چطور پول بیشتری بدست بیاوریم؟

یکی از مهم‌ترین اهداف هر انسانی برای کار کردن این است که پول بیشتری به دست بیاورد. اما گاهی اوقات شغل‌های ما این پتانسیل را ندارند که درآمد ما را بالا ببرند، در این شرایط باید چه کار کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را ارائه کنیم و یاد بگیریم که چطور پول بیشتری بدست بیاوریم.

۱. مهارت کسب کنید.

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود شما به درآمد بالاتر دست پیدا کنید، مهارت داشتن است. اگر به دنبال ثروتمند شدن هستید، در یک کار تخصص داشته باشید و حرفه‌ای باشید.

وقتی مهارت داشته باشید، خیلی راحت‌تر از افراد دیگر می‌توانید شغل پیدا کنید، علاوه بر این درآمدتان هم بالاتر خواهد بود.

۲. شغل‌تان را تغییر بدهید.

اگر احساس می‌کنید شغل‌تان جلوی مسیر پیشرفت شما را گرفته، به فکر کار جدید باشید، البته قبل از اینکه از شغل فعلی‌تان استعفا دهید، اول تمام جوانب را بسنجید، کار جدیدی را پیدا کنید و وقتی همه چیز قطعی بود از کارتان کناره‌گیری کنید. در ضمن حواستان باشد که حتما برای انجام این کار با چند نفر مشورت کنید و بی‌گدار به آب نزنید.

۳. درخواست افزایش حقوق بدهید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، درخواست افزایش حقوق است. زمانی که احساس می‌کنید لایق آن هستید، درخواست افزایش حقوق بدهید. البته قبول شدن این درخواست، نیازمند این است که شما فرد ممتاز و ماهری باشید تا مسئول مجموعه متوجه نقش مهم و کلیدی شما بشود و درخواست‌تان را بپذیرید؛ بنابراین اگر هنوز به اندازه‌ی کافی تجربه، مهارت و سابقه ندارید درخواست افزایش حقوق ندهید.

۴. چطور پول بیشتری بدست بیاوریم؟ کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

متاسفانه همیشه همه چیز راحت به دست نمی‌آید، یکی از راه‌هایی که باعث افزایش درآمد شما می‌شود، این است که شغل دوم داشته باشید یا به صورت مستقل کسب و کارتان را راه بیندازید. البته باید بدانید که جا افتادن این مجموعه‌ی جدید زمان‌بر است، بنابراین در مدت زمان کوتاهی منتظر سودهای عجیب و غریب و درشت نباشید.

علاوه بر این برای راه‌اندازی یک مجموعه‌ی جدید باید با چند صاحب نظر مشورت کنید تا این کار باعث ضررتان نشود.

۵. با یک مشاور مالی مشورت کنید.

گاهی اوقات بهبود وضعیت مالی کار ساده‌ای نیست و شما به تنهایی نمی‌توانید از پسش بربیایید. یا ممکن است ندانید باید از کجا کارتان را شروع کنید؛ در این شرایط حتما با یک مشاور مالی مشورت کنید. یک مشاور مالی می‌تواند به شما کمک کند تا درآمد، هزینه‌ها و سرمایه گذاری‌هایتان را به دقت بررسی کنید و با توجه به آن‌ها درآمدتان را بالا ببرید و پس انداز داشته باشید.

علاوه بر این مشاور مالی برای شما روشن می‌کند که آیا کاری که می‌خواهید برای ثروتمند شدن انجام بدهید، ارزش وقت گذاشتن را دارد یا خیر. از طرف دیگر به شما توضیح می‌دهد که در هر بازه‌ی زمانی‌ای بهتر است در چه بازاری سرمایه گذاری کنید.

۶. چطور پول بیشتری بدست بیاوریم؟ برای خودتان اهداف مالی تعیین کنید.

اگر به دنبال موفق شدن در هر کاری هستید باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. ثروتمند شدن هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر می‌خواهید درآمد بالاتری داشته باشید، باید بدانید که قرار است با پول‌تان چه کار کنید و چطور آن را خرج کنید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید، ولخرجی بیش از حد نمی‌کنید و طبق نقشه‌ی راه‌تان پیش می‌روید.

۷. ده تا پانزده درصد از درآمد ماهیانه‌تان را پس انداز کنید.

هر بار که حقوق می‌گیرید، ده تا پانزده درصد آن را در حسابی بریزید و به خودتان قول بدهید که به آن دست نمی‌زنید و هر ماه هم این کار را انجام می‌دهید. پس انداز کردن نه تنها باعث افزایش درآمد شما می‌شود، بلکه باعث می‌شود خیال‌تان از اتفاقات غیرمنتظره‌ی زندگی تا حد زیادی راحت باشد.

۸. از شر تمام بدهی‌های خود خلاص شوید.

اگر به کسی بدهی دارید، پرداخت آن را یکی از اولویت‌های مالی خود قرار دهید؛ چرا که بدهی نداشتن باعث می‌شود شما در زندگی مالی‌تان تا حد زیادی جلو بیفتید. اگر هم به کسی بدهی ندارید، سعی کنید با همین روش تا آخر ادامه دهید.

قسمتی از کتاب صوتی «جزوه‌ی میلیونر شدن» را بشنویم؛

برای دانلود کتاب صوتی «جزوه‌ی میلیونر شدن» روی تصویر زیر کلیک کنید:

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید