کتاب صوتی شیب

ست گادین
 • مترجم: تیم ترجمه رادیو مثبت
 • گوینده: علیرضا سخنور
 • مدت زمان: 1 ساعت و 38 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت
(دیدگاه 3 کاربر)

98,000 تومان

آنچه خواهید شنید

معرفی کتاب صوتی «شیب»

کتاب صوتی شیب، کتابی که به شما یاد می دهد چه موقع کار را ول کنید و چه موقع به کار بچسبید.

کتاب شیب به شما کمک می کند تا یک رها کننده قوی باشید!!!

ست گودین  ثابت می کند که برنده ها رها کننده های قوی هستند.برنده ها سریع رها می کنند، معمولا رها می کنند، و بدون احساس گناه رها می کنند تا زمانی که به مورد درست برسند.

هر پروژه جدید (شغل یا سرگرمی، یا شرکت) با شور و لذت شروع می شود. بعد سخت تر و سخت تر می شود و لذت آن کمتر، تا اینکه به نقطه ای می رسد خیلی سخت و بدون هیچ لذتی.

اینجا است که از خودتان می پرسید آیا این هدف ارزش این همه زحمت را دارد؟

شاید شما در شیب هستید، مانع موقتی گه اگر به تلاش ادامه دهید، به آن غلبه خواهید کرد. ولی شاید واقعا بن بست باشد که هر چقدر هم زحمت بکشید قرار نیست بهتر شود.

به گفته ست گودین، نویسنده کتاب های پرفروش مدیریتی از جمله گاو بنفش، آنچه فوق ستاره ها را از دیگران متمایز می کند، این است که آنها می توانند به سرعت از بن بست بگریزند و تمرکز و انگیزه شان را روی چیزی بگذارند که ارزش دارد.

شیب چیست؟

 • شیب پنجمین مصاحبه ای است که مصاحبه کننده هرگز باشما تماس نمی گیرد
 • شیب گروه موسیقی است که در یک سالن خالی از تماشاگر در مکانی نامعلوم مشغول اجراست.
 • شیب هفتمین باری است که هنگام تمرین اسکی زمین میخورید.
 • شیب نیمه مسیر ماراتن است وقتی که هیجان شلیک شروع مسابقه خاطره ای مبهم است و شوق رسیدن به خط پایان رویایی دست نیافتنی است.
 • شیب مسیر ناهمواری است که باید طی کنید تا به هدف بزرگ خود برسید...البته اگر درتعقیب هدف درست هستید.
 • شیب همچنین راهنمایی است برای حرفه تان،برنامه ریزی برای آینده شرکت تان،وای بسا رسیدن به خوشبختی در زندگی تان.

برنده ها سریع کار را ول می کنند، زیاد هم این کار را می کنند بدون اینکه احساس پشیمانی کنند، تا اینکه متعهد می شوند از یک شیب درست به دلایل درست (موجه) عبور کنند. در واقع برندگان در جستجوی شیب هستند. آنها متوجه هستند که هر چه مانع بزرگتر، پاداش عبور از آن بزرگتر است. و اگر بتوانید در حرفه خود بهترین باشید، بیش از آنچه منصفانه به نظر می رسد، به سود، شهرت و امنیت بلند مدت دست می یابید.

از طرف مقابل بازنده ها گرفتار دو دام اساسی می شوند، یا نمی توانند شیب را تا آخر ادامه دهند: آنها به لحظه تصمیم گیری می رسند و دست از کار می کشند، یا آنها هیچ وقت شیب درست را تشخیص نمی دهند که از آن عبور کنند.

چه شما طراح گرافیک باشید، چه نماینده فروش، چه ورزشکار و یا مدیر عامل شرکت، این کتاب کوچک جذاب کمک تان می کند تشخیص دهید آیا در شیب قرار دارید که ارزش وقت، زحمت و استعداد شما را دارد یا خیر.

هر کسی که بخواهد شما را استخدام کند، از شما چیزی بخرد، توصیه‌نامه‌ای برای‌تان بنویسد، به شما رأی بدهد یا کاری را که خواسته‌اید انجام دهد، با خودش فکر می‌کند که بهترین انتخابش هستید یا نه؟

در این‌جا، بهترین یعنی: بر اساس باورها و دانسته‌هایشان، برای‌شان بهترین باشید. جهان یعنی: جهان‎ آن‌ها، جهانی که به آن دسترسی دارند.

پس، اگر به دنبال یک ویراستار آزادکار باشم، می‌خواهم بهترین ویراستار انگلیسی‌زبان را که می‌تواند با قیمت پیشنهادی من کار کند پیدا کنم. این بهترین در جهان من است. وقتی می‌خواهم یک متخصص فتق پیدا کنم، دنبال بهترین دکتر هستم، چون دوست یا همکارم معرفی‌اش کرده و با تصورم از یک دکتر عالی همخوانی دارد. غیر از این‌ها، مطبش باید در شهر من باشد و برایم وقت داشته باشد. پس، جهان واژه‌ی به‌نسبت انعطاف‌پذیری است.

بازار انبوه در حال مرگ است. دیگر بهترین ترانه یا بهترین قهوه وجود ندارد. حالا، یک میلیون خرده‌بازار وجود دارد که هرکدام بهترینی برای خود دارد. اگر خرده‌بازارتان «بازارهای ارگانیک در شهر تولسا» باشد، جهان‌تان آن بازار می‌شود.

بهترین بودن در آن جهان جایگاهی است که بناست به آن برسید. مفهوم بهترین مفهومی ذهنی است. من (مصرف‌کننده) باید تصمیم بگیرم، نه شما. جهان خودخواه است. این تعریف من است، نه شما. این جهانی است که من، بر مبنای راحتی یا اولویت‌هایم، تعریف می‌کنم. بهترینِ جهان من باشید تا همین حالا من مشتری را با بالاترین قیمت داشته باشید.

جهان در حال بزرگ‌تر شدن است، چون حالا، وقتی می‌خواهم چیزی یا کسی را پیدا کنم، می‌توانم همه‌جا را بگردم. این یعنی میزان تنوع دارد سرسام‌آور می‌شود و می‌توانم جهان را دقیقاً طوری تعریف کنم که به نفعم باشد و اولویت‌هایم را در جای دیگری از این سیاره پیدا کنم.

درعین‌حال، جهان در حال کوچک‌تر شدن هم هست، چون دسته‌بندی‌ها در حال تخصصی‌تر شدن‌اند. حالا، می‌توانم بهترین نانِ پیاز بدون گلوتن را با ارسال فوری دریافت کنم. می‌توانم بهترین نرم‌افزار مدیریت ریسک را برای صنف خودم، فوراً و به‌صورت آنلاین، پیدا کنم. با شش کِلیک، می‌توانم بهترین تفرجگاه آمریکای شمالی را پیدا کنم.

پس، با وجودی که بهترین بودن از هر زمان دیگری مهم‌تر شده، رسیدن به آن‌هم آسان‌تر شده (مشروط بر اینکه کار درستی را انتخاب کنید و پیوسته انجامش دهید). همیشه جاهای بیشتری برای برنده شدن وجود دارند، جایزه‌ها هم بزرگ‌ترند.

اندی وارهول بهترین در جهان بود. رستوران تایلندی سری‌پرافای در کوئینز هم همین‌طور؛ ویراستار من هم همین‌طور. شما هم اگر بخواهید، بهترین می‌شوید. اگر هنوز هم ارزش بهترین بودن در جهان برای‌تان روشن نشده، احتمالاً به بقیه‌ی مطالبی هم که می‌خواهم بگویم نیازی ندارید. اگر متقاعد شده‌اید که باید بهترین باشید، ولی از مسیری که برای رسیدن به آن انتخاب کرده‌اید دلسرد شده‌اید، لازم است به‌نوعی جا بزنید.

دیدگاه کاربران

 1. mostafa.moosavi2010 گفته:

  عالیه. تورو خدا کتابهای بیشتری از ست گادین مثل گاو بنفش هم را تولید کنید. علیرضا سخنور عالیه کاش کتابهای بیشتری با ایشون کار کنید.

 2. vahidsajad22 گفته:

  کتاب شیب برای شرابط این روزا خیلی کمک میکنه به افرادی که کسب وکار شخصی دارن

 3. کاربر 4694676 گفته:

  خیلی منتظر شدم رادیو مثبت این محصولرا تولید کنه کلا ست گادین خیلی خوبه – لطفا بقیه کتاباش را هم اماده کنید