چرا شما باید عاشق کسانی باشید که از شما متنفر هستند

جهان به خاطر وجود افرادی که پر از تنفراند جای بسیار بهتری شده است. من به شکل عجیب و غریبی آن ها را دوست دارم و هر برخوردی که با آن ها دارم برایم عزیز است. بدون این افراد کار دنیا لنگ خواهد بود و بدون آن ها هیچ موفقیتی وجود نخواهد داشت. همین حالا بیرون بروید و یکی از این افراد را بغل کنید. درست است؛ آن ها را حتی ببوسید.

 

نصویر عشق

 

آن ها انسان های پرعیبی هستند که جزء مهمترین افراد زندگی شما به حساب می آیند. افرادی که بی علت از شما متنفرند با جلب توجه دیگران نسبت  به شما از طریق مزخرفاتشان، توهین ها و یاوه گویی هایی که هیچ معنایی ندارند، سبب می شوند دیگران عاشق شما و آنچه شما نشانگر آن هستید شوند.

یک شخص پرتنفر چه کسی است؟

به تعریف من  چنین شخصی کسی است که در فضای مجازی در رابطه با شما اظهارنظری می کند که تعمداً برای توهین به شما، دروغ  پراکنی نسبت به شما و صرفاً ایجاد دیدگاهی منفی نسبت به شما صورت گرفته. معمولاً آن ها وقتی اظهار نظر می کنند که کسی نظر آن ها را نخواسته است و اظهاراتشان سازنده نیستند.

این افراد نمی دانند که چرا روزهایشان را با چرخیدن در فضای مجازی برای کارهایی می گذرانند تا بتواند ویروس منفی شان را بپراکنند. اگر آن ها می توانستند بفهمند که چرا احساس تنفر دارند، احتمالاً ویروس تاسف بار تنفرشان درمان شده و آن ها دیگر هرگز از کسی متنفر نمی شدند.

این افراد پرتنفر از دیگران نفرت دارند زیرا این تنها کاری است که از دستشان برمی آید، پس یاد بگیرید همچون من عاشق آن ها شوید.

در اینجا پنج راه برای عشق ورزیدن به چنین افرادی وجود دارد:

  1. آن ها به شدت باعث بالا رفتن تعداد کسانی می شوند که شما را دنبال می کنند

هر موقع پس از آنکه شما مطلبی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و این افراد در مورد آن اظهار نظر کنند، تعداد کسانی که شما را دنبال می کنند بسیار افزایش خواهد یافت.

بهترین مثالی که من می توانم بزنم زمانی است که چند نفری در رابطه با عکس من در مقاله ای که نوشته بودم اظهار نظر منفی کردند. کمی پس از آن، گروه ما بدون اینکه من کلامی بگویم برای دفاع از من به فیس بوک شتافتند.

این جلب توجه کوچک سبب شد افراد جدید بسیار زیادی صفحه های مختلف من را دنبال کرده و سعی کنند اطلاعات بیشتری در رابطه با من کسب کنند.

۲٫این افراد طوری پیام شما را پراکنده می کنند که خودتان هرگز قادر به انجام آن نبودید

شما نمی دانید که چه زمان پیامی که شما می خواهید به گوش دیگران برسانید موفق خواهد بود تا اینکه زمان آن برسد که گروهی از کسانی داشته باشید که از شما متنفرند. تا اینکه زمان آن برسد که شما دسته ای از افراد را داشته باشید که از شما متنفرند، شما هنوز در فضای مجازی در لیگ مقدماتی بازی می کنید – که البته خوب است- اما همینکه سر و کله این افراد پیدا شود، به معنای آن است که شما در حال کسب موفقیت هستید.

مدت زمانی طولانی، من حتی یک فرد متنفر هم نداشتم و بنابراین فکر می کردم که پیامم غیرواقعی یا غیرقابل اعتماد است. زمانی که کسی یا چیزی به شکل غیرقابل باوری خوب باشد، دیگران معمولاً در دنیای مجازی به آن اعتماد نمی کنند. این افراد کمک می کنند پیام شما شفاف بوده و شنیده شود.

یک فرد متنفر عالی گامی بلندتر برداشته و پیام شما را در رسانه اجتماعی خود با دیگران به اشتراک می گذارد تا سبب جلب تنفر بیشتری نسبت به شما شود. این یک گام مثبت دیگر است و به شما اجازه داده برخی از دنبال کننده های این افراد را جذب کنید زیرا برخی از آن ها به شیوه ای مثبت به پیام شما گوش خواهند کرد.

هر کس که به هر نوعی تاثیرگذار بوده یا نوعی حرکت جهانی را به وجود آورد، گروهی از طرفداران و دشمنان را خواهد داشت. زمانی که شما تنها یک طرف از معادله– یعنی طرفداران – را داشته باشید، به این معناست که پیامتان چندان جسورانه، متفاوت، نیرومند، یا مهم نبوده است.

با این حال این هم خوب است زیرا به معنای آن است که شما کار بیشتری برای انجام دادن دارید و هنوز در ابتدای راه تکمیل و رساندن پیامتان هستید.

  1. کسانی که از آن ها متنفر هستید به شما کمک می کنند متمایز باشید

کلید موفقیت در شکل دهی به حضور مجازی تان متفاوت بودن نسبت به رقیبانتان است تا بهتر بودن از آن ها. دلیل آن ساده است: ساده تر این است که متفاوت باشید تا اینکه بهتر از رقیبانی باشید که منابع بیشتر، دنبال کننده های بیشتر، و زمان بیشتری در اختیار دارند.

علت اینکه باید کسانی را که از شما متنفرند دوست بدارید این است که آن ها  با فرصت دادن به شما برای متمایز بودن، شما را متفاوت می سازند. این افراد چشم ها را به پروفایل های شما کشانده و شما را در جایگاهی متفاوت به نمایش می گذارند.

گرچه دیدگاه آن ها به احتمال زیاد اشتباه است، آن ها در را به روی افراد دیگر باز می کنند تا خودشان به تصمیم گیری بپردازند، و بنابراین به شما اجازه می دهند در جایگاه مخصوص خودتان متمایز از دیگران بایستید که در آن ممکن است هیچ کس و یا تعداد افراد کمی از شما متنفر باشند.

۴٫کسانی که از شما متنفرند در واقع به شما می گویند که چرا شما را دوست دارند

علت نفرت کسانی که از شما متنفرند در واقع این است که آن ها شما را دوست دارند. شما ممکن است فکر کنید که من دیوانه شده ام اما گوش کنید چه می گویم. زمانی که کسی از شما نفرت دارد چیزی که در واقع به جهان می گوید این است که آن ها از زندگی می ترسند، از زندگی در ترس هراس دارند، آرزو دارند می توانستند کار شما را انجام دهند و آرزو داشتند دست آوردهای بیشتری داشته باشند.

چیزهایی که آن ها به خاطرشان از شما متنفرند همان چیزهایی هستند که شما را به خاطرشان دوست داشته و آرزو می کردند به نحوی از آن ها برخوردار بودند. هر زمان که کسی به شما ابراز نفرت می کند، در واقع در حال فرافکنی ناکارآمدی های خود با صدای بلند است.

اینکه آن ها از شما نفرت دارند نه به خاطر شما بلکه به خاطر خودشان است. یاد بگیرید این بازنده ها و آنچه در رابطه با شما می گویند را دوست داشته باشید – این روش نگاه کردن من به آن هاست.

۵٫این افراد تاکید می کنند که شما در حاشیه زندگی نمی کنید

شما باید افرادی را که از شما متنفرند دوست بدارید زیرا آن ها به شما می گویند که شما اهل عمل هستید و کارتان را بدون اینکه از انتقاد دیگران بترسید انجام می دهید. توجه کنید، خیلی از افراد هرگز دست به هیچ کاری نمی زنند زیرا نگرانند که باعث جذب افراد پرتنفر شده و بازخورد منفی دریافت کنند.

این افراد به خاطر ترسشان از افراد پرتنفر هرگز کاری را شروع نمی کنند و سرانجامشان یک زندگی حسرت بار می شود، زیرا همیشه در حاشیه نشسته اند و تنها به تماشای  به موفقیت رسیدن دیگران می پردازند. و در این حین، می بینند که زندگی خودشان در حال تلف شدن است.

همین افراد حاشیه نشین هم که هرگز کاری انجام نمی دهند ممکن است به افراد پرتنفر بدل شوند. آن ها زمان کافی برای گشت زدن در فضای مجازی و پراکندن افکار منفی را دارند زیرا بسیار می ترسند که خودشان کاری انجام دهند. آن ها ترسوتر از آن هستند که خطر کرده و کاری را که به آن علاقه دارند انجام دهند.

 

از کسانی که از من متنفرند چه یاد گرفته ام؟

شاید شما فکر کنید که داشتن هدفی برای الهام بخشیدن به جهان از طریق رشد فردی و کارآفرینی به ندرت ممکن است مورد تنفر کسی قرار گیرد.

افراد پرتنفری که من جذب کرده ام تنها چیزهای ساده ای را هدف قرار می دهند همچون اینکه من چه می پوشم یا اینکه در ویدئویی که به اشتراک گذاشتم پلک نزدم. من یاد گرفته ام دقت کنم از چه کسی بازخورد می گیرم زیرا اغلب افرادی که از من متنفرند هیچ موفقیتی نداشته اند و بنابراین صلاحیت کافی برای نقد کردن را ندارند.

دریافت بازخورد و نظرخواهی از دیگران بسیار باارزش است اما بازخورد افراد پرتنفر –که معمولاً به شکل توهین است- برای شما ارزش چندانی نخواهد داشت.

مسئله جالب توجهی که دریافته ام زمانی است که بر پروفایل یکی از این افراد در یک رسانه اجتماعی کلیک می کنم. اغلب، متوجه می شوم که آن ها هیچ مطلبی از خودشان، تقریباً هیچ دوستی، دنبال کننده ای، یا ارتباطی با دیگران ندارند و بیشتر روزهایشان را صرف اظهار نظرهای منفی در صفحات دیگران می کنند.

این کاری بسیار موثر است که به شما نشان می دهد کسانی که از شما نفرت دارند در زندگی واقعی چگونه هستند.

 

چطور با این افراد برخورد کنید؟

من متوجه شده ام که بهترین راه برای برخورد با این افراد حذف نکردن نظرات آن ها و ادامه ارتباط با آن هاست. این فقط آن ها را عصبانی کرده و هیچ هدف مثبت دیگری را دنبال نخواهد کرد. اجازه دهید دوستانتان و دنبال کننده هایتان به جای شما حرف بزنند و عقب بنشینید و به تماشای این جادو بپردازید.

زمانی که من یکی از این افراد را در یکی از صفحه هایم می بینم به یاد تای لوپز می افتم. تای بسیار ثروتمند شده و اتوموبیل فراری و لامبورگینی خریده، که بخشی از آن به خاطر آن دسته افرادی است که از او نفرت داشته و سبب رسیدن پیام  او به دیگران شده اند – افرادی که از او متنفر بوده اند چه هدیه ای به او داده اند.

حالا که فکر می کنم من واقعاً این افراد را به خاطر کاری که انجام می دهند دوست دارم. آن ها افرادی بی همتا هستند که از استعدادی خدادادی برخوردارند که من فاقد آن هستم.

دیدگاه‌ها 5

سبد خرید