کتاب صوتی ۵۰ درس کارآفرینی از استیو جابز رئیس شرکت اپل

جرج ایلین
 • مترجم: تیم ترجمه رادیو مثبت
 • گوینده: سبحان اکرامی
 • مدت زمان: 1 ساعت و 32 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت
(دیدگاه 1 کاربر)

68,000 تومان

آنچه خواهید شنید

نام استیو جابز بیش‌تر با نام «اپل» پیوند خورده است. او روشی دارد که به هر انسانی در قرن بیست و یکم این فرصت را می‌دهد که در عرض مدت کوتاهی از هیچ، تبدیل به همه‌چیز شود!

این، یعنی راه عملیِ رسیدن به ثروت و موفقیت بدون هیچ پشتوانه‌ی مالی! تا ۱۵۰ الی ۲۰۰ سال پیش، معمولاً فرزندان، شغلِ پدرانشان را ادامه می‌دادند و یک فرد از طبقات پایین جامعه به‌سختی می‌توانست به موفقیت‌های بزرگ دست یابد.

از آغاز قرن بیستم و با پیشرفت صنعت و فرصت‌هایی که از این پیشرفت‌ها پدید آمد هر انسانی در صورت برنامه‌ریزی صحیح و تلاش مداوم، می‌توانست در فاصله‌ی زمانی ۲۰ تا ۴۰ سال از هیچ، به موفقیت‌های اجتماعی بزرگ دست یابد.

اما استیو جابز یکی از چند فوق ستاره‌ی تاریخ موفقیت است که نه‌تنها خود یک سوپراستار موفقیت شد؛ بلکه با تلاش‌هایش درزمینه‌ی فناوری دیجیتالی؛ زندگی میلیاردها انسان، در زمان حال و آینده را متحول کرد و فرصتِ رسیدن به ثروت و موفقیت را برای بشر، در مدتی کوتاه‌تر فراهم کرد؛ آن‌هم موفقیت با دست‌خالی و با شروع از نقطه‌ی صفر!

 

به همین دلیل است که اولین درسی که در کتاب صوتی ۵۰ درس زندگی و کسب‌وکار از جابز خواهیم آموخت این است که:

 

شروع و موقعیت فعلی زندگی شما مهم نیست؛ بلکه مهم این است که در چه مسیری دارید پیش می‌روید و به کجا می‌رسید!

استیو جابز کیست؟

استیو جابز موسس شرکت اپل (متولد ۲۴ فوریهٔ ۱۹۵۵ در سان‌فرانسیسکو — درگذشتهٔ ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالوآلتو) کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. در سال ۱۹۷۶، جابز ۲۱ ساله به همراه دوستش استیو وزنیاک ۲۶ ساله، شرکت اپل را تأسیس کردند. اولین رایانهٔ شخصی‌ای که شرکت اپل به بازار معرفی کرد.... 

۵۰ مهارت برای کسب ثروت:

نویسنده‌ی این اثر،؛ «جرج ایلین» George Ilian؛ است که آن را تحت عنوان «۱۰ چهره‌ی رویایی که جهان را تغییر دادند» منتشر کرده و طی آن ۵۰۰ درس زندگی و کسب‌و‌کار از این ده‌چهره‌ی برتر را گنجانیده است که یکی از آن‌ها استیوجابز است. این کتاب جزو کتاب‌های پرفروش سایت «آمازون» نیز محسوب می‌شود.   جرج ایلین ، زندگی استیو جابز را نیز از جنبه‌های گوناگون آن بررسی و کالبدشکافی کرده و با استناد به ماجراها و رویدادهای واقعیِ زندگی او؛ خلاصه‌ی عوامل موفقیت استیو جابز را تبدیل به پنجاه درس به‌ صورت پنجاه دستورالعملِ یک سطری! و کاملاً کاربردی کرده است؛ طوری که شما می‌توانید تمام شیوه‌ها و رفتارهای استیو جابز را در عرصه‌ی کسب‌وکار، زندگی شخصی؛ نوع سرمایه‌گذاری و طرز ایده یابی؛ در این ۵۰ سطر؛ مال خود کنید.

جملات تاثیر گذار موسس شرکت اپل:

برای هر یک از این ۵۰ درس؛ قسمتی مرتبط از زندگی استیو جابز به‌عنوان مثالی کاربردی برای یادگرفتنِ نحوه‌ی عملی کردن آموزش مربوطه شرح داده شده است. در یک نگاه کلی این موارد شامل نکته‌های مهم زیر است:

 • آموزش تغییر نگرشتان نسبت به وضعیت کنونی خود و یا مشکلاتی که دارید
 • چگونه باید توانایی‌ها و نقطه‌ضعف‌های واقعی خودتان را بشناسید
 • استیو جابز در اولین قدم به شما کمک می‌کند که روی کسب‌وکار یا شغلی که واقعاً برای شما مناسب است تمرکز کرده و آن را پیدا کنید
 • شرح روش استیو جابز برای حل مسئله‌ی نداشتن تکیه‌گاه و پشتیبان در مسیر موفقیت فردی و اجتماعی
 • چگونه باید در جستجو و پذیرای ایده‌های جدید باشید
 • چگونه باید با اطرافیان خود برخوردی صحیح در مسیر موفقیت داشته باشید
 • چگونه می‌توانید به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین طریق، تیم کاری خود را تشکیل دهید یا در کسب‌وکار خود با گروه‌های کاری مختلف همکاری کنید.
 • ارائه‌ی نمونه‌ای برای این‌که چگونه می‌توان بدون نقض کپی‌رایت و حق تألیف؛ از چند ایده یا اختراع قبلی؛ ایده یا اختراع جدیدی آفرید!
 • آموزش چگونگی و زمانِ «نه گفتن» در جریان تلاش در یک کسب‌وکار! استیو جابز خود می‌گوید: «من همانند خیلی از کارهای مؤثری که انجام داده‌ام به موارد بسیاری که انجام نداده‌ام افتخار می‌کنم! ابداع کردن، شاملِ گفتنِ نه به هزاران مسئله‌ی گوناگون است»
 • آموزش درس‌هایی ارزشمند برای زندگی شخصی کارآفرینان که استیو جابز به کار بست و حتی پس از دوران حیات خود نیز تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین انسان‌های موفق و تأثیرگذار در سرنوشت انسان‌ها شد. او یک‌بار درزمان حیاتش گفته بود:

«تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد جهان که در گوشه‌ای از یک قبرستان، آرام گرفته است برایم هیچ ارزشی ندارد، اما این موضوع که هر شب وقتی به رختخواب می‌روم احساس کنم که کاری ارزشمند انجام داده‌ام چیزی است که برایم مهم محسوب می‌شود»

به‌طورکلی به عقیده‌ی استیو جابز یک انسان نمی‌تواند فقط با نگاه کردنِ روبه‌جلو بخش‌ها و نقاط مختلف زندگی خود را به‌درستی یکدیگر متصل کند و آینده‌ای همراه با موفقیت برای خود رقم بزند؛ چون فقط بعد از عبور از آن بخش‌ها و نقاط مختلف زندگی است که آن بخش‌ها در پشت سر فرد به یکدیگر متصل شده و سرگذشت یک فرد را می‌سازند. رمز موفقیت استیو جابز این است که شما به یک ایده، موضوع یا مسئله‌ای کاملاً مطمئن و امیدوار باشید و برای آن تلاش کنید. همین اطمینان و امید به یک ایده یا موضوع، باعث خواهد شد که شما در هر بخش و نقطه‌ای از زندگی خود به بهترین نحو عمل کرده و باعث شوید که کار بر روی این ایده یا موضوع، گذشته و آینده‌ی شما را به‌درستی به یکدیگر متصل کند و موفقیت را برای شما به ارمغان بیاورد.   استیو جابز گفته است که تمامی تفاوت‌های موجود در زندگی او نتیجه‌ی پیروی از این روش بوده و پیروی از این روش هیچ‌گاه و در هیچ موردی او را سرافکنده نکرده است.

در مجموع، گوش دادن به کتاب صوتی ۵۰ درس زندگی و کسب‌و‌کاراز استیو جابز؛ چه سودی برای شما دارد؟

شما با گوش دادن به کتاب صوتی ۵۰ درس زندگی و کسب‌وکار از استیو جابز؛ ایده‌های ثروت و موفقیتِ مناسب با شرایط فعلی خود را یافته و یا ایده‌هایی را که دارید بهبود بخشیده و تبدیل به واقعیت خواهید کرد!

 

 

دیدگاه کاربران

 1. Vahid2244 گفته:

  ممنون که این کتابا رایگان وهدیه دادید من دانلودش کردم و بعدش رفتم همه کتابای این مجموعه را خریدم مرسی