رازهای موفقیت و شادابی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]رازهای موفقیت و شادابی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]بسیاری از افراد از من (جک کانفیلد ) درخواست کرده اند  که علل و پایه های موفقیت خودم را با آنها به اشتراک بگذارم. من معتقدم که راز موفقیت من در ۴ نکته خلاصه میشود.

 

۱) همیشه به ندای درونی خود گوش فرا دهید

من همیشه به صدای قلبم گوش می دادم و سعی می کردم با تمام وجود و با همه ی حواسم به دنبال چیزی بروم که به آن علاقمند بودم. به منظور اینکه رویاها و اهداف زندگی ام را تحقق ببخشم سعی کردم به جایی بروم که از نظر واقعی و ظاهری هستم.

تا قبل از سن ۳۹ سالگی، من در ۹ ایالت زندگی کردم، به سه دانشگاه رفتم، سه کسب و کار راه انداختم، بیشتر از ۱۰۰ مغازه افتتاح کردم، بیشتر از ۱۰۰۰ کتاب خواندم و به فایل های صوتی فراوانی گوش کردم. همیشه برای یادگیری حریص بودم. علاوه بر این با ارزش قائل شدن برای آمال و آرزوهایم، خودآگاهی خودم را افزایش دادم. من راه هایی را پیدا کردم که از طریق آن ها بتوانم به هم نوعان خودم نیز کمک کنم تا آن ها هم در هر برهه از زندگی خویش کامیاب شوند.

همه ی شما با یک سیستم هدایت درونی زاده شده اید که با توجه به شادی که در زندگی خود تجربه می کنید به شما می گوید اهداف شما چه موقع فعال و چه موقع غیر فعال است. چیزهایی که به شما بیشترین حس خوشحالی را می دهد در واقع هم جهت آرزوهای شماست.

این نکات را در زندگی خود دنبال کنید تا به بیشترین حد شادمانی برسید و به دنبال آن بتوانید سبب پیشرفت خود شوید .

 

۲) برای اهداف خویش مشتاقانه و سر سختانه کار کنید

من به کاری که میکردم علاقمند بودم به همین خاطر برای آن سرسختانه کار میکردم.  ساعت های زیادی را به کار مشغول بودم تا بتوانم وظیفه ام را به نحو احسنت به پایان برسانم . برای من پیشرفت و ترقی نقطه پایان نداشت .

یادتان باشد که هر زمان تصمیم به پیشرفت در مهارتها، رفتارها ، زندگی خانوادگی و شغل خود گرفتید در ابتدا سعی کنید قدم های کوچک و حساب شده بردارید که شانس شما برای رسیدن به موفقیت بلند مدت بیشتر شود . در حالی که قدم های بلند و عجولانه نه تنها شما را خسته و ناامید میکند بلکه تلاش های شما را بی ثمر میکند و این ذهنیت که  ” این کار بسیار سخت است و موفقیت در آن غیر ممکن است ” در شما ریشه میدواند . ولی وقتی با قدم های کوتاه و از قبل برنامه ریزی شده در مسیر هدف خود به راه بیفتید به راحتی میتوانید هدف خود را محقق کنید و این ذهنیت که ” شما توانایی پیشرفت دارید ” در شما تقویت میشود .

 

۳) اطراف خود را با انسان های بزرگ پر کنید

خیلی زود من متوجه شدم که زندگی میتواند همانند تیم ورزشی باشد . من سعی میکردم اطراف خودم را با دوستان ، همکاران  نویسنده و چهره های بزرگ پر کنم و آنها نیز سخاوتمندانه من را شریک لحظات خود میکردند .

یکی از مهمترین رازهای افراد موفق این است که انها همیشه خواهان راهنمایی از جانب متخصصین مربوطه در هر زمینه هستند . پس شما نیز میتوانید به همین شیوه عمل کنید و در اطراف خود به دنبال مشاوران و استادان بزرگ بگردید . اندکی زمان صرف کنید و لیستی از افرادی که فکر میکنید میتوانند مشاوران خوبی برای شما باشند را تهیه کنید . بعد از آن تلاش کنید بیشتر به آنها نزدیک شوید و از آنها مشاوره بگیرید .

در قدم بعدی ، خود را آماده کنید که در عوض راهنمایی ها و مشاوره آنها،  چیزی به آنها ببخشید حتی اگر آن چیز خیلی ساده و پیش پا افتاده‌ای باشد. مثلاً به روز کردن اطلاعات صنعتی وی، تماس در مورد چیزی که برای او منفعتی به دنبال داشته باشد، به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید در زمینه کار به استاد خود پیشنهاد دهید. علاوه بر این‌ها، در برابر کمک استاد خود می‌توانید به دیگران کمک کنید. در واقع بزرگترین پاداش برای هر استادی، داشتن شاگردهایی است که برای دیگران استاد باشند .

 

۴) دوست داشتن کاری که شما در صدد انجام آن هستید و آموزش دیگران با دانستنی‌های خود

من همیشه خالصانه به مردمی که از من مشاوره می‌گرفتند، اهمیت می دادم، حتی وقتی دچار اشتباه می شدند. من واقعا مردم را دوست داشتم و از اینکه وقتی آن ها صبح از خواب بیدار می‌شوند، اصول و استراتژی‌های من که به آنها آموزش داده بودم را در زندگی خود پیاده می‌کردند، واقعا لذت می برم. من به کارم و مردمی که برای آنها کار می کردم علاقمند بودم.

در پایان می خواهم به عنوان کار در منزل، تکلیفی به شما بدهم. سعی لیستی از کارهایی که به شما حس شادمانی و سرزندگی می دهد تهیه کنید. به نظر شما، عنصر مشترک همه آنها چیست؟ آیا شما می توانید راهی را برای عملی کردن آن ها پیدا کنید؟

 

منبع: وبلاگ جک کانفیلد[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها 1

سبد خرید