آنتونی رابینز / Anthony Robbins کیست؟ | همه چیز در مورد تونی رابینز

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آیا کتاب های موفقیت و کسب ثروت را مطالعه کرده اید؟ نام آنتونی رابینز را شنیده اید؟ نیازمند تغییر در زندگی خود هستید؟ نیاز به آموزش و کسب مهارت های گوناگون دارید؟ از استعدادهای خود خبر دارید؟ آنتونی رابینز چگونه از فقر به ثروت رسید؟ در ادامه با رادیو مثبت همراه باشید تا به تمام سوالات گفته شده پاسخ داده شود.

سلطان انگیزه تونی رابینز (به انگلیسی: Tony Robbins) با نام کامل آنتونی رابینز (به انگلیسی: Anthony Robbins) نویسنده، سخنران، مربی و بازیگر آمریکایی است. وی ۲۹ فوریه ۱۹۶۰در شمال هالیوود در کالیفرنیا به دنیا آمد. شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت می‌باشد، کتابهای چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. تونی رابینز موفق‌ترین، مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان است. هر چند که خود اصرار دارد به جای سخنران انگیزشی، مربی منتهای کارایی نامیده‌ شود. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد. از او می توان به عنوان یکی از موفق ترین سخنرانان انگیزشی، معلم مذهبی، مربی زندگی و نویسنده در آمریکا است که شروع به کسب و کار از طریق موعظه‌های انجیل برای بهبود زندگی کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

زندگینامه آنتونی رابینز

تونی رابینز نویسنده و سخنران مقتدر آمریکایی در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در خانواده‌ای نسبتاً فقیر به دنیا آمد. در کودکی پدر و مادر او از هم جدا شدند و آنتونی مجبور شد با مادر و ناپدری اش زندگی کند. مادرش معتاد بود و از این رو باید با ناپدری اش کنار می آمد و نام خانوادگی او را می پذیرفت. او تصمیم گرفت به رویاهایش تحقق ببخشد و در این راه از استعداد خود و کتاب های زیادی کمک گرفت. سوالی که برای خیلی از افراد پیش می آید این است که رابینز چگونه با فقر و دوران کودکی سخت اش توانست ره صد ساله را پیشه کند و ثروتمند شود؟

پس از گرفتن دیپلم متوسطه به کارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه‌ای داشت و به گفتهٔ خودش، ناچار بود ظرف‌های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری‌های مالی، بر اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یکصد و بیست کیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی‌حالی و خواب‌آلودگی شده‌بود. اما در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه‌طلبانه‌ای داشت، و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم می‌ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران‌قیمت و امکاناتی رؤیایی در نظر می‌گرفت. سر انجام مصمم شد که با چاقی خود، مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف به مطالعهٔ چند کتاب پرداخت، اما مطالب آنها را ضد و نقیص یافت و آنها را دور انداخت. پس از آن، برای کاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی را که از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد، پیدا کند و افکار، اعتقادات، و نحوهٔ تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد. این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در کمتر از دو ماه، بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه‌های روانشناسی و کنترل فکر و ذهن، حدود پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند، و با توجه به قامت بلند خود که در حدود دو متر بود، تناسب اندام خود را بدست آورد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دوران جوانی و استعداد خارق‌العاده

آنتونی رابینز در جوانی متوجه استعداد خارق‌العاده‌‌ی خود در سخنرانی برای دیگران شد و شروع به مطالعه آثار نویسندگان الهام بخشی همچون رالف والدو امرسون و دیل کارنگی کرد. موفقیت رابینز درست در همین جا با خواندن کتاب های مختلف از افراد بزرگ و آشنایی با طرز فکر و عقاید آنها رقم خورد. او به کالج نرفت اما در عوض،‌ مسئول سازماندهی سمینارهای انگیزشی Jim Rohn شد. پس از آشنایی با John Grinder (زبانشناس) شروع به کار بر روی تکنیکی کرد که در آن اشخاص نیازمند بتوانند از طریق الگو برداری از رفتارهای آگاهانه و ناخودآگاهانه افراد موفق به هدف خود دست یابند.
در اوایل دهه ۱۹۸۰ رابینز شروع به برگزاری سمینارهای خود با محوریت احیا سکولار کرد. او پیروان خود را از طریق کتاب‌ها،‌تولید فایل ها و کتاب‌های صوتی، تبلیغات تلویزیونی، دی وی دی‌ها و سپس اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند جذب کرد. در سال ۲۰۱۰، او اولین اجرا زنده تلویزیونی کوتاه مدت خود را با موضوع پیشرفت دستیابی به موفقیت با تونی رابینز برگزار کرد.

زمینه فعالیت آنتونی رابینز

سخنان رابینز بیشتر حول محور موضوعاتی مانند سلامت، انرژی، غلبه بر ترس،‌ ثروت اندوزی،‌ استفاده بهینه از منابع موجود،‌ حفظ و بهبود روابط و همچنین ارتباط با دیگران می باشد. او علاقه مند است تا در مورد مسائل انگیزشی صحبت کند و دیگران را در راه رسیدن به اهدافشان یاری دهد. یکی از مواردی که آنتونی رابینز برای تحقق اهداف، شادی و موفقیت مطرح می کند سخت کار کردن و درک درست از آن چیزی است که می خواهید به آن برسید.

کتاب های آنتونی رابینز

اولین کتاب مشهور او قدرت نامحدود نام داشت که در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. موضوع این کتاب حول محور سلامتی، انرژی، غلبه بر ترس، ارتباطات و روابط شخصی می باشد. این کتاب یکی از کتاب های بحث برانگیز و پر فروش در آن زمان بود.
کتاب مشهور دیگر او بیدار کردن غول درون است که در سال ۱۹۹۱ و ۱۱ سال پس از انتشار اولین کتاب اش منتشر شد. این کتاب موفق در زمینه تکامل تکنیک های شخصی می باشد.
آنتونی رابینز کتاب های زیاد دیگری از جمله دستیابی شخصی به علوم جدید، چگونه با سرعت بالا ذهن خود را کنترل کنیم، مهارت در بازی زندگی،‌ افکار بزرگ، گام‌های بلند: تغییرات کوچک، نتایج بزرگ و نوشته‌های ارزنده‌ی بیشمار دیگری را در این عرصه از خود به یادگار گذاشته که چکیده ای از سخنان و افکار او برای تحقق رویا ها و رسیدن به اهداف می باشد.

کار آفرینی

آنتونی رابینز یکی از موفق ترین کار آفرینان حاضر در دنیا است. او به عنوان رئیس هفت صنعت خصوصی از جمله ضیافت، آموزش ، تولید رسانه، و خدمات کسب و کار در سراسر جهان می باشد.
او همچنین بنیانگذار مرکز استراتژی های پر مخاطره Robbins-Madanes می باشد که در آن برنامه های مربوط به جامعه درمانی را تولید می کند.

وی بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای تأسیس شده‌است. رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان، با سازمانهایی از قبیل ای‌تی اند تی، آی‌بی‌ام، آمریکن اکسپرس، Mac Daglas و ارتش ایالات متحده آمریکا و همچنین تیم‌های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک همکاری داشته است.

شهرت آنتونی رابینز

شهرت عمده او به خاطر سلسله کتاب‌هایش در زمینه موفقیت است. آنتونی رابینز بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده، تا عظمت وجود خود را کشف نموده و آن را بهتر سازند. او یکی از موفق‌ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است.

از آنجاییکه آنتونی رابینز از طریق کتاب و برنامه های تلویزیونی خود بسیار مشهور بود، در سال ۱۹۹۷، شروع به برگزاری سمینارهای “آکادمی مدیریت” کرد. با موفقیت در این سمینارها، او به عنوان سخنران برجسته در آمریکا انتخاب شد.
یکی دیگر از شهرت ‌های رابینز شرکت در سمینارهای راه رفتن بر روی زغال داغ با پاهای برهنه بود. او با این کار به همگان ثابت کرد که ترس و شک، اغلب مردم را از رسیدن به اهداف بزرگ و غلبه بر موانعی که غیرممکن می پندارند، باز می دارد.
تونی رابینز همچنین برنامه‌ ها و متن های حرفه ای و مجذوب کننده ای را برای سخنرانی های هر ساله خود تنظیم می کند که در هر یک از آنها بیش از ۴ میلیون نفر شرکت کننده حضور دارند.
این رویدادهای سالانه در شش روز برگزار می شوند و یکی از موفق ترین رویدادهای موجود در هر سال می باشند. شرکت کنندگان در این رویدادها هر کدام هزاران دلار برای شرکت در این جلسه ها پرداخت می کنند. درآمد بلیط فروش هر یک از این کنفرانس ها به بیش از ۵ میلیون دلار در سال می رسد.
رابینز به عنوان یک سخنران انگیزشی امروزه با گسترش رکود اقتصادی به طور فزاینده ای بر روی موضوعاتی حول محور کسب درآمد بیشتر و موفقیت مالی متمرکز شده است. در طول این چند سال گذشته سخنرانی های او به طور خاص به کارآفرینان، صاحبان کسب و کار و افراد ثروتمند اختصاص داده شده است.

کارهای خیر خواهانه آنتونی رابینز

در سال ۱۹۹۱ بنیاد آننونی رابینز به منظور اقدام به تقویت دانش آموزان و زندانیان از طریق غذا رسانی و برنامه های یادگیری شروع به کمک آنها کردند.
رابینز با ادامه فعالیت های بشر دوستانه خود در طی ۳ سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون غذا در بین افراد نیازمند پخش کرده است. بنیاد آنتونی رابینز هر ساله در بین شهروندان سالخورده و بی خانمان بیش از ۵۶ کشور جهان (بیش از ۳ میلیون نفر) سبد غذایی توزیع می کند. یکی دیگر از اهداف تونی رابینز گسترش کمک به نیازمندان در سراسر جهان می باشد، به طوری که بنیاد او برنامه دارد تا در ۷ سال آینده بیش از ۱ بیلیون غذا در بین نیازمندان پخش کند. او همچنین برنامه هایی را برای کمک به بیش از ۱۵۰۰ مدرسه، ۷۰۰ زندان و ۵۰،۰۰۰ سازمان خدمات و پناهگاه ها آغاز کرده است. رابینز برای مبارزه با قاتل شماره یک کودکان در هند و همچنین مبارزه با بیماری هایی که از طریق آب آلوده منتقل می شوند هر روزه ۲۵۰۰۰۰ لیتر آب شیرین را در اختیار مردم این کشور قرار می دهد.

افتخارات آنتونی رابینز

رابینز به صورت مستقیم بر زندگی بیش از ۵۰ میلیون نفر در ۱۰۰ کشور با فروش کتاب، محصولات چند رسانه ای، بهداشتی، سخنرانی های عمومی و رویدادهای زنده تاثیر می گذارد.
او به عنوان یکی از ۵۰ عالم بزرگ تجاری در جهان می باشد و توسط American Express به عنوان یکی از “شش رهبر برتر کسب و کار در جهان” برای آموزش کارآفرینی به مخاطبان انتخاب شده است.
او همچنین توسط Forbes به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیت مشهور جهان؛ توسط Justice Byron White به عنوان یکی از “انسان شناسان برجسته” ؛ و توسط اتاق بازرگانی بین المللی به عنوان یکی از ۱۰ جوان برجسته در جهان می باشد.
رابینز به عنوان معاون رئیس سازمان بهداشت، آموزش و علوم برای مرکز تحقیقات اتاق بازرگانی بین المللی ایالت متحده (ICCC) انتخاب شد. او همچنین در حال کار با سازمان ایالت متحده، مرکز کارتر و آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده (USAID) می باشد.
آنتونی رابینز یک از اعضای تیم شرکت کننده مذاکره برای حل اختلافات، رفع نزاع، صلح و مسائل اقتصادی کشور ونزوئلا است. او همچنین با رهبران سیاسی و تجاری در جوامع مختلف جهان مانند آفریقای جنوبی، انگلستان، کوبا، پاناما، ونزوئلا و ایالات متحده همکاری داشته است.
رابینز یک سخنگوی ملی برای انجمن Wellness است که یک سازمان غیر دولتی برای حمایت، آموزش و ایجاد انگیزه و امید به سرطانی ها و عزیزانشان می باشد. در این موسسه به افراد سرطانی در هر مرحله از درمان کمک می شود تا قادر به کنترل خود، کاهش انزوا و ایجاد امیدواری شوند.
او همچنین دریافت کننده جایزه Timmie است، که توسط باشگاه محرمانه Touchdown Club واشنگتن، D.C برای تلاش های انسان دوستانه به او اعطا شده است.

مشاوره استراتژیک به رهبران جهان

رابینز معروف ترین رهبران بین المللی از جمله نلسون ماندلا، میخائیل گورباچف، مارگارت تاچر، فرانسوا میتران، شاهزاده دایانا و مادر ترزا را ملاقات کرده و به آنها مشاوره داده است. همچنین او به اعضای دو خانواده سلطنتی، اعضای کنگره آمریکا، ارتش ایالات متحده، تفنگداران دریایی ایالات متحده و سه رئیس جمهور ایالات متحده از جمله بیل کلینتون مشاوره داده است. آنتونی رابینز فرصتی منحصر به فرد برای شناسایی الگوها و مدل سازی استراتژی های اساسی ارائه داده که نتایج موفقی را در بر داشته است.
در طول سه دهه گذشته، آنتونی رابینز به عنوان مشاور برای رهبران بزرگ در سراسر جهان نیز خدمت کرده، به طوری که او یک قدرت بلامنازعه در زمینه روانشناسی به رهبران بزرگ، تغییرات سازمانی، مذاکره و عملکرد بهتر شرکت ها می باشد.
نظریه‌ ها و تکنیک های رابینز انتقادات زیادی را به دنبال دارد اما او همچنان یک شخصیت محبوب به شمار می رود و چندین رهبر جهان از جمله جورج H.W. بوش، بیل کلینتون و میشل گورباچف از جمله طرفداران او می باشند.

رسانه های جمعی

آنتونی رابینز توسعه دهنده و تولید کننده پنج تبلیغ ویژه تلویزیونی است که به طور متوسط هر ۳۰ دقیقه یک بار در طول شبانه روز، در تلویزیون آمریکا پخش می شود. او عمدتا در برنامه های زمان، اخبار هفتگی، زندگی، بخت آزمایی، هفته اقتصادی، مجله موفقیت Tycoonand ،‌ اخبار NBC ، اخبار شبانگاهی CBS،‌ اخبار Fox، CNN، برنامه های رادیویی و رسانه های اینترنتی در سراسر جهان همکاری می کند. رابینز همچنین در ۱۵ فیلم و سریال تلویزیونی نقش های برجسته ای را ایفا کرده است.

نوآوری در روانشناسی

آنتونی رابینز همراه با شریک خود Cloe Madanes مرکزی برای استراتژی های پر مخاطره ایجاد نمود که در آن برنامه ها و موارد آموزشی لازم برای جامعه‌ی درمانگر را تولید می کردند. آنها به کمک برنامه های ساختگی خود به بیش از ۱۰۰ هزار درمانگر آموزش دادند. آنتونی همچنین یکی از فعالان در شورای حقوق بشر کودکان در دانشگاه سن فرانسیسکو می باشد.

خانواده آنتونی رابینز

شاید این سوال نیز برای شما پیش آمده باشد که آنتونی رابینز در روابط خانوادگی نیز موفق بوده است؟ باید بگوئیم آنتونی رابینز علاوه بر موفقیت در زندگی کاری و تجاری خود در روابط عاطفی نیز موفق است. او یک پدر مهربان و موفق برای ۴ فرزندش و همچنین یک شوهر دلسوز و وفادار برای همسرش می باشد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

هدف آنتونی رابینز

آنتونی رابینز تا کنون به بسیاری از چهره‌های معروف جهانی مشاوره داده است. همچنین وی در مورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است، طرف مشورت بوده‌. آنتونی رابینز درصدد است تا با کمک به افراد، جهان را به جای بهتری برای زیستن تبدیل نماید. او می‌خواهد به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت خود را به دست گیرند، روابط خود را با دیگران بهبود بخشند، به دنبال هدفهای ارزشمند زندگی خود بروند، بر ناکامی‌های عاطفی یا مالی غلبه کنند و به سهم خود، به جامعه و کشور خدمت نمایند.

حرف آخر

سالهاست که او بدون خودخواهی، نیرو و منابع خود را در اختیار نیازمندان قرار داده‌است. وی در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی را بوجود آورد که هدف آن، کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی‌خانمان، سالمندان و زندانیان است. رابینز از روش‌های گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران استفاده می‌نماید. او بر این اعتقاد است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی‌باشد. می‌دانیم که نحوه تفکر و ارزیابی ما (که خود ارزیابی هم به عوامل گوناگون و موقعیت آن بستگی دارد)، احساس ما را شکل می‌دهد و با توجه به اینکه یک شخص هر چقدر هم که عاقل و بالغ باشد، بر مبنای احساسات خود و نه بر اساس فکر خود عمل می‌کند، پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت‌هایی که شاید در بسیاری از مواقع، متوجه میزان بازدارندگی آنها نمی‌شویم و سرانجام سرنوشت ما را رقم می‌زنند.

 

از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. رادیو مثبت امیدوار است که مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با توجه به آن، استعدادهای خود را در راهیابی به موفقیت و کسب درآمد بیشتر به کار گیرید. لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

مشاهده کتاب‌های صوتی آنتونی رابینز[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه‌ها 0