کتاب صوتی مسری

جونا برگر
 • مترجم: تیم ترجمه رادیو مثبت
 • گوینده: محسن زر آبادی
 • مدت زمان: 6 ساعت و 45 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت

148,000 تومان

آنچه خواهید شنید

معرفی کتاب صوتی مُسری: راهکارهای بازاریابی ویروسی

 • از اسرار بازاریابی ویروسی با خبر هستید؟!
 • تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا و چگونه برخی از کسب و کارها به سرعت رشد می‌کنند و نامشان ورد زبان دیگران می‌شود؟!
 • چطور یک ویدئوی ساده از آوازخوانی دخترک کوچکی در آنسوی آبها، توجه میلیون‌ها انسان را در سراسر جهان به خود جلب می‌کند و وایرال می‌شود؟
 • چرا مطلب یک روزنامه‌نگار، بیشتر از مطالب دیگر بین مخاطبین دست‌به‌دست می‌چرخد؟!
 • فکر می‌کنید چه عواملی باعث می‌شود که مردم درباره برخی محصولات ، ایده ها و خدمات بیش از سایر رقبایشان حرف بزنند؟!
 • از بازاریابی دهان به دهان و به عبارتی تبلیغ بدون هزینه و ویروسی مشتریان چقدر می‌دانید؟
 • محصولاتی که مصرف می‌کنیم، ابتکارات سیاسی، شایعات در محل کار و یا فیلم‌های شبکه‌های اجتماعی، چگونه از دهان به دهان می‌چرخد و به اشتراک گذاشته می‌شود؟!
 • چگونه می‌توانید داستان‌هایی تعریف کنید تا باعث تمایل مردم به سخن‌پراکنی درباره محصولتان شود؟!
 • موج جادویی سرایت اجتماعی، محبوبیت یک ایده و فروش بالای یک محصول با کمترین هزینه ممکن چیست؟!

این روزها که کسب و کارها شکل تازه‌ای پیدا کرده، بازار رقابت هم روز به روز گسترده‌تر و پیچیده‌تر می‌شود. در عصر انفجار ارتباطات، فرقی نمی‌کند که شما صاحب یک برند باشید که دیگران نامش را بارها شنیده‌اند و یا یک استارت آپ کوچک و نوپا را اداره کنید؛ همیشه رقیبی باهوش‌تر و یا خوش‌ فکرتر در کمین است. رقیبی که ایده هایش به سرعت نبض بازار را به تپش می‌اندازد و گوی سبقت را از دیگران می‌رباید.

حال به این فکر کنید که چرا شما نباید این رقیب سرسخت و متفاوت، برای دیگران باشید؟!

در این جامعه رو به رشد، برای رسیدن به جایگاهی خاص و قدرتمند، باید تلاش کنید که نام کسب و کارتان ورد زبان دیگران شود. شاید بپرسید چگونه؟! پاسخ این پرسش را «جونا برگر» در کتاب صوتی «مُسری» به بهترین شکل ممکن، به شما می‌دهد.

 روش بازاریابی ویروسی جونا برگر، همانگونه که از نامش پیداست، روش انتقال سریع و فرد به فرد و به عبارتی یک همه‌گیری ویروسی است. با شنیدن این کتاب، درمی‌یابید که چرا در مورد بعضی چیزها بیشتر سخن می‌گوییم و آن‌ها را بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ به عبارت دیگر، چه چیز منحصر به فردی باید در یک ایده یا محصول وجود داشته باشد، تا همه درباره آن صحبت کنند؟

بدون صرف هزینه و تبلیغات، محصول یا ایده‌هایتان را ویروسی کنید.

«جونا برگر» در این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه نام یک ایده و تفکر، یک محصول و یا حتی یک ویدئو در صفحات مجازی، به طور نامحسوس می‌تواند محبوب شود و در سراسر جهان بر سر زبان‌ها بیفتد؟!

او به عنوان یک متخصص بازاریابی، راهکارهایی را ارائه می‌کند تا شما بتوانید، ایده یا محصول خود را با روش نوین پخش اطلاعات و بدون تبلیغات و هزینه، در بازار هدف مطرح سازید. به عبارتی  یاد می‌گیرید که چگونه محصول یا ایده‌تان را خاص و جالب توجه جلوه دهید؟! و به طور کل، با اسرار پنهان در ارتباطات اجتماعی، آشنا می‌شوید. جونا برگر، روش تبدیل محصول یا هدفتان به موضوع مکالمه عموم را، به خوبی آموزش می‌دهد؛ موضوعی که همه بخواهند درباره‌اش بحث کنند.

برای این منظور، جونا برگر در در فصول مختلف کتاب صوتی مُسری، از شش اصل ویروسی شدن هدف، محصول و یا ایده، برای مخاطبین سخن می‌گوید. این شش اصل عبارتند از:

 1. اعتبار اجتماعی (Social Currency) : اعتبار اجتماعی همان حرف‌هایی است که شما به دیگران می‌گویید تا تصویر بهتری از خود در ذهن آنها بسازید. در کتاب حاضر، یاد می‌گیرید نوع جدیدی از اعتبار اجتماعی را برای خود بسازید؛ چراکه طرز فکر انسان‌ها دربارۀ یک شخص، متاثر از سخنان و آگاهی اوست.

 2. محرک (Trigger) : همیشه برای اینکه چیزی بیشتر به چشم بیاید و یا روی زبان بچرخد، نیاز به محرک و یا نشانه‌‌ داریم. محرک هایی چون بو، صدا، رنگ و ... نقش یادآوری کننده‌ی محیطی را ایفا می‌کنند. محرک‌ها کمک می‌کنند که یک محصول یا ایده بیشتر در ذهن افراد بماند و طبیعتا بیشتر در موردش صحبت کنند.

 3. احساسات (Emotions) : نقش احساسات در پیروزی یک ایده یا فروش یک محصول، سومین عاملی است که جونا برگر در کتاب صوتی مُسری، به آن می‌پردازد. در این کتاب می‌شنوید که مردم با تجربه کردن هر نوع احساسی، چه چیزی را به اشتراک می‌گذارند؟!

 4. عمومی بودن (Public) : کتاب صوتی مُسری با مثالی واضح، حقیقی، منطقی و ملموس، به اهمیت دیده شدن یک موضوع یا محصول می‌پردازد. وقتی چیزی در معرض دید عموم قرار بگیرد، مردم بیشتری درباره آن صحبت خواهند کرد یا به آن جذب خواهند شد. به عبارت دیگر تاثیر اجتماعی یک رفتار، در گرو مشاهده پذیری است.

 5. ارزش عملی (Practical value) : جونا برگر در این کتاب به شما یادآوری می‌کند که اطلاعات کاربری و مفید، همیشه مهم‌‌اند. در واقع چون اطلاعات کاربردی برای مردم با ارزش است، پس آنها را به اشتراک خواهند گذاشت تا به بقیه کمک کنند.

 6. داستان‌ها (Stories) : داستان همیشه و از هر زبانی شنیدنی و دوست داشتنی و جذاب است. کتاب صوتی مسری از جادوی داستان‌هایی می‌گوید که می‌توانند منابع مهم یادگیری و یا اطلاع رسانی باشند. داستان‌هایی که معمولا همیشه در خاطر مردم می‌مانند و می‌توانند حجم بالایی از دانش و آگاهی را به همراه بیاورند.

اینها فقط بخشی از رمز و رازهای موفقیت در بازاریابی ویروسی است که با شنیدن کتاب صوتی مُسری به آن دست خواهید یافت. علاوه بر شناخت عوامل تاثیر گذار بر ذهن در انتخاب یک محصول، روش‌های به کارگیری آن‌را هم در تبلیغات و بازاریابی با شنیدن این کتاب، خواهید آموخت.

کتاب صوتی مسری برای چه کسانی است؟

متخصصان بازاریابی، مدیران فروش، صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ، مشاورین و اساتید و دانشجویان اقتصاد، حتی سیاستمداری که سعی دارد مشهور شود و به طور کلی همه کسانی که به کتاب‌های حوزه موفقیت در کسب‌وکار علاقه دارند.

در مقیاس وسیع‌تر همه شمایی که ایده‌هایی در ذهن دارید و نمی‌دانید چطور و چگونه و از کجا شروع کنید.

کتاب صوتی مسری، به همه مردم دنیا در هر سطح و جایگاهی از تجارت و فروش، تعلق دارد. مردمی که باید بدانند همه چیزهای معمولی دنیا هم، قابلیت مسری شدن و به عبارتی وایرال شدن دارند. تنها کافی است روش ویروسی شدن را یاد بگیرید.

درباره کتاب مسری:

کتاب مسری، راهکارهای بازاریابی ویروسی، پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و وال‌استریت و نیز بهترین کتاب سایت آمازون در سال ۲۰۱۳ بود. کتابی که خیلی زود به شهرت و محبوبیت رسید و به بیش از 26 زبان زنده دنیا ترجمه و ۱۵۰ هزار نسخه از آن منتشر شد.

 کتاب با استفاده از روش جذاب داستان سرایی و بهره‌گیری از  تحقیقات و مثال‌های ملموس و واقعی، یکی از کارآمدترین و شگفت‌انگیزترین روش‌های تبلیغاتی در عصر حاضر را معرفی می‌کند. تکنیک نوین و برتری که به شما یاد می‌دهد با حداقل هزینه به معرفی کالاها، خدمات و علایق خود بپردازید و آن را در سطح وسیعی گسترش دهید. در یک کلام چگونه محبوبیت برند خود را افزایش دهید؟!

در واقع با شنیدن کتاب صوتی مسری می‌آموزید چگونه می‌توان کمپین های تبلیغاتی ویروسی ساخت؟ آن هم به شکلی که، هزینه‌ای صرف نشود و مخاطب محصول، رایگان این کار را برایتان انجام دهد.

درباره نویسنده کتاب مسری:

دکتر جونا برگر (Jonah Berger) دکترای خود را در بازاریابی، از دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی استنفورد کسب کرده است. او یکی از متخصصان برتر بازاریابی ویروسی و نفوذ اجتماعی، و یکی از اساتید برتر دانشکده وارتون در دانشگاه پنسلوانیا به شمار می‌آید که بالاترین رتبه دوره ی آنلاین وارتون را هم تدریس می‌کند.

 همکاری او به عنوان مشاور ارشد با شرکت‌های بزرگ و معتبری چون گوگل، فیسبوک، مایکروسافت، جنرال موتورز، استی لادر، لینکداین و  همچنین درج مقالاتش در نشریات معروفی مانند نیویورک تایمز، وال‌استریت ژورنال، هاروارد بیزنس‌ریویو، بیزنس‌ویک و اکونومیست، گواهی بر توانایی انکار نشدنی برگر در حوزه بازاریابی ویروسی می‌باشد.

علاوه بر چندین کتاب معتبر در حوزه نفوذ اجتماعی، از جونا برگر تاکنون بیش ار 35 مقاله برجسته در موضوعات روانشناسی و بازاریابی منتشر شده است.

در بخش‏‏ هایی از کتاب صوتی مسری می‌شنویم:

 • کمیابی و انحصاری‌ بودن، یک محصول را خواستنی‌تر نشان می‌دهد؛ همین امر باعث خرید مشتریان می‌شود. اگر رسیدن به چیزی سخت باشد مردم فکر میکنند که ارزش تلاش کردن را دارد.
 •  اگر چیزی موجود نباشد یا فروخته شده باشد، معمولاً مردم فکر می‌کنند که حتما خیلی خوب است و خیلی‌ها هم باید به آن علاقه‌مند باشند. مردم کتاب‌های آشپزی را  زمانی ارزشمندتر میبیند که تنها تعداد کمی از آن موجود باشد و یا وقتی که یک شیرینی کمیاب باشد، فکر می‌کنند خوشمزه‌تر است.
 • دیزنی از همین ترفند استفاده کرد تا تقاضا را برای فیلم‌هایی که ده‌ها سال پیش ساخته شدند بالا ببرد. این شرکت، فیلم‌های پویانمایی مشهوری مثل پینوکیو و سفیدبرفی را از بازار خارج کرد و در دیزنی‌والت قرار داد. بعد از چند سال، دوباره تصمیم گرفت که فیلم‌ها را پخش کند. این عرضۀ محدود، باعث می‌شود فکر کنیم که باید به‌سرعت وارد عمل شویم؛ چراکه اگر سریع عمل نکنیم، امکان دارد که فرصت را از دست بدهیم. حتی اگر در ابتدا هم تمایلی به کسب این فرصت نداشتیم.
 • کمیابی و انحصار، مردم را درگیر خودشان می‌کنند، چون باعث می‌شوند فکر کنند خودی هستند و به دسته خاصی تعلق دارند. اگر به کسی چیزی دهید که دیگران ندارند، حس خاص بودن می‌کند، حس می‌کند متفاوت است و جایگاه بالاتری دارد. حالا نه ‌تنها محصول و ایده شما را دوست دارد که درباره‌اش به بقیه هم می‌گوید. چرا؟ چون می‌خواهد تفاوتش را نشان دهد.
 • در نهایت هم باید درباره شما حرف بزنند تا بگویند تفاوت‌شان از کجا ناشی می‌شود. کسانی که آن همه وقت در صف‌های طولانی می‌ایستند تا آخرین تکنولوژی روز را بخرند، در اولین اقدام چه می‌کنند؟ به بقیه نشانش می‌دهند. من را ببینید. ببینید توانسته‌ام چه چیزی بخرم!

دیگر قسمت‌های جذاب کتاب صوتی مُسری را با تهیه کتاب از رادیو مثبت، بارها بشنوید و با یادگیری تکنیک های مفید و اجرایی این کتاب کم‌نظیر، موفقیت برند یا ایده خود را تضمین کنید. در هر مرتبه، نکات بیشتر و بهتری را از کتاب مسری خواهید آموخت که فروش محصول و یا اشتراک محتوا و ایده شما را چند برابر خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.