چگونه با انگیزه باشیم؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که به ما کمک می‌کند بتوانیم زندگی را با تمام سختی‌هایش ادامه بدهیم، انگیزه و امید داشتن است. اما چطور می‌توانیم در پستی و بلندی‌های زندگی انگیزه‌مان را حفظ کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم چند ترفند ساده و در عین حال کاربردی را ارائه کنیم که به ما کمک می‌کند یاد بگیریم چگونه با انگیزه باشیم!

چگونه با انگیزه باشیم

۱. چگونه با انگیزه باشیم؟ مسئولیت زندگی خود را بپذیرید.

ما باید این موضوع را بپذیریم که در نهایت فقط خودمان هستیم که می‌توانیم در وجودمان انگیزه ایجاد کنیم. انگیزه دادن به خود کار سختی است، ولی با تمرین و پشتکار می‌توان به آن دست یافت. شما می‌توانید در برخی موارد برای افزایش انرژی و انگیزه به خانواده، دوستان و اطرافیان‌تان رجوع کنید، ولی به این موضوع دقت کنید که عوامل خارجی نقش خیلی کمی در افزایش انگیزه‌ی شما دارد و این خود شما هستید که باید برای افزایش انگیزه‌تان دست به کار شوید.

۲. هدف خودتان را پیدا کنید.

جمله‌ی معروفی هست که می‌گوید: «مردم تنبل نیستند. آن‌ها صرفا اهداف نامناسبی دارند، اهدافی که به آن‌ها الهام نمی‌بخشند. همین مسئله باعث بی‌انگیزگی می‌شود.» اگر حس می‌کنید تنبل شده‌اید، نگاهی به اهداف‌تان بیاندازید. آیا آن‌ها می‌توانند شما را ترغیب به انجام دادن کاری کنند یا نه.

اگر که هدف‌هایتان به اندازه‌ی کافی جذاب و ترغیب کننده بود که چه عالی، اگر نه، در اولین فرصت با خودتان خلوت کنید. تمام شرایط را سبک سنگین کنید و هدف‌هایی برای خودتان بچینید که شما را به سمت موفقیت هل می‌دهد.

۳. چگونه با انگیزه باشیم؟ باورهای قدرتمند ایجاد کنید.

مهم‌ترین محدودیت‌های زندگی ما محدودیت‌هایی هستند که برای خودمان قائل هستیم. اگر احساس می‌کنید فرد با انگیزه‌ای نیستید، به درون‌تان رجوع کنید. با شرطی کردن ذهن و ایجاد باورهای قدرتمند، تفکرات منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید.

وقتی در مورد خودتان منفی فکر می‌کنید، جلوی خودتان را بگیرید و ذهن‌تان را مشغول فکر و یا کاری کنید که انجام دادنش به شما انگیزه می‌دهد.

۴. استراتژی‌های مدیریت زمان را بهتر یاد بگیرید.

گاهی اوقات کلید اصلی افزایش انگیزه، داشتن ابزارها و استراتژی‌های مدیریت زمان است. چگونه باید زمان خود را مدیریت بکنیم تا به خواسته‌هایمان برسیم و دچار ناامیدی و سرخوردگی نشویم؟

با ترفندهای مدیریت زمان یاد می‌گیرید که چطور کارهایتان را انجام بدهید و برای انجام دادن تمامی آن‌ها زمان داشته باشید. بنابراین اگر به دنبال افزایش انگیزه‌تان هستید، بهتر است در اولین فرصت استراتژی‌های مدیریت زمان را یاد بگیرید.

۵. به موفقیت دیگران نگاه کنید.

دقت کردن به مسیر موفقیت دیگران به شما چشم انداز و ایده‌های خوبی می‌دهد. بررسی کردن مسیر موفقیت افراد موفق دنیا به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به اهداف‌تان برسید.

از طرف دیگر خواندن و اطلاعات داشتن از روند موفقیت افراد باعث می‌شود که انگیزه‌تان هم بالاتر برود، چرا که این حس به شما دست می‌دهد که وقتی آن‌ها با این همه سختی توانسته اند موفق شوند، پس قطعا شما هم می‌توانید.

۶. اصلا سراغ انجام دادن چند کار در یک بازه‌ی زمانی نروید.

ممکن است فکر کنید که کار کردن روی چند پروژه به صورت همزمان بهترین روشی است که می‌توانید کارهایتان را سریع‌تر انجام دهید و زودتر به موفقیت برسید و انگیزه‌تان برای کار کردن بیشتر می‌شود، اما در واقع اصلا اینطور نیست.

انجام دادن همزمان چند کار تمرکز شما را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. علاوه بر این چون تمرکزتان پایین می‌آید، نمی‌توانید همه‌ی کارها را به بهترین نحو انجام دهید و همین مسئله باعث می‌شود احساس سرخوردگی داشته باشید. بنابراین اگر به دنبال این هستید که انگیزه‌تان بالا برود، سعی کنید چند کار را به صورت همزمان انجام ندهید. یک کار عالی و با کمترین عیب و نقص، بهتر از سه کار ضعیف و پر از ایراد است.

با هم برشی از کتاب صوتی «چگونه در عرض ۶۰ ثانیه به خودمون انگیزه بدیم؟» را بشنویم:

شما می‌توانید برای دانلود کتاب صوتی «چگونه در عرض ۶۰ ثانیه به خودمون انگیزه بدیم؟» روی تصویر زیر کلیک کنید!

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید