کتاب صوتی هدف مشخص

ناپلئون هیل
 • گوینده: بابک مینایی
 • مدت زمان: 42 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت

68,000 تومان

آنچه خواهید شنید

معرفی کتاب صوتی «هدف مشخص»

کتابی که شما را در مسیر رسیدن به موفقیت و پیروزی کمک می‌کند.

 

یکی از مهم‌ترین اهدافی که هر انسانی در زندگی‌اش آن را دنبال می‌کند، رسیدن به موفقیت و پیروزی است. همه‌ی انسان‌ها به دنبال سازماندهی زندگی‌ و اهدافشان هستند تا در نهایت به موفقیت دست پیدا کنند. اما این کار چندان ساده نیست و به مهارت‌های کاربردی و عمیقی نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم کتاب «هدف مشخص» نوشته‌ی «ناپلئون هیل» را معرفی کنیم که به شما کمک می‌کند در مسیر موفقیت گام بردارید.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

موضوع اصلی کتاب «موفقیت» چیست؟

همانطور که از اسم کتاب مشخص است، «ناپلئون هیل» درباره‌ی مسیرهای دستیابی به موفقیت صحبت می‌کند، مسیرهایی که همه از قبل آزمایش شده‌اند و تئوری‌های دقیقی پشت آن‌ها وجود دارد. این کتاب که در ۱۳ فصل تنظیم شده، در واقع نسخه‌ی مکتوب سخنرانی‌ها و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی «ناپلئون هیل» است. ما در این مقاله درباره‌ی هر یک از فصل‌های آن توضیحات کوتاه و مختصری ارائه می‌کنیم.

البته در همین ابتدا باید تاکید کنیم که برای آشنایی بیشتر با مفاهیم و ترفندهای کتاب، حتما آن را به طور کامل مطالعه کنید، چرا که در همه‌ی فصل‌ها مثال‌ها و نکات ریز زیادی وجود دارد، که با رعایت کردنشان می‌توانید به خواسته‌ها و اهدافتان برسید.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

«هدف مشخص»

دو فصل اول کتاب موفقیت، از اهمیت هدف داشتن صحبت می‌کند. نویسنده در این بخش توضیح می‌دهد که مهم‌ترین و پیش زمینه‌ی تمام دستاوردهای افراد در زندگی‌، هدف داشتن است.

اگر بتوانید کسی را پیدا کنید که دارد به سمت موفقیت حرکت می‌کند، در حقیقت باید بدانید شخصی را پیدا کردید که در کارهایش، اصل هدف مشخص را به کار گرفته و همیشه از این اصل پیروی می‌کند. افراد بزرگ و موفق با هدف‌های مشخصی حرکت می‌کنند.

به طور کلی، وقتی یک رهبر بزرگ به زیردستش می‌گوید کاری را انجام بده، نه تنها می‌گوید که او باید چه کاری را انجام بدهد، بلکه می‌گوید دقیقا چه موقع، کجا، و چرا باید آن کار را انجام بدهد.

بنابراین اگر به دنبال موفقیت و رسیدن به خواسته‌هایتان هستید، باید اهداف مشخصی داشته باشید. اگر شدیدا خواهان انجام کاری هستید، هر چقدر که می‌توانید درباره‌ی آن موضوع اطلاعات کسب کنید، تمام تجهیزات موجود را در اختیار خودتان قرار بدهید، از جایی که ایستادید شروع کنید و هر کاری را که می‌توانید در مورد آن انجام بدهید. شانس همان قدر که به نظر می‌رسد، عجیب است. وقتی از هر ابزاری که در اختیار دارید، استفاده می‌کنید، می‌بینید که گاهی اوقات، ابزارهای بهتری به طور معجزه آسا در اختیار شما قرار می‌گیرند.

علاوه بر این تمام دستاوردهای فردی، نتیجه‌ی یک یا چند انگیزه هستند. هر کاری را که از زمان رسیدن به بلوغ فکری تا زمان مرگ انجام می‌دهید، نتیجه‌ی یک انگیزه است. هیچ کس بدون انگیزه کاری انجام نمی‌دهد. «ناپلئون هیل» ۹ تا از اساسی‌ترین این اهداف و انگیزه‌ها را نام می‌برد:

 1. احساس عشق
 2. احساسات جنسی
 3. میل به ثروت مادی
 4. میل به محافظت از خود
 5. میل به آزادی جسمی و روحی
 6. میل به شناخته شدن و ابراز خود
 7. میل به ابدی بودن زندگی پس از مرگ
 8. میل به انتقام
 9. احساس ترس

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

خواندن کتاب «هدف مشخص» را به چه کسانی توصیه می‌کنیم؟

ما در این مقاله فقط قسمت کوتاهی از ۱۳ فصل کتاب موفقیت با هم خواندیم، ولی همانطور که چندین بار تاکید کردیم، برای اینکه بیشتر با فضای کتاب آشنا شوید و مثال‌ها را بخوانید تا نکات راحت‌تر در ذهنتان باقی بماند، حتما کتاب «موفقیت» نوشته‌ی «ناپلئون هیل» را مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.