کتاب صوتی زندگینامه برادران داسلر | خالقان برند پوما و آدیداس

داستان نزاعی خانوادگی که برادران داسلر به نام های آدولف و رودلف رو به مدت ۶۰ سال از هم جدا کرد و به دو برند معتبر و مشهور دنیا ختم شد: آدیداس و پوما

پدر آدولف و رودولف توی یه کارخونه ی کفش کار می کرد و مادرشون خشکشویی داشت.

دهه ی ۱۹۲۰

برادران داسلر هر دو به صورت اشتراکی کارخونه ی کفش های ورزشی برادران داسلر رو مدیریت می کردند. این کارخونه کارش رو از اتاق خشکشویی مادر این دو نفر شروع کرده بود.آدولف یا آدی برادر ساکت و متفکری بود که کفشها رو طراحی می کرد و رودولف یا رودی، برادر بزرگتر، توی کار فروش نخبه بود. این دو برادر فقط چهار سال بعد از راه اندازی کارخونه شون تونستند کفش هاشون رو به ورزشکارای المپیک عرضه کنند و دیده بشند.

همین سال ها بود که نازی ها کم کم قدرت می گرفتند و به دنبال این قدرت کارخونه ی داسلر به عنوان یه صنعت موفق آلمانی وارد تبلیغات نازی شد. طبیعتا برادران داسلر هم برای پیوستن به ارتش نازی ها لحظه ای شک نکردند. به ارتش هیتلر پیوستند و در عین حال از کارشون غافل نشدند و کفششون رو با قهرمان پرش المپیک سال ۱۹۳۶، جس اُوِن به دوستداران ورزش معرفی کردند. جس اُون اون سال ۴ مدال طلا برد و این موفقیت بزرگ کفشای داسلر رو به جهان معرفی کرد. این طور بود که فروش چند برابر شد.

پادکست صوتی زندگینامه برادران داسلر را از اینجا دریافت کنید:

کتاب صوتی زندگینامه برادران داسلر:

One thought on “کتاب صوتی زندگینامه برادران داسلر | خالقان برند پوما و آدیداس

 1. Ali.hadi.mdrt says:

  با سلام
  با یقین کامل
  ادعا میکنم که همه کتابهایی که تبدیل به کتاب صوتی میکنید فوق العاده است
  و به این کار با ارزش تون خدا قوت میگم و ایمدوارم که موفق و پایدار و تندرست باشین .
  علی هادی ع

پاسخ دهید