چطور میزان فروش کسب و کار را افزایش دهیم؟

همه‌ی کسب و کارها در سراسر جهان به دنبال یک راه و روش کاربردی و مفید برای افزایش میزان فروش خود بوده‌اند. هر کسب و کاری یک روش را در پیش می‌گیرد، بعضی‌ها مجموعه‌شان را به کلی به مشاوران کسب و کار می‌سپرند، بعضی دیگر شیوه‌های بازاریابی‌شان را مدرن می‌کنند، برخی دیگر هم، بستر کارشان را در فضای مجازی گسترده می‌کنند. با وجود همه‌ی این کارها و هزینه‌ها، باز هم ممکن است نتیجه‌ی ایده‌آل و موردنظرشان را به دست نیاورند. ما در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را ارائه کنیم که در عین سادگی می‌توانند به شما کمک کنند تا میزان فروش کسب و کار را افزایش دهید.

اگر می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید، نباید برای به دست آوردن مشتریان جدید، تمرکز خودتان را بر مشتریان فعلی از دست بدهید. به جای اینکه فقط به فکر جذب مشتریان جدید باشید، بیشتر برای جلب رضایت کسانی برنامه‌ریزی کنید که قبلا از محصولات شما استفاده کرده‌اند یا خدمات شما را امتحان کرده‌اند.

این کار نه تنها روی افزایش میزان فروش‌تان تاثیر می‌گذارد، بلکه خیلی ساده‌تر از جذب مشتریان جدید است. البته باید تاکید کنیم منظورمان این نیست که اصلا دنبال مشتریان جدید نباشید، بلکه می‌خواهیم بگوییم که روی حفظ مشتریان فعلی‌تان به خوبی برنامه‌ریزی کنید.    

اطلاعات به دست آوردن در مورد رقبا برای بهبود شرایط کسب و کارتان خیلی مفید خواهد بود. شما باید بدانید که رقبایتان چه چیزهایی ارائه می‌دهند، بعد دنبال این باشید تا تکنیک‌های جدید را کشف کنید و راه‌هایی را پیدا کنید تا بهتر از آن‌ها باشید.

این مسئله را به عنوان فرصتی برای افزایش فروش خود ببینید، چرا که می‌توانید نقاط ضعف رقیب‌تان را پیدا کرده و از آن‌ها استفاده کنید و همچنین نقاط قوت خودتان را به حداکثر برسانید.  

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن دقت داشته باشید این است که مطمئن شوید مشتریان شما هنگام استفاده از محصولات یا خدمات شما کاملا راضی هستند. وقتی مشتریان کسب و کار شما را به سایر مشاغل ترجیح می‌دهند که محصولات نوآورانه و منحصر به فردی را ارائه دهید که بهتر از محصولات مشابه‌شان در بازار باشند.  

یکی دیگر از راهکار‌های خوب برای افزایش فروش، بهبود روابط با کارکنان مجموعه‌تان است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که این کار چطور می‌تواند فروش محصول را بالا ببرد.

اگر بخواهیم خیلی ساده توضیح دهیم، باید بگوییم که وقتی از زحمات کارکنان خود قدردانی می‌کنید و با آن‌ها خوب رفتار می‌کنید، حس خیلی خوبی را در آن‌ها ایجاد می‌کنید. این کار باعث می‌شود آن‌ها حس دلسوزی و محبت بیشتری به مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنند داشته باشند و همین حس و انرژی را به مشتریان‌تان هم منتقل می‌کنند.   

بسیاری از افراد از طریق بازاریابی و تبلیغات، از محصولات و خدمات شما آگاه می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال افزایش فروش‌تان هستید، سعی کنید به خوبی روی مبحث تبلیغات سرمایه‌گذاری کنید و فکر شده جلو بروید. با کمک تبلیغات خوب و کارآمد، می‌توانید هم مشتریان جدید جذب کنید و هم مشتریان فعلی‌تان را حفظ کنید. به طور مثال یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که تخفیف گذاشتن روی محصولات/خدمات راه خوبی برای ترغیب مردم به امتحان کردن محصولات شما است.  

یک راه مطمئن برای افزایش فروش در نظر گرفتن پاداش وفاداری است. این یک ترفند کاربردی برای جلب توجه مشتری و آگاه کردن آن‌ها از چیزهایی است که شما می‌توانید ارائه دهید. با توجه به نوع کسب و کارتان می‌توانید برای مشتریانتان پاداش وفاداری در نظر بگیرید. 

خیلی طبیعی است که یک کسب و کار همیشه رونق نداشته باشد، نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که به محض مواجه شدن با یک چالش و ناملایمتی استراتژی‌های بازاریابی‌تان را تغییر ندهید. بهترین راه برای افزایش فروش این است که برنامه‌ی بازاریابی ثابتی را با یک تیم حرفه‌ای داشته باشید و کم کم یاد بگیرید که خودتان هم آن را پیشرفت بدهید.  

اگر به دنبال افزایش فروش، بالا رفتن سود و بهبود عملکرد کسب و کار خود هستید، حتما این ترفندها را اجرایی کنید و با متخصصان فعال در حوزه‌ی کسب و کار مشورت کنید تا تغییری بزرگ و چشمگیر در روند کاری‌تان ایجاد کنید، چرا که راهکارهایی به شما ارائه می‌دهند که به کمک آن‌ها می‌توانید فروش بیشتری داشته باشید، سود خود را به حداکثر برسانید، و عملکرد کسب و کار خود را بهبود بدهید.

برشی از کتاب صوتی «قدرت کمیابی» را با هم بشنویم:

برای دانلود کتاب صوتی «قدرت کمیابی» روی تصویر زیر کلیک کنید:

دیدگاه‌ها 0

سبد خرید