کتاب صوتی بیش از حد فکر کردن را متوقف کن

نیک ترنتون
 • مترجم: اعظم جمالی
 • گوینده: ابوالفضل شکیبا زاد
 • مدت زمان: 207 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت

98,000 تومان

آنچه خواهید شنید

معرفی کتاب صوتی «بیش از حد فکر کردن را متوقف کن»

اگر به دنبال خلوت کردن ذهن و تمرکز بر زمان حال هستید این کتاب را بخوانید.

 

قطعا برای شما هم پیش آمده که وقتی مشغول به انجام کاری هستید، چند لحظه استراحت کنید. حالا فرض کنید که در این مدت زمان کوتاه دائم مشغول فکر و خیال باشید. فکر کردن بیش از حد نه تنها باعث می‌شود خستگی شما از بین نرود، بلکه ذهن شما را هم درگیر و فرسوده می‌کند. در این مقاله قصد داریم کتابی را به شما معرفی کنیم که باعث می‌شود چرخه‌ی افکار منفی را متوقف کنید و با خلوت کردن ذهنتان، زندگی آرام و بدون اضطرابی داشته باشید. کتابی که در ادامه‌ی مطلب درباره‌ی آن صحبت خواهیم کرد: «بیش از حد فکر کردن را متوقف کن» نوشته‌ی «نیک ترنتون»

 ---------------------------------------------------------------

موضوع اصلی کتاب «بیش از حد فکر کردن را متوقف کن» چیست؟

همانطور که به خوبی از اسم کتاب مشخص است، موضوع اصلی آن بیش از حد فکر کردن و ترفندهایی برای متوقف کردن آن است.

اما بیش از حد فکر کردن یعنی چه؟

زیاده روی در فکر کردن زمانی اتفاق می‌افتد که شما درباره‌ی موضوعات مختلف بیش از حد تجزیه و تحلیل، ارزیابی، نشخوار فکری و ابراز نگرانی می‌کنید. به مرور زمان این کار باعث تاثیر منفی بر روی سلامت روان می‌شود، به خاطر اینکه به سادگی نمی‌توانید آن را متوقف کنید.

حالا که معنی و مفهوم بیش از حد فکر کردن را متوجه شدیم، باید به سوال دیگر جواب بدهیم و آن هم این است که ما به چه خاطر بیش از حد به موضوعات مختلف فکر می‌کنیم؟

دلایل مهمی وجود دارد که اصلی‌ترین منابع اضطراب هستند و باعث می‌شوند به موضوعات مختلف بیش از حد فکر کنیم. یکی از آن‌ها خودمان هستیم.

بله دقیقا خودمان! متاسفانه، بعضی از انسان‌ها از نظر ژنتیکی بیشتر از دیگران مستعد اضطراب هستند. با این حال، ممکن است ژنتیک تنها عامل نباشد.

گاهی اوقات محل زندگی ما، شرایطی که در آن حضور داریم و فضایی که بیشترین بخش زمانمان را در آنجا می‌گذرانیم، تاثیر بسیار ویژه و چشمگیری روی سطح اضطراب ما دارند.

 ---------------------------------------------------------------

چطور متوجه شویم که داریم بیش از حد به موضوعی فکر می‌کنیم؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که «نیک برنتون» در کتابش به آن اشاره می‌کند، این است که چطور متوجه شویم که داریم بیش از حد به یک مسئله فکر می‌کنیم. در ادامه بعضی از نشانه‌های آن را می‌خوانید:

 • درگیر متافکر می‌شوید. شاید بپرسید متافکر یعنی چه؟ یعنی اینکه در مورد افکار خودتان دوباره فکر کنید.
 • از افکار مزاحمی که به صورت بی‌وقفه به سراغ شما می‌آیند، مضطرب می‌شوید، از آن‌ها تنفر دارید و اغلب احساس می‌کنید که آن‌ها ناخواسته هستند.
 • مدام افکارتان را تحلیل و قضاوت می‌کنید و در مورد آن‌ها شک دارید.
 • در تصمیم‌گیری مشکل دارید و اغلب اوقات روی انتخاب‌هایتان شک دارید.
 • حس می‌کنید که بارها و بارها اسیر الگوهای فکری منفی می‌شوید و از نظرتان مسائلی که باید درباره‌ی آن‌ها نگران باشید، بسیار زیادند.

 ---------------------------------------------------------------

با مطالعه‌ی این کتاب چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

خوانندگان کتاب «بیش از حد فکر کردن را متوقف کن» با اجرای ترفندهای این کتاب مسائل بسیار مهمی را یاد می‌گیرند، از جمله:

چگونه بر افکار منفی غلبه کنیم، با چه روش‌هایی سطح استرس و اضطراب‌مان را کاهش دهیم تا زندگی‌ای آرام و بدون نگرانی داشته باشیم.

علاوه بر این، «نیک ترنتون» در کتابش می‌نویسد که یکی از بزرگ‌ترین عامل‌های ناراحتی انسان‌ها بیش از حد فکر کردن آن‌ها است.

او ترفندهایی را ارائه می‌کند تا ما در چرخه‌ی معیوب و باطل بیش از حد فکر کردن گیر نکنیم، ذهنمان را از مسائل بی اهمیت و حاشیه‌ای خالی کنیم و در نهایت از زندان روانی خودخواسته‌ی خودمان رها شویم.

«بیش از حد فکر کردن را متوقف کن» یکی از پرفروش ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز است. نویسنده‌ی این کتاب تحسین شده با تکنیک‌های دقیق و حساب‌شده‌اش ما را از موانع ذهنی‌مان عبور می‌دهد تا بتوانیم مغزمان را دوباره و به درستی سیم‌کشی کنیم، افکارمان را کنترل کنیم و عادت‌های ذهنی‌مان را تغییر بدهیم.

 

در ادامه‌ی مطلب چند نکته‌ی مهم دیگر را که با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم، به صورت تیتروار ارائه می‌کنیم:

 • تکنیک‌های پرقدرت برای جلوگیری از نشخوار فکری و تمرکز بر روی افکار منفی.
 • روش‌های شناسایی و مقابله با اضطراب‌های درونی‌.
 • ترفندهایی برای حفظ آرامش و تمرکز در شرایط مختلف.
 • چگونی پیدا کردن و آزادسازی پتانسیل نامحدود برای داشتن یک زندگی شاد، آرام و موفق.

 ---------------------------------------------------------------

چه کسانی باید کتاب «بیش از حد فکر کردن را متوقف کن» را بخوانند؟

همانطور که گفته شد، بیش از حد فکر کردن باعث مشکلات جدی روحی می‌شود و باعث می‌شود ما نتوانیم زندگی سالم و مناسبی داشته باشیم.

بنابراین هر کس که می‌خواهد زندگی شاد، موفق و در عین حال سالم داشته باشد، بهتر است این کتاب را بخواند و برای کاهش اضطراب، خلاص شدن از شر چرخه‌ی ذهنی معیوب، تصمیم‌‌گیری سریع و ... از ترفندهای آن استفاده کند.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.