کتاب صوتی زندگینامه روث هندلر موسس کارخانه ی عروسک سازی باربی

روث هندلر موسس کارخانه ی عروسک سازی باربی در سال ۱۹۵۶ روث در سفری به آلمان به عروسکی که بایلد لی لی نامیده می‌شد برخورد نمود که عیناً مطابق آن چیزی بود که در سر می‌پروراند. او سه عدد از این عروسک‌ها را خریداری کرد. یکی را به دخترش داد و دوتای دیگر را به متل برد.عروسک لی لی براساس شخصیت محبوب ظاهر شده در کمیک استریپی شکل گرفته بود. لی لی، خانم خوشنامی بود که می‌دانست چه می‌خواهد. عروسک لی لی اولین بار در سال ۱۹۵۵ در آلمان به فروش رفت و اگر چه در آغاز به بزرگسالان فروخته می‌شد، اما کم کم محبوبیتی بین کودکان بدست آورد که از پوشاندنش با قطعاتی که جداگانه در دسترس بودند، لذت می‌بردند.

روث پس از بازگشت به آمریکا با کمک مهندسی به نام جک راین اقدام به طراحی عروسکی مشابه نمود و به نام دخترش باربارا نام باربی را بر آن نهاد. عروسک باربی برای اولین بار در نهم ماه مارس سال ۱۹۵۹ در شهر نیویورک به نمایش گذاشته شد.اولین باربی لباس شنا مشکی با خطوط راه راه سفید برتن داشت و با مدل موی دم اسبی و نیز موی بور و خرمایی عرضه شد. این عروسک به عنوان مدل نوجوان با پوشاکی که شارلوت جانسون طراحی نموده بود روانه بازار گشت. اولین عروسک باربی در ژاپن ساخته شد و در سال نخست حدود ۳۵۰٫۰۰۰ عدد از آن به فروش رفت. شرکت متل در سال ۱۹۶۴ با کسب امتیاز عروسک بایلد لی لی از آلمان، تولید آن را متوقف ساخت.

دیدگاه‌ها 7

   بهتاش فانی

   سلام دوست عزیز
   بله در برنامه رادیو مثبت هست که از ایشون هم کتاب قرار بدیم در سایت
   موفق باشید و پیروز

  club.shaverd

  سلام دوست عزیز.بسیار داستان زندگیشون زیبا ست و تاثیر گدار .عشق پدر به دخترش خیلی شرین و لدت بخش بود این دستان کوتاه. .از شما سپاسگزارم .باز هم میرسیم به نقطه وجودی هر فرد که نامش خلاقیت خلاقیت خلاقیت است .من به شخصه خودم عاشق این عروسک هستم

سبد خرید