کتاب صوتی تحقق امید

دکتر شون. جی لوپز
 • مترجم: آرزو خلجی
 • گوینده: اعظم حبیبی, علیرضا سالارکیا
 • مدت زمان: 372 دقیقه
 • ناشر صوتی: رادیو مثبت

98,000 تومان

آنچه خواهید شنید

معرفی کتاب صوتی «تحقق امید»

آینده را طوری که می‌خواهی برای خودت و دیگران خلق کن.

 

امید... مفهمومی که می‌تواند زندگی و جهان را متحول کند. معنای این کلمه در لغت‌نامه به این شکل آمده است: آرزوی روی دادن امری همراه با انتظار تحقق آن. امید یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مفاهیمی است که هر انسانی برای موفقیت و دستیابی به اهدافش باید آن را داشته باشد. در این مطلب قصد داریم کتابی را به شما معرفی کنیم که درباره‌ی امید و قدرت شگفت‌انگیز آن صحبت می‌کند: کتاب «تحقق امید» نوشته‌ی «دکتر شون جی لوپز».

 ---------------------------------------------------------------

موضوع اصلی کتاب چیست و با خواندن آن چه چیزهایی یاد می‌گیریم؟

همانطور که از اسمش مشخص است، موضوع اصلی این کتاب امید است. چرا بعضی از افراد باعث می‌شوند اتفاقات خوب بیفتد و از شکست‌ها دلسرد نمی‌شوند؟ چرا آن‌ها زندگی شادتر، سالم‌تر و پربارتر دارند؟ یکی از مهم‌ترین دلایلش این است که امید دارند. اما امید چیست؟

بر اساس تحقیقات، مطالعات و بررسی‌هایی که روی افراد امیدوار انجام شده است، نویسنده‌ی کتاب «تحقق امید» نشان می دهد که امید فقط یک احساس نیست، بلکه یک ابزار ضروری برای زندگی است.

امید شاخص اصلی موفقیت در روابط، تحصیلات، شغل و تجارت است. با خواندن کتاب «تحقق امید» می‌توانید سطح امید خود را اندازه گیری کنید و یاد بگیرید که چگونه نور امید را در وجودتان زنده نگه دارید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دکتر لوپز در این کتاب استراتژی‌هایی را برای ایجاد یک ذهنیت پر امید ارائه می‌کند. او داستان‌های واقعی، انگیزشی و تاثیرگذاری را از زندگی والدین، مربیان، کارآفرینان، جوانان و افراد مسن تعریف می‌کند.

بخشی از داستان‌های عجیب و در عین حال خواندنی از زندگی افراد که در این کتاب می‌خوانید، به این ترتیب است:

 • مدیر عاملی که با یک کودک نه ساله‌ی کنجکاو دوست شد، او را وارد شرکت کرد و نگرش او را نسبت به مدرسه و اهداف آینده تغییر داد.
 • یک کارآفرین جوان که برای تغییر قوانینی که در سر راهش قرار داشت تلاش کرد، دوستانی را برای حمایت از استارت آپ خود جذب کرد و پس از آتش‌سوزی مجموعه‌اش دوباره روی پاهایش ایستاد و همه چیز را از اول ساخت.
 • رئیس کالجی که در بدترین شرایط رکود اقتصادی، با جمع آوری کمک‌های متنوع، نیازمندترین دانشجویانش را تا پایان فارغ‌التحصیلی در موسسه حفظ کرد.
 • دو مادر و یک مدیر که چندین دهه بی‌توجهی و سوء مدیریت را تحمل کردند تا یک مدرسه شکست‌خورده را به قطب محله تبدیل کنند.

نویسنده در این کتاب شرح حال افرادی را نوشته است که نه تنها امیدوار بوده اند، بلکه به خاطر اینکه امید را با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند.

 ---------------------------------------------------------------

چند جمله‌ی خواندنی از کتاب «تحقق امید»

برای اینکه کمی بیشتر با فضای کتاب «تحقق امید» آشنا شوید، قصد داریم در اینجا چند جمله‌ی خواندنی از آن را بنویسیم:

 • امید به آینده باعث شکل‌گیری رفتارهای به ‌خصوصی در زمان حال می‌شود و به نوبه‌ی خودش در طولانی یا کوتاه بودن عمر دخیل است. در تمام مطالعاتی که طی این سال‌ها انجام دادم، به یک نکته رسیدم؛ اینکه امید یک مولفه‌ی ساده نیست که ما به شیوه‌ای پیچیده از آن بهره می‌بریم. امید می‌تواند روح ما را تقویت کند، انرژی ما را بیشتر کند و به زندگی ارزش بدهد؛ اینکه ما راجع به آینده چه فکری می‌کنیم، بر روی شیوه‌ی زندگی امروزمان تاثیر می‌گذارد.

 

 • وقتی ما بدانیم بین آینده‌ی دلخواه و رفتارهای امروز ما ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، تلاشمان را به‌طرز چشمگیری افزایش می‌دهیم. البته تمرکز صرف روی نیروی اراده باعث نادیده گرفتن سایر مولفه‌های روان‌شناختی می‌شود که می‌توانند نسبت به آینده در وجود ما هیجان و انرژی ایجاد کنند.

 

 • داشتن حلقه‌ی نزدیکی از خانواده و دوستان که حامی شما باشند، می‌تواند به شما کمک کند در مسیر هدف قرار بگیرید. بسیاری از افراد بزرگسال وجود دارند که سعی می‌کنند امید را به جوان‌ترها انتقال بدهند، موانع را از سر راه آن‌ها بردارند یا شکاف‌ها را پر کنند. وقتی نیازها و خواسته‌های شما کاملا آشکار و واضح باشد، اطرافیان از شما حمایت می‌کنند.

 

 • از طریق بررسی موفقیت‌های شخصی در محل کار و تحصیل می‌توانیم به چگونگی ماهیت امید پی ببریم. زندگی ما رنگ امید به خودش می‌گیرد، موفقیت‌های شخصی افزایش پیدا می‌کنند و امید بیشتری به زندگی ما جذب می‌شود. اما امید چیزی فراتر از موفقیت‌های شخصی و سلامتی به ما می‌دهد. افراد امیدوار می‌توانند امید را با دیگران به اشتراک بگذارند و زندگی دیگران را هم تحت‌تاثیر قرار بدهند. تصور کنید چه اتفاقی می‌افتد اگر ما بخشی از امیدی را که داریم، به دیگران بدهیم و این دارایی شخصی را همگانی کنیم.

 

 • مدل‌سازی امید به‌طور پیوسته اطراف ما صورت می‌گیرد. دونده‌ای که از کنار پنجره‌ی اتاق من رد می‌شود، ارزش فعالیت جسمی را به من نشان می‌دهد. فردی که موقع ناهار به جای یک ساندویچ چرب و چیلی یک بشقاب سالاد سفارش می‌دهد، شیوه‌ی غذا خوردن سالم را به من یادآوری می‌کند. مدیری که هفته‌ای یک ساعت را به شناخت و تشویق کارمندانش اختصاص می‌دهد، من را ترغیب می‌کند قدردان همکارانم در محل کار باشم.

 ---------------------------------------------------------------

چه کسانی باید این کتاب را بخوانند؟

این کتاب برای افرادی که معتقدند آینده می‌تواند بهتر از گذشته یا حال باشد و به دنبال راهی برای ساختن آن هستند، بسیار مفید است.

پیام نویسنده‌ی کتاب تحقق امید واضح است: امید مهم است. امید یک انتخاب است. امید را می‌توان آموخت. امید مسری است. وقتی امید را با دیگران به اشتراک می‌گذارید، این حس مسیر طولانی‌ای را در سرتاسر جهان طی می‌کند.

این کتاب با داستان‌ها و ترفندهایی کاربردی به شما یاد می‌دهد که امید را در وجود خودتان ایجاد کنید و سپس با گسترش آن، آینده‌ای بهتر از امروز برای خودتان و دیگران به وجود بیارید.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.