چرا بازاریابی شبکه‌ای بهترین گزینه است؟ اثبات با ۸ دلیل ساده

تکنولوژی روز به روز یا بهتر است بگوییم لحظه به لحظه در حال پیشرفت و تغییر است. به دنبال این تغییر، شکل و شمایل حرفه‌ها و مشاغل نیز عوض می‌شود. امروزه بسیاری از کارها به صورت آنلاین انجام می‌شود؛ به طور مثال کاری که تا ۵ سال پیش مردم مجبور بودند به خاطرش چندین ساعت وقت بگذارند و از این اداره به آن اداره بروند، امروز با چند کلیک انجام می‌شود.

در این زمانه، افراد برای موفق بودن در تجارت و کسب و کارها باید انعطاف پذیری داشته باشند و از مهارت‌های برنامه ریزی خوبی برخوردار باشند. یکی از مشاغلی که امروزه اسم آن را زیاد می‌شنویم بازاریابی شبکه‌ای است. حتما شما هم تابحال افرادی را دیده اید که در این حوزه فعالیت کنند. بسیاری از شرکت‌ها برای معرفی خدمات و محصولات خود از این روش بازاریابی استفاده می‌کنند. بازاریابی شبکه‌ای یا همان نتورک مارکتینگ مثل هر کار دیگری مزایا و معایبی دارد که ما در اینجا به آن‌ها نمی‌پردازیم.

در این متن قصد داریم توضیح دهیم چرا «بازاریابی شبکه‌ای» برای بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل بهترین گزینه است.

۱) امکان کار کردن در هرجایی که افراد بخواهند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که موقعیت شغلی بسیار خوب و ایده‌آل داشته‌اید ولی به دلیل مسافت بسیار دور نتوانستید آن را قبول کنید. یکی از مزایایی که بازاریابی شبکه‌ای برای مشاغل دارد این است که افراد مشغول در این حوزه نیاز به حضور داشتن در دفتر را ندارند.

کسانی که بازاریابی شبکه‌ای انجام می‌دهند می‌توانند از هرجایی که هستند مشغول به کار شوند. این یک نکته‌ی بسیار مثبت است و خیلی‌ها آرزوی چنین شغلی را دارند. بازاریاب‌های شبکه تا زمانی که به اینترنت متصل باشند می‌توانند کسب و کار خود را مدیریت کنند.

به طور مثال فرض کنید به سفر رفته‌اید؛ اگر کار اداری داشته باشید مجبور می‌شوید مرخصی بگیرید و یا زود به خانه برگردید تا بتوانید در محل کارتان حاضر شوید. ولی کسانی که بازاریابی شبکه انجام می‌دهند به راحتی با یک لپتاپ، تبلت و یا حتی گوشی موبایلی که به اینترنت متصل شود کارشان را انجام می‌دهند و هم از سفرشان لذت می‌برند و هم از کاری که انجام می‌دهند.

۲) هرکس برنامه‌ی خاص خودش را دارد.

قطعا تابحال برای شما هم پیش آمده که ساعات اداری غیرقابل تغییر، برنامه‌هایتان را به هم ریخته باشد. اما کسانی که در حوزه ی بازاریابی شبکه‌ای فعالیت می کنند، ساعت کاری منعطفی دارند. آن‌ها می‌توانند هر زمانی از روز که می‌خواهند کارشان را شروع کنند.

به طور مثال اگر قرار ملاقات داشته باشند، مجبور نیستند مرخصی بگیرند. البته ساعت کاری منعطف به معنای بی‌برنامگی نیست. هرکس که می‌خواهد در کارش پیشرفت کند باید برنامه ریزی خوب و نظم و انضباط داشته باشد.

۳) هیچ تفاوتی بین جنسیت، سن و نژاد افراد وجود ندارد.

بسیاری از شرکت‌ها افراد با سابقه‌ی کار پایین را استخدام نمی‌کنند. اما بازاریابی شبکه‌ای برخلاف بسیاری از مشاغل محدودیتی برای جنسیت و سن افراد ندارد.

فرصت موفقیت همه‌ی افراد در بازاریابی شبکه‌ای با هر جنسیت، سن و نژادی که دارند با یکدیگر برابر است.

۴) امکان بهره مندی از راهنمایی، تشویق و پشتیبانی دیگران

بیشتر افرادی که در بازاریابی شبکه‌ای مشغول به فعالیت هستند، بسیار به همدیگر کمک می‌کنند تا موفق شوند؛ چرا که موفقیت یکی از اعضا باعث پیشرفت گروه می‌شود. این فضای همدلانه باعث رشد بیشتر و بیشتر افراد می‌شود و آن‌ها با شور و اشتیاقی بیشتری کارهایشان را انجام می‌دهند.

۵) رشد شخصی

هرکس که می‌خواهد در شغلش موفق شود و رشد کند باید اول رشد درونی داشته باشد. اگر به دنبال درآمد بالا و ارتقای شغلی هستید باید روی رشد شخصی خود کار کنید و وقت بگذارید. در بازاریابی شبکه‌ای شما باید رشد کنید تا به شخصی تبدیل شوید که به دیگران کمک می‌کند، دیگران را تشویق می‌کند و به دیگران کمک می‌کند تا آنچه را که می‌خواهند به دست بیاورند.

۶) سودآوری سریع

در مشاغل سنتی به طور کلی ۳ تا ۵ سال طول می‌کشید که فرد به سود بیفتد. اما در بازاریابی شبکه‌ای، شما با توجه به کاری‌که انجام می‌دهید، بازدهی و سود خواهید داشت.

۷) با استفاده از اینترنت کسب و کار خود را می‌سازید.

اینترنت، جهان را به طور کلی تغییر داده است. قبلا برای ارتباط برقرار کردن با افراد باید بیش از چند ساعت وقت می‌گذاشتید، اما امروزه در کمتر از چند دقیقه به او متصل می‌شوید. در گذشته افرادی که بازاریابی می‌کردند یا مجبور بودند دائم با مردم تماس بگیرند و یا به دفترها و شرکت‌های مختلف مراجعه کنند، اما در بازاریابی شبکه‌ای افراد تنها با اینترنت می‌توانند با سراسر کشور و البته جهان ارتباط برقرار کنند.

در نتورک مارکتینگ، هزینه‌ی تبلیغات کاهش چشمگیر و بازدهی به شدت افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید فقط روی افرادی تمرکز کنید که به محصولات و یا خدمات شما علاقه مند هستند.

۸) توانایی کار کردن در محیطی بدون استرس

امروزه بیشتر افراد در سراسر جهان در مکان‌هایی پر تنش و پر اضطراب کار می‌کنند. شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین خواسته‌های آن‌ها محیط کاری آرام و بدون استرس است.

همان که پیش‌تر هم گفته شد، کسانی که در حوزه ی بازاریابی شبکه‌ای مشغول به کار هستند، می‌توانند در خانه کار کنند. به همین خاطر میزان ترس و اضطراب تقریبا به صفر می‌رسد و همین موضوع باعث می‌شود بازدهی کار آن‌ها بالاتر برود.

قسمتی جذاب و کاربردی از کتاب صوتی «هفت گام برای بازاریابی شبکه‌ای حرفه‌ای» را بشنویم!

برای شنیدن کتاب صوتی «هفت گام برای بازاریابی شبکه‌ای حرفه‌ای» روی تصویر زیر کلیک کنید!

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید