10 توصیه برای به دست آوردن شغل خوب و پردرآمد

بسیاری از افراد زمانی که به دنبال کار می گردند، به دلیل نداشتن تجربه‌ی کافی با مشکل مواجه می شوند. این مساله در زمانی که به دنبال کار می گردید، می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد. البته این نکته را باید در نظر داشته با از این رو در ادامه‌ی این مقاله با رادیو مثبت همراه باشید تا از چند توصیه مهم و کاربردی جهت ایجاد کار با تجربه‌ی کم آشنا شوید. البته در نظر داشته باشید که باید هوشمندانه کار کنید نه سرسختانه!

توصیه هایی برای به دست آوردن شغل خوب و پردرآمد

پیدا کردن کار ممکن است کمی سخت باشد اما اگر به توصیه هایی که برای شما گردآوری کرده‌ایم توجه کنید می توانید این پروسه را به راحتی گذرانده و شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

مقصود و هدفتان چیست؟

مهم ترین کار این است که بدانید دقیقا برای چه کاری ساخته شده اید. مهارت های نهادینه در وجودتان را شناسایی کرده و تلاش کنید شغلی در راستای همان مهارت ها پیدا کنید. این امر باعث می شود که در یافتن شغلی بهتر، موفق تر باشید.

 

از مشاغل کوچک شروع کنید

در بسیاری از شرکت های بزرگ افراد بیشماری را می بینید که با رزومه های قوی در دست، منتظر استخدام هستند و قطعا این کار را برای شما که تجربه‌ی کافی و یا رزومه‌ی قوی ندارید، سخت تر می کند. اما این را به خاطر داشته باشید که شرکت های کوچکتر که کمتر از ۲۰ کارمند دارند، به دنبال کارمندان با تجربه نمی گردند، بنابراین می توانید کارتان را از این شرکت های کوچک تر آغاز نمایید.

 

منعطف باشید

اگر شرایط لازم جهت استخدام در حوزه ی مورد نظر خود را ندارید، می توانید در موارد مشابه با آن نیز سعی کنید و رزومه ارسال نمایید. هر چه تعداد شرکت هایی که درخواست کار برای آنها ارسال می کنید، بیشتر باشد، شانس بیشتری برای استخدام خواهید داشت، از این رو تنها به تعداد محدودی شغل اکتفا نکنید.

 

مهارت های بیشتر کسب کنید

همواره به دنبال یادگیری مهارت ها و توانایی های جدید باشید. ادامه تحصیلات در رشته کاری که انجام می دهید، در دراز مدت می تواند باعث ارتقا رتبه، کسب درآمد بیشتر یا حتی یافتن کار مناسب تر باشد. بنابراین برای یافتن شغل مناسب تر به صورت منظم و پیوسته مطالعه داشته باشید و مهارت کسب کنید.

 

کارهای داوطلبانه انجام دهید

اگر هنوز هم در یافتن شغل موفق نشده اید، بد نیست کمی به انجام کارهای داوطلبانه بپردازید، تا از این طریق ضمن کسب تجربه، بتوانید به رزومه کاری تان رونق ببخشید. از این رو می توانید چند ساعتی در هقته را به کسب تجارب ارزشمند داوطلبانه اختصاص دهید. این امر باعث می شود تا برای دست یافتن به شغل مورد علاقه تان موفق تر باشید.

 

لباس مناسب بپوشید

یکی از نکات مهم در زمان مصاحبه یا قرار کاری، پوشش مناسب و ظاهری تمیز و آراسته و طرز صحبت کردن است؛ چرا که در اولین دیدار پوشش، ظاهر و طرز صحبت کردن فرد بیشتر از موارد دیگر به چشم می آید. از این رو در قرارهای کاری خود سعی کنید به بهترین شکل ممکن حضور یابید.

 

سپاسگزار باشید

پس از مصاحبه‌ی شغلی حتما از فرد مصاحبه کننده تشکر کنید و چند روز بعد از آن، تماس بگیرید و وضعیت خود را پیگیری کنید. این راهی برای تکرار علاقه و به اشتراک گذاشتن مواردی که در طی مصاحبه نادیده گرفته شده است.

 

از زبان بدن نیز استفاده کنید

برای داشتن مصاحبه‌ای موفق تر و بهتر، باید از به کار بردن رفتارهای منفی و عصبی نظیر دست زدن به چهره ی خود یا تکان دادن پاها جلوگیری کنید. از این رو سعی کنید در نهایت آرامش و با لبخند به تمامی سوالات پاسخ دهید و از رفتارهای اضافی بپرهیزید. همچنین اطلاعات خود را برای صحبت کردن در زمینه دستمزد بالا ببرید.

 

پاسخ مناسب دهید

در صورت عدم توانایی در یافتن شغل مورد نظر خود باید نحوه‌ و نوع پاسخ دادن به پرسش ها را تغییر دهید، از این رو باید انگیزه‌ی سوالاتی که پرسیده می شود و دلیل اطلاع آنها از بزرگترین ضعف تان را درک کنید. بنابراین برای پاسخ به سوالات باید در قسمت هایی که آسیب پذیر تر هستید تمرین کنید تا جواب مناسب تری بدهید.

 

سماجت داشته باشید

گاهی برای یافتن شغل مورد نظرتان زمان زیادی می گذارید، اما نتیجه‌ای حاصل نمی شود. در این مواقع سعی کنید تسلیم نشوید و به کارتان ادامه دهید. گاهی مجبور خواهید بود کارهایی با درامد پایین انتخاب نمایید تا مخارج تان را تامین کنید، در این راستا و به صورت همزمان می توانید به دنبال کار مناسب تری نیز بگردید.

 

امیدواریم این ۷ توصیه برای به دست آوردن شغل خوب و پردرآمد بتواند به شما دوستان کمک کند. مطمئنا راه و روش های دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله فرصت نشد به آن بپردازیم. خوشحال می شویم شما نیز تجربه خود را با ما و سایر دوستان به اشتراک بگذارید.

One thought on “10 توصیه برای به دست آوردن شغل خوب و پردرآمد

  1. jamal ghoolampor میگوید:

    مرسی عالی بود مثل همیشه. مقاله خوبیه میتونم بگم کیفیت بالایی نسبت به مقاله های قبلی داره. اگه رنگ و اندازه نوشته مثل تیتراژ باشه و به صورت رنگی باشه خیلی خوب میشه عالی میشه. آیا منظور از منابع انسانی بازرگانی همون ادره های کاریابی و نیازمندی ها هستش و آیا منظور از سوپروایزر همون آشنا و پارتی هستش?

دیدگاهتان را بنویسید