کتاب صوتی قبایل

ست گادین
 • مترجم: تیم ترجمه رادیو مثبت
 • گوینده: اکبر صفایی
 • مدت زمان: 5 ساعت
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت

148,000 تومان

آنچه خواهید شنید

کتاب قبایل اثر ست گادین

 • چقدر  به دنبال ایجاد تغییر یا تفاوت در اطراف خود هستید؟!
 • آیا تصمیم به انجام یا اجرای کار به خصوصی دارید؟!
 • تمایل دارید که تعدادی افراد همفکر را دور خود جمع کنید و کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهید؟!
 • آیا رهبری یک گروه یا مجموعه، مخصوص شخص خاصی است؟!
 • چقدر به طرز فکر متفاوت خود، باور و اعتقاد دارید؟!
 • رهبری کردن در دنیای امروز، چه بایدها و نبایدهایی دارد؟!
 • رهبر کاریزماتیک کیست و چگونه مردم را جذب خود و ایده‌هایش می‌کند؟!
 • آیا می‌دانید که فرصت رهبری و مدیریت دیگران، می‌تواند برای هریک از ما وجود داشته باشد؟!
 • چرا قبایل در آینده رو به رشد هستند و به طور بالقوه می‌توانند جهان را تغییر دهند؟!
 • آیا شما هم دوست دارید که از دسته انسانهای پیشرو و آغازگر در جامعه باشید؟!
 • بنیانگذاران شرکت‌ها یا سایت‌های مطرح دنیا، به عنوان رهبر یک گروه، چه نظریه‌های علمی را در رهبری و مدیریت قبیله خود دنبال کرده اند؟!
 • چطور برندهای معروف و معتبر و موفق دنیای امروز، برای رشد و حمایت از ایده ها و محصولات خود، نیاز به ایجاد قبایلی در رابطه با هدف خود دارند؟!

همه این سوالات و پرسش های مشابه دیگر، ممکن است ذهن هریک از ما را به خود مشغول کند. هرکدام از ما حتما زمانی فکر مدیریت و رهبری یک گروه را در سر داشته یا داریم. اصلا چه کسی در دنیا وجود دارد که دلش نخواهد ایده‌ها و تفکراتش بر دیگران تاثیر بگذارد و آنها را به خود جلب و جذب کند. همه ما بارها در محیط اطراف خود، به دنبال یک جهش یا تغییر بوده‌ایم. اما چه کسی قرار است آغازگر این حرکت متفاوت باشد؟! شما در جلوی این صف قرار دارید و یا قرار است پشت سر دیگران حرکت کنید؟!

سوال اصلی این نیست که آیا من می‌توانم کاری را انجام بدهم یا نه؟ سوال اصلی این است که آیا من تصمیم به انجام و اجرای این کار می‎گیرم یا نه؟

ست گودین در کتاب صوتی قبایل: به تو نیاز داریم که رهبرمان باشی، به شما یاد می‌دهد که چطور و چگونه می‌توانید یا جمع کردن یک گروه و به اصطلاح یک قبیله، دنیای اطراف خود را تغییر داده و متحول کنید؟! او معتقد است که امروزه همه فرصت دارند تا جنبشی خلق کنند، یعنی قبیله‌ای از افراد همفکر خود را جمع کرده و کارهای شگفت‌‌انگیزی انجام دهند.

در واقع این شما هستید که انتخاب می‌کنید رهبر باشید یا پیرو !!!

کتاب صوتی قبایل، شما را وادار به تفکر واقعی درباره فرصت رهبری می‌کند. رهبری همکاران، مشتریان، سرمایه‎گذاران، سرگرمی‎ها، خوانندگان و ... چراکه اگر فرصت‌های پیش رو برای رهبری را نادیده بگیرید، به تدریج تنها برای حفظ وضع موجود تلاش خواهید کرد و به هیچ وجه حاضر به تغییر نخواهید بود. چیزی که به هیچ وجه مناسب دنیای متغیر امروز نیست.

پس اگر می‌خواهید که انسانی متفاوت و تاثیرگذار و رهبری پیشرو در دنیای فرصت‌های امروز باشید، حتما بارها و بارها به توصیه‌های ست گودین در کتاب صوتی قبایل گوش کنید و آنرا به کار بگیرید.

معرفی کتاب قبایل: به تو نیاز داریم که رهبرمان باشی

کتاب صوتی قبایل اثر متفاوت و تاثیرگذار ست گودین، درباره یکی از قدرتمندترین مکانیزم‌های بقا، حرف می‌زند: تعلق داشتن! بله ما انسانها ناگزیریم به چیزی تعلق داشته باشیم. در این میان، تعلق داشتن به یک قبیله یا اجتماع حرف اول را می‌زند. چراکه انسان اصولا موجودی اجتماعی است و بدون حضور دیگران و عدم درک زندگی اجتماعی، زندگی دیگر زندگی نیست. در واقع ما انسانها از زمانهای بسیار دور به دنبال قبایل مورد نظر خود هستیم. قبایل مذهبی، سیاسی، فرهنگی، علمی، هنری، ورزشی و...

حال قبیله چیست؟ ست گودین در همان ابتدای کتاب پاسخ می‌دهد که: "قبیله گروهی از افراد مرتبط با یکدیگر، مرتبط به رهبر، و مرتبط به یک ایده است. میلیون‌ها سال است که انسان‌ها بخشی از این قبیله یا آن قبیله بوده‌اند."

گودین در ادامه اینگونه استدلال می‌کند که همه این فرصت را دارند که یک جنبش را شروع کنند. کافی است تصمیم بگیرید، قبیله‌ای از افراد همفکر را جمع کنید و با هم کارهای شگفت انگیزی را انجام دهید.

آیا همه قدرت و جسارت رهبری یک قبیله را دارند؟!

گودین در کتاب صوتی قبایل به شما می‌گوید که فرصت رهبری برای همه وجود دارد. گروه‌ها و به اصطلاح قبایل مختلف انسانها هم، در همه جا وجود دارند. درون و بیرون سازمانها، مکان‌های عمومی و خصوصی، در موسسات غیرانتفاعی، کلاس‌ها و... خلاصه در سرتاسر این کره خاکی می‌توانید با این قبایل مواجه شوید. با وجود متفاوت بودن، این قبایل یک ویژگی مشترک دارند. افرادی که تشنه ارتباط و تغییر و تحول هستند و تنها به یک رهبر احتیاج دارند. درست متوجه شدید، آنها به شما نیاز دارند و فرصت طلایی هدایت در اختیار شماست.

با این وجود بسیاری از انسانها، فرصت هدایت و رهبری را از دست می‌دهند. چرا؟! چون تنها به گذران کار و زندگی فرمانبرداری خود مشغولند و جرات نمی‌کنند بپرسند که این پیروی و فرمانبری، برای خودشان یا شرکت‌شان فایده‌ای دارد یا خیر؟!

پیرو بودن یا پیشرو بودن... مساله این است!

ست گودین می‌گوید که سالیان سال ما در چارچوبی تعریف شده، با طرز فکری مشخص و شکلی یکسان زندگی کرده‌ایم و هرگز در صدد تغییر آن نبوده‌ایم. در واقع ما در نوع غذا خوردن، لباس پوشیدن، کار کردن و... در یک کلام زندگی کردن، راهی را رفته‌ایم که پیش از ما دیگران هم طی کرده‌اند. اما در این میان برخی هم وجود دارند که نمی‌خواهند گوسفند باشند و در عوض تمایل دارند، کاری تازه و هیجان انگیز انجام دهند.

چرا ما هرگز به دنبال مسیر متفاوت زندگی خود نبوده‌ایم؟!

در کتاب صوتی قبایل می‌شنویم که: "هریک از ما برای مقابله با تغییرات دنیای جدید، بهانه مختص به خود را داریم. مثلا بعضی از ما انسانها با تغییرات می‌جنگیم، چون فکر می‌کنیم اگر این کار را نکنیم با خشم رئیسمان مواجه می‌شویم. به عبارت بهتر، ما برای اینکه جلوی مشکلات احتمالی بر سر راهمان را بگیریم، با تغییرات مقابله می‌کنیم." در واقع در دامِ ترسِ از تغییر، گرفتار شده و از آرمان‌هایمان فاصله می‌گیریم. این ترس، ترس از شکست نیست، ترس از سرزنش شدن و انتقاد است. اما در عصر اطلاعات و ارتباطات، همه به دنبال این هستند که انسان و ایده را به هم پیوند بزنند؛ تنها به یک رهبر احتیاج دارند.

برای رهبری یک قبیله به چه چیزهایی احتیاج داریم؟!

از نظر ست گودین, رهبر یک قبیله تنها سه ویژگی مشخص دارد:

 1. تمایل به ایجاد یک تغییر
 2. توانایی ایجاد ارتباط موثر در یک قبیله
 3. تمایل به هدایت و رهبری قبیله

اما این به معنای مدیریت نیست، چراکه مدیریت با رهبری فرق دارد.

گودین معتقد است: مدیر و رهبر دو فرد متفادت هستنند، مدیر کارمند دارد و رهبر هوادار! پس مدیریت، اداره بهینه منابع برای انجام کاری از پیش تعیین شده است و رهبری، خلق تغییری است که باورش داریم. رهبری شاید کار ساده‌ای نباشد اما، آسانتر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. تنها کافی است به اهداف و ایده‌های متفاوت خود، ایمان قلبی و تعهد کامل داشته باشید.

در نهایت، با گوش دادن به کتاب صوتی قبایل، یاد می‌گیرید که شما هم می‌توانید در مسیری متفاوت، یک رهبر موفق در زندگی و اجتماع خود باشید. تنها باید از حالت انفعال خارج شده و شور و اشتیاق لازم و عزم کافی را برای این کار داشته باشید. در این صورت می‌بینید که افراد به سمت قبیله شما می‌آیند، چون آنها به شما نیاز دارند.

ست گودین اعتقاد دارد که: " ویژگی مشترک همه رهبرها این هست که تصمیم گرفتند رهبری را به عهده بگیرند."

کتاب قبایل برای چه کسانی است؟

 • مدیران و متخصصان منابع انسانی در تمام سازمان‌ها و شرکت ها
 • کارآفرینان و رهبران گروهی از افراد، که هدف مشترکی را دنبال می‌کنند.
 • کسانی که به دنبال تشکیل اصولی گروه با هدفی مشخص، و هدایت آنها به سمت موفقیت هستند.
 • همه کسانی که در شبکه‌های اجتماعی، مخاطبین مشخصی دارند، و می‌خواهند با هدایت این جمع، کمی جهان را جای بهتری برای زندگی کنند.

به عبارت کلی‌تر، همه کسانی که می‌خواهند در جنبه‌های مختلف زندگی خود و اجتماع تغییری ایجاد کنند. پس کتاب صوتی قبایل را همه باید گوش کنند. چراکه از نگاه ست گودین، رهبری کردن در دنیای امروزی، وظیفه‌ی تک‎تک ماست...

درباره کتاب قبایل:

کتاب قبایل: ما به تو نیاز داریم که رهبرمان باشی، از کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و بیزینس ویک، در فهرست کتاب‌هایی است که زندگی‌تان را دگرگون خواهد کرد. این کتاب ساده و آموزنده در خلال داستان‌ پردازی، موضوع مهمی را در دل خود جای داده: رهبری! اما کتاب قبایل، تعریف تازه و متفاوتی از رهبری ارائه می‌کند و گام به گام شما را تا جایی پیش می‌برد که قبیله شخصی خود را تشکیل دهید.

ایده محوری کتاب قبایل این است که اگر میخواهید تغییری در جهان ایجاد کنید، مردم را به سمت آن تغییر، هدایت کنید. برای این منظور به پول و قدرت نیاز ندارید. تنها باید افرادی همفکر پیدا کنید که به باور شما ایمان داشته باشند. آنها پیام شما را به گوش دیگران می‌رسانند و زنجیره اتصال به همین سادگی ادامه پیدا می‌کند.

کتاب صوتی قبایل گوشزد می‌کند که با رهبری کارآمد، هر قبیله‌ای به طور بالقوه می‌تواند جهان را تغییر داده و آینده‌ای تازه بسازد. خصوصا در جهان امروز که ابزارهای بیشتر و ساده‌تری در دسترس عموم هست و اینترنت هم به عنوان بستری ارتباطی، عضویت و گسترش قبایل مختلف را در تمام نقاط دنیا، بسیار راحت و آسان کرده است.

در طول سالهایی که از اولین چاپ و انتشار این اثر می‌گذرد، کتاب قبایل به ده‌ها هزار رهبر دنیا کمک کرد تا پیروان خود را جمع کرده و به قبیله‌ای وفادار تبدیل کنند.

درباره نویسنده کتاب قبایل:

سِت گودین (Seth Godin) متولد 10 ژوئیه 1960، نویسنده، سخنران و کارآفرین برتر آمریکایی است. او در دو رشته علوم کامپیوتر و فلسفه در دانشگاه تافتس (Tufts) تحصیل کرده و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. وبلاگ و مقالات گودین در سطح اینترنت، بسیار پر بازدید بوده و وبلاگ او، جزء وبلاگ‌های برتر سالیانه و از شناخته شده‌ترین و تاثیرگذارترین وبلاگ‌های تجاری در جهان است.

ست گودین به عنوان کارآفرینی جوان، شرکتی فعال در حوزه تبلیغات اینترنتی به نام Yoyodyne تاسیس کرد که در سال ۱۹۹۸ آن را در ازای سی میلیون یورو، به شرکت یاهو فروخت. در سال ۲۰۰۵ نیز، شرکت دیگری با نام Squidoo تاسیس و  آن را هم در سال ۲۰۱۴ به HubPages واگذار کرد.

امروزه ست گودین 60 ساله را به متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن می‌شناسند. یکی از ویژگی‌های گودین که باعث محبوبیتش هم شده، ساده نوشتن و ساده حرف زدن است. از او تاکنون حدود 20 کتاب به بازار نشر آمده که به بیش از 35 زبان، ترجمه شده‌ است. برخی از کتاب‌های گودین در حوزه کسب و کار و بازاریابی، جریان‌ساز شده و بسیاری از نوشته‌هایش را در مطرح‌ترین نشریات مدیریتی جهان می‌بینید.

در بخش هایی از کتاب صوتی قبایل می‌شنویم:

 • فرد بنيادگرا كسی است كه پيش از كنكاش در هر موضوع، بررسي می‌كند كه آيا از نظر باورهای مذهبی‌اش قابل قبول است يا نه.
 • بالعكس، فرد كنجكاو كسی است كه ابتدا در موضوع كنكاش می‌كند و بعد بررسی می‌كند كه آيا خواهان پذيرش عواقبش است يا خير.
 • فرد كنجكاو، تنش ميان عقاید و چيزهای جديد را می‌پذيرد، با آن و از طريق آن كلنجار می‌رود و بعد برای پذيرفتن يا رد ايده‌ی جديد تصميم می‌گيرد.
 • كنجكاوی كلمه‌ی مهم و كليدی است. كنجكاوی به سطح درآمد، تحصيلات و البته به مذاهب سازمان يافته هيچ ربطی ندارد. کنجکاوی میلی برای درک کردن، تلاش و تکاپوی بیشتر در جهت موضوعات جالب است.
 • رهبرها کنجکاوند چون نمی‌توانند منتظر بمانند تا بفهمند که گروه، دفعه بعد چه کاری می‌کند. برای یک رهبر تغییرات در قبیله، موضوعی جالب است و این حس کنجکاوی به او انگیزه می‌دهد.
 • افراد کنجکاو مُهم اند. نه به این خاطر که تعدادشان زیاد است، بلکه به این دلیل که میتوانند با مردمی که در شرایط گیج کننده هستند، حرف بزنند.
 • افراد کنجکاو اشخاصی هستند که جمعیت را بین کسانی که گیر افتاده‌اند، هدایت میکنند. جمعیتی که خود را شستشوی مغزی داده و فکر می‌کنند که کاری نکردن، ایمن ترین گزینه است، گزینه‌ای که افراد کنجکاو نمی‌توانند آن را تحمل کنند.

سایر قسمت‌های جذاب، شنیدنی و کاربردی کتاب قبایل را با تهیه کتاب از رادیو مثبت بشنوید و با نگاه به آینده‌ای بهتر قبیله‌ی خود را بسازید و رهبری کنید. فراموش نکنید که قبایل به شما نیاز دارند که رهبرشان باشید.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.