فشرده و سنگین خیلی موثرتر است؛ بنابراین ورزش کردن را در برنامه‌ی روزمره‌ی زندگی‌تان قرار دهید تا ذهنی باز، آرام و کارآمدتر داشته باشید. 

۶. روابط اجتماعی‌تان را تقویت کنید. 

ایجاد یک شبکه حمایتی که شامل خانواده، دوستان، همکاران و همسالان‌تان باشد، به شما این امکان را می‌دهد که مکانی امن و راحت برای مطرح کردن موضوعات داشته باشید. علاوه بر این، چنین شبکه‌ای باعث می‌شود که اطرافیان در زمان‌های سخت شما را به ادامه دادن تشویق کنند.

در ضمن، هر زمان هم که مشکلی برایتان پیش آمد، می‌توانید درباره‌ی آن با حلقه‌ی امن‌تان صحبت و مشورت کنید. 

۷. چگونه پشتکار بیشتری داشته باشید؟ اهداف خود را در ذهن داشته باشید. 

بسیاری از افراد وقتی اشتباه می‌کنند یا شکست می‌خورند، تسلیم می‌شوند و دست از کار می‌کشند. اگر به دنبال موفقیت هستید و می‌خواهید به درجه‌های بالایی دست پیدا کنید، بهتر است که اهداف‌تان را در ذهن داشته باشید. این کار را می‌توانید با نوشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود در جایی شروع کنید که دسترسی به آن آسان باشد.

از طرف دیگر دلیل و چرایی اهداف را به طور دقیق برای خودتان مشخص کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هر وقت به مشکل خوردید، لیست‌تان را نگاه کنید، انگیزه بگیرید و به جلو حرکت کنید.

در پایان برشی از کتاب صوتی «ثبات قدم داشته باش و به هر چیز که لیاقتش را داری برس» را بشنویم:

برای دانلود کتاب صوتی «ثبات قدم داشته باش و به هر چیز که لیاقتش را داری برس» روی تصویر زیر کلیک کنید:

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید