چطور روی ذهن مشتریان تاثیر بگذاریم؟

مهم‌ترین هدف هر کسب و کاری جذب مشتری و افزایش فروش است. چطور می‌توانیم روی ذهن مشتریان تاثیر بگذاریم و آن‌ها را متقاعد کنیم که از محصولات و خدمات ما استفاده کنند؟ ما در این مقاله قصد داریم چند ترفند ساده و در عین حال کاربردی را ارائه کنیم که به شما کمک می‌کنند، رفتار خوب و مناسبی با مشتری داشته باشید تا در ذهنشان حک شوید و روی ذهن مشتریان تاثیر بگذارید.

۱. چطور روی ذهن مشتریان تاثیر بگذاریم؟ به آن‌ها احساس خاص بودن بدهید.

لبخند بزنید و با انرژی و روی باز از مشتری خود استقبال کنید. رفتار دوستانه‌ای با آن‌ها داشته باشید و سعی کنید تا جایی که می‌شود سوالات‌شان را با کلمات و جملات کوتاه بدهید.

این کارها باعث می‌شود مشتری احتمالی شما احساس خاص بودن داشته باشد و ترجیح بدهد برای خرید محصولات و یا استفاده از خدمات مدنظرش روی کسب و کار شما حساب باز کند.

۲. اطلاعات مفید و خوبی ارائه دهید.

مصرف کنندگان به دنبال فروشندگان قابل اعتماد و آگاه هستند تا در مورد محصول و یا خدمات به آن‌ها اطلاعات کافی و به درد بخور بدهند. اعتماد مهم‌ترین عاملی است که باعث محکم شدن روابط بین مشتری و خریدار می‌شود.

اگر به دنبال این هستید که در ذهن مشتریان بمانید و فروش بیشتری داشته باشید، در مورد محصولات‌تان اطلاعات خوبی داشته باشید و روی فن بیان‌تان کار کنید.

۳. مشتریان باید در تصمیم گیری مشارکت داشته باشند.

با استفاده از تکنیک‌های حسی به مشتریان کمک کنید و اگر امکان دارد، محصول مورد نظر را در دست مشتری قرار دهید. این کار باعث می‌شود مشتریان به آن محصول حس مالکیت پیدا کنند.

از طرف دیگر تلاش کنید از مشتریان‌تان با محصول جدید تعریف کنید، مثلا فرض کنید او یک گردنبند انتخاب کرده است. به او بگویید: «این گردنبند زیبایی شما را دو چندان کرده است.» بنابراین اگر به دنبال این هستید که در ذهن مشتری‌ها ماندگار شوید، یکی از ترفندها این است که حواس پنج‌گانه‌ی آن‌ها را به کار بگیرید. مثلا اگر محصول مدنظرشان خوراکی‌ است، مقداری از آن را به آن‌ها بدهید تا بچشند. اگر می‌خواهند یک ساز موسیقی بخرند، اجازه دهید کمی با آن کار کنند تا صدایش را بشنوند.

این فقط چند مثال ساده بود، شما بهتر از هرکسی می‌دانید که چطور باید این کار را برای مشتریان‌تان انجام دهید.

۴. داستان تعریف کنید.

همه‌ی آدم‌ها از داستان شنیدن خوششان می‌آید. بنابراین اگر می‌خواهید در ذهن آن‌ها ماندگار شوید، داستان شکل‌گیری کسب و کار و تصمیم‌تان برای این کار را برای آن‌ها تعریف کنید.

  • چه چیزی الهام بخش شما برای شروع کار بود؟
  • سخت‌ترین و شیرین‌ترین لحظاتی که در کار داشتید چه بوده؟
  • چطور توانستید سختی‌ها را پشت سر بگذارید؟
  • برای چه این کار را شروع کردید؟

و ده‌ها سوال و داستان دیگر که می‌تواند برای مشتریان‌تان جذاب و جالب توجه باشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اصلا داستان تعریف کردن را دست کم نگیرید! مشتریان ممکن است گاهی اوقات اسم کسب و کار شما را فراموش کنند، ولی یک داستان جذاب را خیلی سخت از یاد می‌برند.

۵. وعده‌های واقع بینانه بدهید.

هر مشتری‌ جذب پیشنهادات خاص و خوش آب و رنگ می‌شود. بسیاری از کسب و کارها هم برای رشد مجموعه‌شان تصمیم می‌گیرند وعده‌های هوس برانگیزی بدهند، این مسئله هم می‌تواند فوق‌العاده باشد و هم وحشتناک! چطور؟

اگر وعده‌های شما واقعی و با در نظر گرفتن شرایط کاری‌تان باشد، عالی است. اما اگر وعده‌های بی‌ پایه و اساس بدهید، مشتریانتان را به قدری بدبین می‌کنید که آن‌ها به سختی می‌توانند دوباره به شما اعتماد کنند. بنابراین قبل از هر وعده و پیشنهادی حتما شرایط خودتان را در نظر بگیرید. واقع بین باشید و انتظارات آن‌ها را بیش از حد توان‌تان بالا نبرید.

۶. چطور روی ذهن مشتریان تاثیر بگذاریم؟ سطح بالایی از خدمات ارائه دهید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید، این است که کیفیت محصول و یا خدمات شما تاثیر بسیار ویژه‌ای در ذهن مشتری می‌گذارد. سعی کنید در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، بهترین محصول را ارائه کنید. از طرف دیگر احترام به زمان، انرژی و پول دیگران هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر با مشتریان‌تان قرار ملاقات دارید، حتما سر وقت حاضر شوید و اگر حس کردید ممکن است دیر کنید، به فرد مقابل اطلاع دهید. این کار باعث می‌شود او حس کند شما به وقتش اهمیت می‌دهید.

در پایان قسمتی از کتاب صوتی «جملات آغازکننده در بازاریابی که هر مشتری را جذب می‌کند» را بشنویم:

برای دانلود کتاب صوتی «جملات آغازکننده در بازاریابی که هر مشتری را جذب می‌کند» روی تصویر زیر کلیک کنید!

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید