چطور محصولات را به مشتری معرفی کنیم؟

نحوه‌ی درست معرفی محصولات و خدمات کسب و کارتان یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که به شما کمک می‌کند فروش بالاتری داشته باشید. چطور باید این کار را به نوعی انجام دهیم که مشتریان قانع شوند و محصولات و خدمات ما را خریداری کنند. در ادامه با چند نکته به شما خواهیم گفت که چطور محصولات را به مشتری معرفی کنیم؟

۱. چطور محصولات را به مشتری معرفی کنیم؟ ویژگی‌های منحصر به فرد محصولات‌تان را پررنگ کنید.

یکی ‌از مهم‌ترین کارهایی که شما می‌توانید برای معرفی محصولات‌تان انجام دهید این است که آن‌ها را به بهترین نحو ارائه دهید. مشتریان باید نکته‌ی قانع کننده‌ای از ارائه‌ی شما دریافت کنند تا تصمیم به خرید بگیرند.

مثلا فرض کنید که می‌خواهید یک جفت کفش ورزشی بفروشید که قیمت پایینی هم ندارد. باید توجه داشته باشید که طوری این محصول را معرفی کنید که مشتری قانع شود دلیل قیمت نسبتا بالای کفش، کیفیت ویژه و مواد اولیه‌ی به کار رفته در آن است. این فقط یک مثال ساده بود برای اینکه بگوییم اگر به دنبال فروش محصولات و یا خدمات خود هستید، آن‌ها را خوب ارائه دهید.

۲. اطلاعات محصول‌تان را منتشر کنید.

انتشار اطلاعات رسمی محصول، تاثیر ویژه‌ای روی میزان فروش آن می‌گذارد. با یک مثال خیلی ساده توضیح می‌دهیم، فرض کنید می‌خواهید یک مدادرنگی ۲۴ رنگه از یک فروشگاه آنلاین بخرید، ولی بین چند برند شک دارید. آیا شما سراغ فروشگاهی می‌روید که تمام اطلاعات را ریز به ریز در پیج‌شان نوشته‌اند یا فروشگاهی که فقط عکس محصول را گذاشته‌اند؟

انتخاب اکثریت فروشگاه اول است چون جواب همه‌ی سوالات‌شان را در اطلاعات محصول پیدا می‌کنند و خیلی راحت‌تر می‌توانند تصمیم بگیرند.

۳. چطور محصولات را به مشتری معرفی کنیم؟ توجه ویژه‌ای به تبلیغات داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای معرفی محصولات‌تان به آن توجه کنید، مسئله‌ی تبلیغات است. اگر کسب و کار یا برند کوچکی دارید و یا در ابتدای راه هستید، می‌توانید فقط به تبلیغات آنلاین اکتفا کنید، ولی اگر مسئول فروش یک کارخانه‌ی بزرگ یا یک شرکت تجاری هستید، باید به تبلیغات محیطی هم توجه کنید، چون فقط تبلیغات در فضای مجازی باعث فروش و معرفی محصول شما نمی‌شود.

بیلبوردها، تابلوهایی که در وسایل حمل و نقل عمومی هستند، تراکت‌های کاغذی، آگهی‌های تلویزیونی و تبلیغات تلفنی همه و همه کارهایی است که می‌توانید برای افزایش فروش مجموعه‌تان انجام دهید.

۴. با اطمینان و اعتماد به نفس محصول‌تان را معرفی کنید.

اگر به دنبال این هستید که مشتریان از محصولات‌تان استقبال کنند و قانع شوند که از شما خرید کنند، باید قبل از هر چیزی شما به خودتان و محصولات‌تان باور داشته باشید.

چطور می‌شود از مشتری‌ها انتظار داشت که از ما خریداری کنند و به محصولات‌مان اعتماد کنند، در شرایطی که خودمان هنوز به کاری که می‌کنیم باور نداریم؟ بنابراین با اعتماد به نفس محصولات و خدمات خودتان را ارائه کنید.

۵. هدف خودتان را مشخص کنید.

هدف گذاری دقیق و شفاف در همه‌ی کارها و برنامه‌هایتان به شما کمک می‌کند، فروش و معرفی محصول هم استثنا نیست. به همین خاطر، اولین کاری که باید انجام دهید این است که هدف خودتان و همچنین محصول و خدمت‌تان را کاملا مشخص کنید و بدانید که قرار است چطور و برای چه کارکردی آن را ارائه دهید.

علاوه بر هدف گذاری باید برنامه ریزی مشخص و دقیقی هم داشته باشید. یکی از کارهای بسیار مهمی که باید در این زمینه انجام دهید این است که سامانه‌ی فروش قوی و خوبی طراحی کنید.

۶. به نیازهای مشتریان‌تان توجه ویژه‌ای داشته باشید.

یکی از کارهایی که به شما کمک می‌کند معرفی خوبی از محصول‌تان داشته باشید این است که نیازهای مشتریانتان را بشناسید و نکاتی را توضیح بدهید که برای آن‌ها مهم، جالب باشید و حوصله‌شان را سر نبرد.

برای اینکه این کار را به خوبی انجام دهید، بهتر است قبل از هر معرفی محصولی، خودتان را جای خریدار بگذارید تا متوجه شوید آن‌ها دوست دارند چه موضوعاتی را درباره‌ی محصول یا خدمات شما بدانند.

در پایان برشی از کتاب صوتی «ارائه‌ی حرفه‌ای در یک دقیقه برای فروش بیشتر» را بشنویم:

شما می‌توانید برای دانلود کتاب صوتی «ارائه‌ی حرفه‌ای در یک دقیقه برای فروش بیشتر» روی تصویر زیر کلیک کنید!

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید