کتاب صوتی ۴۰ درس لازم برای کارآفرینی

درک سیورز
 • مترجم: تیم ترجمه رادیو مثبت
 • گوینده: علیرضا مبین
 • مدت زمان: 1 ساعت و 7 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت
(دیدگاه 2 کاربر)

68,000 تومان

آنچه خواهید شنید

درباره کتاب صوتی کارآفرینی سیورز:

سیورز در این کتاب صوتی  از تجارب ده ساله‌ی خود  در مورد تبدیل کردن کسب‌وکارِ درحّدِ صفرش به یک کار بزرگ ۲۲ میلیون دلاری سخن می‌گوید. بنا به گفته‌ی خودش شغلی که در ابتدا داشت، در حد سرگرم کردنش به درد می‌خورد!

او ضمن این‌که راه‌ و روش خود و فوت‌و‌فن‌های کارآفرینی و کسب ثروت را آموزش می‌دهد، هرگز شما را مقیّد به روشی خاص نکرده و کمک می‌کند که هوش اقتصادی‌تان به شدّت فعّال شود تا ضمن استفاده از تجریبات او، به خلق  و عملی کردن ایده‌های شخصی خود نیز بپردازید.

روش های رسیدن به موفقیت در کسب و کار:

این کتاب صوتی با بیان گیرای خود در حقیقت یک فیلم مستند در مورد صفر تا صدِ موفقیت در کسب‌و‌کار را در  مقابل چشمان شما به تصویر می‌کشد. نویسنده‌ با تجربه‌ی فوق‌العاده‌ی خود در مسئله‌ی کارآفرینی و موفقیت، روش‌هایی را پیشنهاد می‌کند که همین لحظه  نیز قابل اجرا هستند.

نقطه‌ی قوّت کتاب صوتی ۴۰ درس کارآفرینی، در این نکته است که هیچ‌یک از موارد آموزشی موجود در آن،  از شرح زندگی و موفقیت‌های دیگران جمع‌آوری نگردیده، بلکه  توسط  خود "درک سیورز"   اجرا و تجربه شده است.  این کارآفرین بزرگ در این کتاب صوتی  با در نظر گرفتن جزییات، شیوه‌هایی را به شما آموزش می‌دهد که امروزه در تمامی مناطق مختلف جهان قابل اجراست.

انگیزه شگفت انگیز برای کار آفرینی:

این کتاب صوتی ثابت می‌کند که می‌توان نداشتن سرمایه را نه به عامل سکون، بلکه به وسیله‌ای برای شروع یک کسب‌و‌کار تبدیل کرد!

 • مشخصات راه‌هایی را که برای شروع کسب‌وکار در فضای آنلاین به نظر فریبنده می‌آیند برایتان توضیح داده  و از به هدر رفتن عمر و پولتان  در مقیاسی بسیار قابل توجه جلوگیری می‌کند.
 • ارزش واقعیِ ایده‌ای را که برای شروع یا ادامه‌ی یک کسب‌و‌کار در ذهنتان دارید یا در حال اجرای آن هستید را به درستی برآورد می‌کند. نویسنده، ایده‌ها را به ایده‌ی اجرا نشده- اجرای ضعیف- اجرای متوسط- اجرای خوب و عالی تقسیم‌بندی و هر یک را با روشی خاص قیمت‌گذاری کرده است، طوری که این روش را به راحتی فرا می‌گیرید.

 

یادگیری مهارت های کارآفرینی:

اصول تشخیص کارها و هزینه‌هایی را که در راه‌ اندازی کسب‌ و‌ کار، جنبه‌ی غیر ضروری دارند را در اختیارتان قرار می‌دهد تا افراد سودجو نتوانند با سوء‌استفاده از نگرانی‌هایتان کالا یا خدماتی را که در اصل به آن‌ها نیازی ندارید را به شما تحمیل کنند.

 • یاد می‌گیرید که طرح اولیه‌ی کسب‌ و کارتان را به چند حالت پردازش کنید.
 • آموزش می‌بینید که چه مشتری‌هایی در اصل مهم هستند تا مرتکب اشتباهاتی که اکثر کسب‌ و‌ کارهای نوپا در جلب رضایت افراد و شرکت‌ها مرتکب آن می‌شوند، نشوید.
 • متوجه می‌شوید که چطور از ابتدا توسعه‌پذیری کارتان را در نظر داشته باشید.
 • آموزش می‌بینید که چطور کار را به کارمندان و کارکنانتان بسپارید.
 • به خاطر می‌سپارید که در یک ایمیل یا پیغام به مشتری، چه نکاتی را باید رعایت کنید.
 • تفاوت‌های خوداشتغالی و کارآفرین بودن را کاملاً درک می‌کنید
 • یاد می‌گیرید که چطور رقیبانتان را با اعتماد به‌ نفس بالا پشت سر بگذارید.

درک سیورز مدیر یکی از فروشگاههای انلاین موسیقی که در طول ده سال توانست رشد قابل توجهی را تجربه کند و پس از ان فروشگاه انلاین خود را به خیریه واگزار کرد او در این مجموعه صوتی سعی کرده برترین تجرباتی که از این مدت اموخته در اختیار شنوندگان قرار دهد

شروع کسب و کار اینترنتی:

"درک سیورز" آن‌چه را که شما در آرزوی آن هستید و یا  در کسب‌ و‌ کارتان به دنبالش می‌گردید، با شرایطی محتملاً بدتر از شما به دست آورده است. او  ابتدا خواست محصولات هنری خودش را در اینترنت به معرض فروش بگذارد ولی هیچ سایتی محصولاتش را قبول نکرد. با مشکلات فراوان، سایتی ساده برای فروش محصولات خود ایجاد کرد و با استقبال دیگر دوستانش کم‌کم پایش به کسب‌ و‌ کاری باز شد که برایش میلیون‌ها دلار درآمد به همراه داشت. اومی‌گوید:"...کسب‌ و کار نباید بیشتر از چند ساعت وقت بگیره. بهترین طرح‌ها شروع ساده‌ای دارن ..."

داشتن یک کسب و کار، یعنی داشتن دنیایی که کنترل قوانینش دست شماست، از طرف دیگر در دنیای امروز اگر بخواهید انسان موفقی بشوید، هیچ‌وقت نباید مثل یک شرکت بزرگ و خسته کننده کار کنید و پول باید وسیله‌ای باشد که برایتان شادی به همراه بیاورد.

... وقتی بتونید رویای خودتان را محقق کنید ، شاید بتونید به تحقق رویای دیگران هم کمکی کرده باشید!

بخشهایی کوتاه از کتاب صوتی چهل درس کارآفرینی:

 وقتی در حال انجام کار بزرگی هستید، حس نمیکنید که دارید انقلاب میکنید؛ بلکه حس انجام یه کار غیر معمول بهتون دست میده.

 • موفقیت از رشد مداوم در یه کار مفید به دست میاد
 • اگه چند نفرو پیدا کنید که از ایده تون استقبال کنن و حاضر باشن برای خدماتی که بهشون ارائه میدید بهتون پول بدن، احتمالاً عاقلانه باشه که چیزی رو که توی ذهنتونه پیاده کنید.
 • من خوشحالم که سرمایه گذاری نداشتم! فقط مجبور بودم خودم و مشتریام رو راضی کنم. هیچ فشاری از جانب کسی روم نبود.خیلی از شرکتای سرمایه گذاری باهام تماس میگرفتن که روی سایتم سرمایه گذاری کنن ولی من همیشه به این تماسا جواب منفی میدادم.اگه پولی برای هدر دادن نداشته باشید، هیچوقت نمیتونید پول هدر بدید.

 

میتونید توی یه مقیاس کوچکتر شروع کنید؛
یعنی یه نمونه ی کوچک تر از تصویر ذهنیتون. حداقل اینطوری کارتون رو شروع کردید.

 • خوبی شروع کردن از مقیاس کوچیک اینه که می‌تونین انرژی خودتون رُو صرف حل مشکلات اصلی بکنید.
 • هیچ کدوم از مشتریات نمیخوان که روی سود بیشتر یا گسترش کسب وکارتون تمرکز کنید! اونا میخوان روی خودشون تمرکز داشته باشید
 • "...اگه ایده‌ شما اینه که یه سازمان از مدرسه‌های زنجیره‌ای مدرن داشته باشید، به جای دست روی دست گذاشتن تا زمان استخدام کارمند، همین هفته خودتون به کسی چیزی درس بدید که کسی حاضر باشه براش پول بده..."

شروع کسب و کار اینترنتی:

"ریچارد برنسون" به فرودگاه رقت و به مسافرانی که پروازشون لغو شده بود گفت که اگر قسمتی از هزینه رُو بپردازن میتونه یک هواپیمای کوچک براشون اجاره کنه. اون این‌طوری شرکت هوایی خودش رُو تأسیس کرد!

 • وقتی سایتم معروف شد، خیلیا مایل بودن برنامه ها و نرم افزارای پخش موسیقی رو هم توی سایتم بذارن.به همشون جواب منفی دادم. بهشون گفتم اینجا فقط جای کساییه که به طور مستقل موسیقی کار میکنن.
 • باید به مشتری ها بیشتر از خودتون اهمیت بدید چون همین باعث بقای خودتون میشه.
 • یه جمله ی نامفهوم، مساوی هزینه ی ۵ هزار دلاره. متأسفانه، اونایی که در زمینه ی تجارت الکترونیک کار میکنن از این حقیقت غافلن.

من خوشحالم که سرمایه گذاری نداشتم! فقط مجبور بودم خودم و مشتریام رو راضی کنم. هیچ فشاری از جانب کسی روم نبود.خیلی از شرکتای سرمایه گذاری باهام تماس میگرفتن که روی سایتم سرمایه گذاری کنن ولی من همیشه به این تماسا جواب منفی میدادم.اگه پولی برای هدر دادن نداشته باشید، هیچوقت نمیتونید پول هدر بدید.

دیدگاه کاربران

 1. .bytollahy گفته:

  کتاب جالبیه کلا نویسندش دید جالبی به کسب و کار داره با توجه به زمان کمش ارزش شنیدن داره

 2. hosalehi گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  سپاس از وب سایت کاربردی تان
  این فایل که به صورت رایگان هم هست رو نتوانستم دانلود کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • محمد دهکردی گفته:

   این کتاب در حال حاضر رایگان نیست