رابرت کیوساکی / Robert Kiyosaki

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

رابرت کیوساکیRobert Toru Kiyosaki ) در تاریخ ۸ آوریل سال ۱۹۴۷ در هاوایی چشم به جهان گشود، تابعیت اصلی وی آمریکایی است اما اصالتا دو رگه ژاپنی و آمریکایی می‌باشد. فعالیت های اصلی او در زمینه ی نویسندگی است و به تجارت و سرمایه گذاری نیز مشغول است. او یک کارآفرین بزرگ و سرمایه گذار موفق است. دو اثر پر فروش او عبارتند از : “پدر پولدار، پدر بی پول” و ” بازی گردش مالی”. با رادیو مثبت همراه باشید تا زندگینامه رابرت کیوساکی را دنبال کنیم.

 

درباره ی رابرت کیوساکی

او در حال حاضر داری ۷۱ سال سن می باشد. پدر وی سمت ریاست آموزش و پرورش ایالت هاوایی را بر عهده داشت. او از همان کودکی از هوش و استعداد فوق العاده ای برخوردار بود و پس از اتمام دوره دبیرستان، به نیروی دریایی در نیویورک پیوست و موفق شد مدرک کارشناسی خود در سال ۱۹۶۹ دریافت نماید و پس از آن وارد نیروی دریایی ارتش امریکا شد. او در جنگ ویتنام نیز شرکت داشت و در این زمینه نیز به کشورش خدمت کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”125548″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”64397″ img_size=”large”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

آغاز فعالیت های اقتصادی رابرت کیوساکی

پس از بازگشت از ویتنام رابرت کیوساکی، فعالیت های تجاری و مالی خود را آغاز نمود و برای کسب مهارت های لازم در زمینه مدیریت، برای ثبت نام در دوره ی مدیریت در دانشگاه هاوایی ثبت نام کرد. پس از گذراندن دوره دو ساله مدیریت، رابرت کیوساکی در شرکت زیراکس مشغول به کار شد. همزمان با کار کردن در سمینارهای انگیزشی نیز شرکت می کرد تا بتواند زندگی خود را به گونه ای موثر متحول کند. در سال ۱۹۷۷ رابرت شرکتی را بنیان گذاری کرد که برای اولین بار نوعی کیف پول مردانه را تولید می کرد که پیش از آن کیف پول هایی از آن جنس به بازار عرضه نشده بود. در زمان کوتاهی طرفداران کیف پول های تولیدی در این شرکت افزایش یافتند به طوری که تصاویر مربوط به این کیف پول ها در بسیاری از مجلات خارجی مشهور، چاپ شدند. اما این شرکت نیز نهایتا بعد از گذشت چند سال ورشکست شد. به منظور شروع فعالیت اقتصادی خود رابرت کیوساکی شروع به خرده فروشی محصولاتی مانند تی شرت، شلوار و… نمود که مجددا در سال ۱۹۸۰ در این زمینه فعالیت خود نیز ورشکست شد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”125550″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

فعالیت های رابرت کیوساکی در زمینه ی نویسندگی و سمینارهای انگیزشی

وی اولین کتاب خود را در سال ۱۹۹۲ با عنوان “اگر می خواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید” منتشر کرد.
پس از آن در سال ۱۹۹۴ اقدام به خرید یک شرکت تجاری کارآفرینی انگیزشی نمود و در همان جا با همسرش آشنا شد و ازدواج نمود و تا هم اکنون با خوشبختی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
او تاکنون در کشورهای مختلفی، سمینارهای انگیزشی زیادی را برگزار کرده است و علاقه مندان به اینگونه مسائل نیز از سمینارهای او بسیار استقبال نمودند. در این سمینارها مطالب فراوانی در خصوص مهم ترین اصولی که برای ثروتمند شدن نیاز است گفته شده و در مورد کتاب “بازی گردش مالی” بحث و گفتگو می شد و به مخاطبین آموزش می داد که چگونه با یادگیری این اصول و تمرین و تکرار آن ها بتوانند راه های ثروتمند شدن را کشف نمایند. چرا که خود او، عمده درآمد خود را از این راه به دست آورده است.

ایده ی اصلی او برای نوشتن کتاب بازی گردش مالی، فاصله ی طبقاتی بود که بین فقیرها و پولدارها وجود داشت و این فاصله روز به روز بیشتر و بیشتر می شد. در این کتاب به خوانندگان یاد می دهد که چه از قشر فقیر باشند و چه از قشر ثروتمند، پول را به خوبی بشناسند و راه های بهره برداری از آن را نیز به خوبی بیاموزند. در این کتاب چگونگی سرمایه گذاری و کسب ثروت و درآمد به مخاطبان آموزش داده می شود. راه کارهای ارائه شده در این کتاب به قدری جذاب است که خیلی زود در کل دنیا شهرت یافت و طرفدارن بسیاری را به خود جذب کرد.

هدف رابرت کیوساکی از برگزاری این کلاس ها آن است که به شرکت کنندگان راه ها و روش های ثروتمند شدن آموزش داده شود و به مخاطبان یاد دهد که چگونه سرمایه گذاری کنند که با کمترین خطر شکست، بیشترین میزان سود دهی را داشته باشند.

رابرت کیوساکی معتقد است که برای پولدار شدن باید بیاموزیم که چگونه پول را به یک عامل تبدیل کنیم تا پول برای ما کارکند به جای آنکه ما برای پول کار کنیم و متاسفانه در هیچ یک از دروسی که در مدرسه یا دانشگاه به ما آموزش داده شده است تا کنون چنین مبحثی تدریس نشده است. در واقع پیام اصلی رابرت کیوساکی این است که یا خودت مدیر امور مالی خودت باش و یا اینکه تا پایان عمر تحت فرمان و انجام دستورالعمل های دیگران باش. او معتقد است که انتخاب با تو است، که برده پول شوی یا ارباب آن. همچنین وی به این مسئله ایمان دارد که در وجود هر کسی استعدادهای مالی بالقوه وجود دارد که این استعدادها آماده ی فعال سازی هستند و شما تنها باید تلاش کنید تا بتوانید هر چه بیشتر این نبوغ و استعدادها را بالفعل نمائید.

پیش تر گفتیم که یکی از مهم ترین آثار او و البته پر فروش ترین آن ها کتابی است به نام “پدر پولدار و پدر بی پول”؛ که در این کتاب تعداد بسیار زیادی از افراد مشهور پولدار در جهان را به چالش کشیده است و سعی کرده تا دید آن ها را نسبت به پول، به کلی تغییر دهد. این کتاب به عنوان اثری کاملا متفاوت در زمینه ی مسائل انگیزشی مالی در سراسر جهان مورد توجه بسیاری از افراد علاقه مند قرار گرفت و با گذشت زمان نیز اثر آن بیشتر و بیشتر شد. نا گفته نماند که وی پیش از اینکه این کتاب را بنویسد، در یک شرکت سرمایه گذاری و کشف نفت، طلا و نقره سرمایه گذاری کرده بود و پس از بازنشستگی، اقدام به نوشتن کتاب پدر پولدار و پدر بی پول نموده است. در کتاب پدر پولدار و پدر بی پول او به شرح زندگی دو پدر می پردازد که یکی پولدار بوده و ثروت فراوانی از خود بر جای میگذارد و دیگری به قدری فقیر و نیازمند بوده که پس از مرگش نه تنها مال و ثروتی از خود به جای نگذاشته است، بلکه بدهی نیز داشته و تقریبا مقروض از دنیا رفته است.

در پی موفقیتی که رابرت کیوساکی بعد از انتشار کتاب “پدر پولدار و پدر بی پول” کسب کرد، شرکتی را با نام پدرپولدار تاسیس کرد که این شرکت خیلی زود به یک موسسه بزرگ بین المللی آموزش مهارت های کسب و کار و سرمایه گذاری جهان تبدیل شد که در هفت کشور جهان مشغول به کار است و دانشجویان زیادی در این موسسه از سراسر دنیا مشغول به فعالیت هستند.

تقریبا ۲۰ سال بعد از انتشار کتاب پر فروش و اثر برگزیده “پدر پولدار پدر بی پول” ،رابرت کیوساکی اثر دیگر خود را منتشر کرد با نام “چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند”.

همچنین پیش از اینکه دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شود، رابرت کیوساکی با وی در دو اثر فعالیت داشته است که کتاب مشترک آن ها “چرا می خواهیم ثروتمند شوید” می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نگرش رابرت کیوساکی به زندگی و سخنان گرانمایه وی

نگرش رابرت کیوساکی به زندگیِ مادی، آن است که همه ی افراد این توانایی را دارند که کنترل مالی زندگی خود را در دست بگیرند و با هر اندازه ثروت و دارایی که شایسته آنها است زندگی کنند. صراحت و شجاعت او در گفتارش، او را به فردی بزرگ و فعال در زمینه مسائل انگیزشی و آموزش امور مالی تبدیل نمود.

جمله قصار رابرت کیوساکی

سخنان تامل برانگیز رابرت کیوساکی

اگر شما هم تمایل دارید او را به عنوان الگوی زندگیِ مادی خود قرار دهید بهتر است که با جملات او که نشئت گرفته از طرز فکرش می باشد آشنا شوید.

  • میزان موفقیت شما با اینکه تا چه حد مایل باشید تا موفق شوید، چه اندازه رویای موفقیت را در سر بپرورانید، سنجیده می شود و این بستگی دارد به اینکه بیاموزید چگونه در مسیر هدف، خود را در معرض ناامیدی قرار ندهید.
  • اگر قصد دارید به جایی بروید، بهتر است قبل از رفتن شخصی را پیدا کنید که قبلا آنجا بوده است و تجربیاتی در این زمینه کسب کرده باشد.
  • وقتی مردم لنگ هستند، مدام مشغول سرزنش کردن هستند.
  • همانقدر که مدارک تحصیلی مهم هستند، آموزش های مالی هم اهمیت دارند، این ها هر دو مهم اند اما تدریس یکی از آن ها در مدارس و دانشگاه ها به کلی فراموش شده است.
  • ما به مدرسه می رویم تا یاد بگیریم به سختی برای به دست آوردن پول کار کنیم. من کتاب ها را می نویسم و ​​محصولاتی را ارائه می کنم که به مردم یاد می دهد چگونه پولشان برای آنها سخت کار کند.
  • من با داشتن پول زیاد مشکل دارم، من نمی توانم آن را برای مدت زمان زیادی نزد خود نگه داری کنم و چون من آن را دوباره سرمایه گذاری می کنم، پول بیشتری به دست می آید. بله، ثروتمندان ثروتمندتر می شوند.
  • شما باید هوشمند باشید روزهای ساده زیستی پایان یافته است.

 

جوایز و افتخارات رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی فعالیت های زیادی انجام داده است و به دلیل موفقیت هایی که کسب نموده است، موفق به دریافت جوایز بسیار زیادی شده است. او جایزه گلدن گلوب را برای ۵ سال و در سال های ۱۹۷۵، ۱۹۷۷، ۱۹۷۸، ۱۹۸۱ و ۱۹۹۴ از آن خود کرد. همچنین توانست برنده جوایز با ارزشی چون  BAFTA و AARP Movies شود. از آنجایی که رابرت فردی فوق العاده خلاق و پر تلاش است و همراه برای به دست آوردن موفقیت های بیشتر می کوشد، توانسته است در زمینه کاری خود از سایر رقبای خود پیشی گرفته و بتواند در میان آن ها خوش بدرخشد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با زندگینامه رابرت کیوساکی آشنا کنیم. به زندگی او توجه کردید؟ پس از هر شکست از حرکت نایستاد و دوباره تلاش کرد. دوستان عزیز بهتر است کتاب های او را به دقت مطالعه کنید و یا در مسیرهای رفت وآمد به کتاب های صوتی رابرت کیوساکی گوش کنید و در زندگی از راهکارهایی که ارائه کرده است استفاده نمائید. تمرین و تکرار شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کتاب های صوتی رابرت کیوساکی

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]