چگونه آرزوهای مان را به واقعیت تبدیل کنیم؟ (۱)

دکتر Wayne Dyer بطور گسترده و انحصاری در مورد هنر آشکار کردن مطالب زیادی را نوشته است. بطوری که چندین کتاب به قدرت خیال و طریقه کسب مهارت در زمینه تبدیل آرزو به واقعیت اختصاص داده است. در مورد موضوع خلق مشترک ، (آشکار کردن سرنوشت) و (تحقق بخشیدن آرزو ها) تنها دو عنوان از سری عنوان های کتابش است.

شایان ذکر است که سطحی از آگاهی در وجود همه ی ما انسانها وجود دارد که احتمالا اغلب ما از آن بی خبریم. این میزان آگاهی از سطح هوشیاری عادی ما که به آن خو گرفته ایم خیلی فراتر است.

در جهانی بالاتر از جهان هستی که همه انسانها قدرت در اختیار گرفتن آن را دارا هستند، نه تنها احتمال برآورده شدن همه ی آرزوها وجود دارد بلکه تحقق یافتن همه ی آرزو ها حتمی و تضمین شده است.

در این سطح از آگاهی آرزو های شما _ همه آرزو ها،  با کمک قدرت خیال و تصورات به واقعیت تبدیل میشوند تنها کافیست هنر تجسم کردن احساسات را کسب کنید تا آرزو های شما جامه عمل به خود بپوشند . در همین راستا باید دقت کنید که از هر عامل بیرونی که شما از خیالات شما منحرف میکند با ثبات قدم اجتناب کنید آنوقت درخواست یافت که شما قادر هستید با خلوص نیت و پرهیزگاری و آگاهی معنوی صاحب قدرتی شوید که برای شما مقرر شده است .

چیزی که طی این برنامه باید مدنظر قرار دهید این است که در کمال سادگی آمادگی ورود به قلمرویی را پیدا کنید که در آنجا خود تصمیم میگیرید که زندگیتان به چه سمت حرکت کند نه اینکه مناظر شوید که ببینید چه چیزی برای سرنوشت شما رقم خواهد خورد .

در ادامه ۱۳ اصل آورده شده که با مطالعه کردن و عرضه کردن آن در زندگیتان توانایی ساخت سرنوشتتان را کسب خواهید کرد .

چگونه آرزو های مان را به واقعیت تبدیل کنیم؟ (۱)

چگونه آرزوهای مان را به واقعیت تبدیل کنیم ؟

اصل نخست : باور داشته باشید که شما موجودی بی نهایت معنوی و غیر مادی هستید

قدم نخست برای کسب هنر آشکار کردن، این است که شما باید مفهوم جدیدی از خودتان ارائه دهید.  و مفهوم جدید این است که : شما یک موجود فوق العاده و روحانی هستید که انسان بودن تنها یک تجربه ی موقت برای شماست.

لفظ” من” که انسانها برای توصیف خودشان بکار میبرند همان کالبد بدنی که همه اصرار به ماندن در آن دارند نیست بلکه منظور از “من”  آن حقیقت روحانی است که از دیرباز حتی از عهد عتیق در مورد آن صحبت میکردند.

پس ” من ” صرفا آن قالب فیزیکی که آن را اشغال کرده ایم و با آن به هر کجا میرویم نیست بلکه بالاترین سطح از خود است که غیر قابل تغییر و پایدار است.

اصل دوم : ناظر افکار خود باشید

مهمترین چیزی که بین انسانها تمایز ایجاد میکند افکار آنهاست. درواقع شما در نهایت چیزی میشوید که به آن فکر میکنید. اگر بخواهید همانند خداوند بخشنده باشید و در مورد بخشش فکر کنید مطمئن باشید که جهان هستی زمینه را برای شما فراهم خواهد کرد . اگر در مورد چیزهایی که به آنها هنوز نرسیده آید تفکر کنید همان را جذب خواهید کرد.

اگر در صدد آشکار کردن  آرزوهای خود هستید باید در نظاره کردن افکار و احساسات خویش مهارت کسب کنید و خود را با آنها هماهنگ کنید چرا که افکار و عواطف شما تبدیل به واقعیت میشود. پس در طرز تفکر خود محتاطانه و ماهرانه عمل کنید چون واقعیت شما را میسازد.

اصل سوم : تصورات خویش را از بند محدودیت های زندگی رها کنید

هیچ گاه اجازه ندهید که تصورات و خیالات شما درگیر شرایط کنونی زندگیتان شود و از جانب آنها مورد فشار و محدودیت قرار بگیرد. به یاد داشته باشید که به هر چیزی معتقد باشید شما را به نقطه ای میرساند که اکنون هستید.

این یک تئوری ثابت است که: اگر شما تمایل  دارید در زندگی خود پیشرفت کنید و یک آشکار کننده باشید باید ذهنیت خود را در مورد خودتان که باعث شده تا به اینجا زندگی دچار شکست شوید را تغییر دهید. همچنین یک سری از اعتقادات که ناشی از ضعف احساسات هستند را از بین ببرید اعتقاداتی مثل: این قسمت من بوده، تا بوده همین بوده، من کاره ای نیستم، این سرنوشت من است و … . این افکار نابود کننده هستند و هدیه بزرگ خدا که منیت و شخصیت شماست را لکه دار میکند.

 

اصل چهارم: آرزوی خود را در ذهنتان انجام شده بدانید

من در تصورات خودم به آرزوهایم طوری مینگرم که گویی آنها برآورده شده اند. من دوست دارم احساساتم را آنگونه که دوست دارم تجربه کنم و احساساتم را در وجودم دوست داشتنی میکنم.

اصل پنجم : به قدرت معنوی وجود خویش ایمان داشته باشید

اینکه ما موجودات نامحدودی هستیم که هر لحظه اراده کنیم قدرت الهی در دسترس است از جمله آموزه های پیامبران است. من باور دارم که اگر سخت تلاش کنید قادر هستید با تقوا پیشه کردن به خود ثابت کنید که توانایی هر چیزی که فکر میکنید را دارا هستید.  باور کنید در فضای محرمانه در پشت چشمان شما دنیایی نهفته است که میتوانید برای رقم زدن سرنوشت خود آن را به چالش بکشید.

این یکی از اعتقادات من است که : “هرگز به شما رویایی بدون قدرت آشکار کردن آن رویا داده نشده است “

اصل ششم : به نظرات دیگران وابسته نباشید

از نظرات هر چند خوب دیگران مستقل بمانید و به توانایی های خود تکیه کنید و برای جذب مجدد هر چیزی که فکر میکنید قبلا در زندگی خود از دست داده آید ثابت قدم بمانید.

وقتی برای تصمیم گیری چیزی که قرار است سرنوشت شما باشد به خودتان اعتماد کنید هرگز به هیچ عامل بیرونی اجازه نخواهید داد که در شما نفوذ کند و یا شما را دلسرد کند.

باید گفت آنچه که واقعیت شما را میسازد آرزوی شما به اشتیاق شدید است که با خیال شما ترکیب شده است. با این طرز تفکر هیچ عقیده و یا عامل تحریک کننده که منبع بیرون از شما داشته باشد نمیتواند تصورات درونی شما را بر هم زند.

ادامه دارد…

 

دیدگاه‌ها 0